[ Animals @ 16.09.2006. 20:27 ] @
Spojio sam Windows XP SP2 sa iBookom [OSX 10.5] i kad na xp idem na My Network Places i izaberem neku datoteku na macu da ju prebacim na xp dojde do problema,... pise cannot copy pictures(taj fajl zelim prebacit na xp)\:The specified network name is no longer available. sta trebam napravit da taj problem uklonim,... osim toga imam jos jedan problem; kak ja mogu vidjet fajlove i datoteke na xpju preko Maca,...
[ Zoran Milosevic @ 16.09.2006. 20:49 ] @
prebaci preko ftp servera, podigni ga na mac-u. (nije ono sto si trazio,ali radi :o) )

share-uj disk D: na windows XP-u, na primer, onda na mac-u COMMAND+K ukucaj smb://win_masina/D
[ Animals @ 16.09.2006. 22:54 ] @
ja te bas nisam razumio kaj si sad reko, jel mozes malo detaljnije,...

sorry
[ MacOS @ 17.09.2006. 01:48 ] @
> Spojio sam Windows XP SP2 sa iBookom [OSX 10.5]

Posle onog 10.5 ne vredi ni pokusavati odgovarati na ovakve poruke.
[ cikaKosta @ 17.09.2006. 11:26 ] @
@Animals:
1.Obavezno koristi pretragu na ovom forumu pre nego postavis temu...verujem da je ovo 116.pitanje na ovu temu.
2.Odakle ti taj sistem,kad on izlazi tek na prolece sledece godine??

Al ajd bez obzira na ove...
1.Seruj disk(npr D particiju) na svom pc-u (nadam se da t znas kako se radi) i stavi da je shared name D(cini mi se da se tako zove jer odavno nemam win,u svakom slucaju to je ime pod kojim ce se na mrezi videti particija koju si sherovao).Posle toga trazi podesavanja za mreznu karticu,kad nadjes mrezu idi na properties,pa tcp/ip,i tu postavi adresu pc-a na recimo 192.168.2.4 i to je sve sto treba za winblows.
Na macu ces za pocetak da na System preferences odes na Network, i tamo isto podesis mreznu karticu na adresu recimo 192.168.2.1
Jos je potrebno da za mac-a skines SharePoints i da sharujesh particiju ili folder na mac-u koji zelis da bi je win video.
Da bi video sa mac-a win particiju potrebno je da iz Findera kucas jabuka+K i da u prozoru koji ti se pojavi odkucas smb://192.168.2.4/D
pitace te te za user i pass,kao user kucaj user i pass koji je na win acount-u i pojavice ti se particija na desktopu Mac-a.
Za win je klasika,my network places...
[ Animals @ 17.09.2006. 15:05 ] @
bas ti hvala kaj si tolko napiso da mi pomognes,... evo radi ko ludo,... a oko ove verzije ja sam pogrjesio,... posto sam novi korisnik maca,... umjesto 1.5 imam 1.4,...
[ cikaKosta @ 17.09.2006. 21:27 ] @
i opet verovatno mislis na 10.4 a ne na 1.4...
[ madamov @ 18.09.2006. 11:06 ] @
Citat:
bavezno koristi pretragu na ovom forumu pre nego postavis temu...verujem da je ovo 116.pitanje na ovu temu.

Zreli smo za topovanu temu za ova pitanja. Verovatno i za FAQ, još kada bih našao vremena da isti napišem. B)
[ cikaKosta @ 18.09.2006. 16:41 ] @
Ja ne znam kako se izgubio link koji je bio na ovom forumu....pre nego sto sam napisao odgovor ubih se od trazenja teme na kojoj je neko (mislim da je Selakovic) ostavio odlican link koji objasnjava isto ovo sto sam i ja rekao,ali eng.
U svakom slucaj znam da sam i ja na svom racunaru imao tu web arhivu,i sad je nema nigde...A ni teme sa linkom.
Miki,ako se secas o cemu ja ovde pricam ,potrazi ovaj link i dodaj ga u top.
[ madamov @ 18.09.2006. 17:55 ] @
Ubih se da nađem, ali ne mogu. Jedino što iskopah je http://www.elitesecurity.org/t...sharing-konekcije-pc-macintosh, ali tu nema Darkove poruke i linka. A dobro se sećam o čemu pričaš.

Da nije postovao na www.macserbia.org ?
[ madamov @ 18.09.2006. 18:35 ] @
Pronašao sam: http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=54704

Bilo je u ovoj temi: http://www.elitesecurity.org/t125415-sharing-mac-os-hdd-ova
[ madamov @ 18.09.2006. 18:42 ] @
Ubačeno u linkove. B)
[ cikaKosta @ 18.09.2006. 20:56 ] @
E,o ovome ja pricam sve vreme!
Hvala Miki!
:)
[ madamov @ 19.09.2006. 00:10 ] @
Ma hvala Darku, a ne meni, on je postovao link u navedenoj temi. Nego, nešto ga nema, istekao mu domen, zna li neko šta je sa njim?
[ Darko Selakovic @ 20.09.2006. 03:14 ] @
Citat:
madamov: Ma hvala Darku, a ne meni, on je postovao link u navedenoj temi. Nego, nešto ga nema, istekao mu domen, zna li neko šta je sa njim?


Tu sam sve vreme! (treba uskoro da promenim hosting pa će domen biti aktivan)
[ madamov @ 20.09.2006. 08:50 ] @
Dobro je, ja se uplašio da nisi "izašao" iz posla. B)