[ Rembrant @ 28.04.2003. 21:56 ] @
Treba mi pomoc neki tutorial nesto kako bi mogao da nacrtam zupcanik u AutoCadu. obican, najobicniji! Treba mi da uradim maturski rad a ne znam kako da pocnem pa ako imate neki konstruktivan predlog ili neki jako koristan tutorijal bio bih jako zahvalan!
[ darkosos @ 29.04.2003. 08:35 ] @
Hm, ne verujem da ćeš ovde dobiti odgovor (3D programiranje nije baš vezano za crtanje u AutoCad-u). Probaj neki drugi forum, mislim da ima nešto u vezi 3D modelovanja.
[ Iksen @ 04.05.2003. 05:20 ] @
Citat:
Rembrant:
Treba mi pomoc neki tutorial nesto kako bi mogao da nacrtam zupcanik u AutoCadu. obican, najobicniji! Treba mi da uradim maturski rad a ne znam kako da pocnem pa ako imate neki konstruktivan predlog ili neki jako koristan tutorijal bio bih jako zahvalan!


Kakav ti zapravo zupchanik treba ? Sa pravim zupcima, kosim, sa evolventama, sa lukovima, sold, surf, shto blizi originalu, uproshcen ?

Za prave i kose evolventne zupchanike (najrasprostranjeniji tip zupchanika) pravio sam programe ali ako znash kakav je profil zupca ev. zupchanika znash da je to komplikovan oblik i takvi solidi zauzimaju bash previshe memorije u AutoCAD-u i ja nisam siguran da ti tako neshto zaista treba ...
[ 3DInfection @ 05.05.2003. 02:57 ] @
Uzmi Mechanical Desktop ( ovaj program je u neku ruku nadskup AutoCad-a ). On sadrzi prosirenje PowerPack u kome mozes nacrtati zupcanik iz svih pogleda. Samo mu zadas modul, broj zubaca, ...

[ Rembrant @ 15.05.2003. 22:45 ] @
sa pravim, ako bi mogao da objasnis kako ide ili ako znas neki tutorijal na netu da mogu da procitam! Mislim to je za zavrsni maturski rad pa ono... mora u autocad-u!

Hvala!
[ 3DInfection @ 18.05.2003. 18:40 ] @
Studiram na Masinskom u KG i radio sam graficki rad "Sprega zupcanika". Nije bas jednostavno. Proracun, crtanje zupcanika pomocu evolvente, ... Ako imas podatke posalji mi na mail pa cu mozda uspeti da ti to odradim. ( modul m, broj zubaca z, pomeren-nepomeren x1= x2=, ...

E-MAIL: [email protected]
[ Rembrant @ 20.05.2003. 02:05 ] @
e poslao sam ti mail pa vidi ako mozes da pomognes.

poz