[ valajbeg @ 28.04.2003. 20:28 ] @
... iako mi je soft modem (conexant HCF Chipset) .. naravno nasao sam savim odgovarajuce drajvere zanjega ali problem je u tome sto nemogu da podesim konekciju!.

- znam da sam u 8.0 imao vec po instalaciju kppp dajler. ali sada ga uopste nema u paketim i sve je islo ko podmazano bez ikakvih problema !

2. kada sam instalirao te drajvere, konfigurisaoih ... dobio sam dostup modemu preko /dev/ttySHCF0 i to je OK... ali pri konfiguraciji konekcije mi izbaci samo pristupe preko
/dev/tty01 pa do 8 i to je to!..

kako to da ustelim ! ?
[ caiser @ 28.04.2003. 22:06 ] @
A da nemas mozda da izaberes i /dev/modem? Ako imas onda stavi simbolicki link

Code:

ln -sf /dev/ttySHCF0 /dev/modem


A ako nemas vidi na kom ti je portu modem pa uradi ovo isto samo sto zameni /dev/modem sa portom na kom ti je modem.
[ valajbeg @ 28.04.2003. 23:09 ] @
eh. miljane kad bibio sam malo detaljniji!...

ti znas da sam ja pocetnik care!...

* razumijem sta si htjeo da mi kazes ... ali molimte step by step : .

dakle kako da sa /dev/ttySHCF0 prebacim pristup modemu na /dev/tty03 ili sta vec...
kako da to preimenujem . )jesi li mi to predlagao ???
[ caiser @ 28.04.2003. 23:54 ] @
Pa rekoh ti bre. :) Ako si SIGURAN da ti je modem na tty03 uradi ovo:


Code:


ln -sf /dev/ttySHCF0 /dev/tty03

[ valajbeg @ 29.04.2003. 01:57 ] @
hm SAD BAS NISTA NEKONTAm...
ustvari mozda nisam ni trazio takvo objasnjenje.!:

* kako to da nemam nikakvog dajlera?
[ caiser @ 29.04.2003. 02:41 ] @
Uz KDE sigurno ide KPPP. Nema sanse da ga nema. Ti ga mozda nisi instalirao ali ga imas na CDu sigurno.
[ tdjokic @ 29.04.2003. 04:11 ] @
Da, mora da se dodaje naknadno kod M 9.1. Idi tamo gde se instalira softver, ima rubrika search, upises kppp i on ti ga nadje za cas i trazi ti odgovarajuci CD. Stavis unutra, kliknes na njega da ga izaberes, install i onda se instalira. Posle ces verovatno naci i modem. Ja sam svog Lucenta nasao pod dev/modem, ako se dobro secam, jer ga vise ne koristim, idem preko LAN-a na net.
[ valajbeg @ 29.04.2003. 15:10 ] @
a Tomislave trazio sam ali nema !..
[ Miško Stefanović @ 29.04.2003. 17:14 ] @
Ima, sigurno ima baš kao što je tdjokic rekao. Upravo tako uradi. Pa ja sam se upravo preko kppp konektovao i ovo pišem. Jedini problem, po meni, je da li imaš pravi ML 9.1 ili neku betu?

BTW, da li imaš sva tri CD-a?

Budi uporan, Pozdrav.
[ valajbeg @ 29.04.2003. 21:41 ] @
ma ok izvinite na gnjav azi

SKONTO' sam... odnosno uradio posljednju stvar ... reinstal... i ok je..

a to sto sam se bio 'jebo ...

pri instalaciji u koliko se ne konfigurise konekcija nece ni da instalira kppp
so. to je to!
[ P l a c e b O @ 25.09.2003. 12:25 ] @
Da se nadovežem...prilikom instalacije nisam imao modem pa mi nije instalirao kppp. E sad da li cu morati da reinstaliram linux samo zbog toga (kako kaže valajbeg) ili postoji neki nacin da doinstaliram kpp?

btw, isao sam preko mandrake instalera, pretražio sva tri diska i nista nije našao.


[ drdrksa @ 25.09.2003. 14:36 ] @
Citat:
E sad da li cu morati da reinstaliram linux samo zbog toga (kako kaže valajbeg) ili postoji neki nacin da doinstaliram kpp?


Naravno da neces. Bilo bi besmisleno zbog tako male stvari reinstalirati ceo OS. Instaliraj KPPP paket koji postoji u Mandrake instaleru, ili ako je instaliran pritisni Alt+F2 i kucaj kppp, ali i ne moras njega, ima jos dosta koji rade istu stvar ...
[ popeye @ 25.09.2003. 16:33 ] @
Citat:
P l a c e b O:
Da se nadovežem...prilikom instalacije nisam imao modem pa mi nije instalirao kppp. E sad da li cu morati da reinstaliram linux samo zbog toga (kako kaže valajbeg) ili postoji neki nacin da doinstaliram kpp?

btw, isao sam preko mandrake instalera, pretražio sva tri diska i nista nije našao.


urpmi kppp
[ P l a c e b O @ 25.09.2003. 17:09 ] @
Drksa hvala ti. Ona fora sa alt+F2 je upalila, sto znači da je kppp ipak bio instaliran :)