[ annoying_master_c @ 28.04.2003. 23:04 ] @
Pre nekih mesec dana telefon je poceo uzasno da krci, i samim tim razgovor sa
drugima je bio nemoguc. Sve sam pokusao i na kraju pozovem majstora iz PTT-a, on
ti dodje malo gleda i kaze da se u beloj zici , telefonskoj (onoj sto se nalazi
u zidu) kondenzovala voda .Moze li neko nesto vise o ovome da mi kaze.
i da li moram da menjam celu zicu?
Hvala.
[ piki @ 09.05.2003. 09:18 ] @
Nije ti se kondenzovala voda vec ti je verovatno gips ili malter "pojeo"kabl odno sno izolaciju od instalacije.Nema ti druge nego da menjas zice.
[ annoying_master_c @ 11.05.2003. 14:55 ] @
A kvazi majstor rece da je usla voda u sam kabel i da je to razlog...

P.S. I mene je zaboleo stomak od smeha...jer ja koliko sam zadnji put cuo voda je provodnik i to odlican...

Hvala PIKI.
[ misley @ 14.05.2003. 09:18 ] @
Za one koji "pucaju od smeha"...:
Voda jeste odlican provodnik ali, na zalost svih nas, PVC je takodje odlican absorbent vode, bar u onoj kolicini koja ometa normalno vodjenje korisnog signala kratkospajajuci ga kroz izolaciju... Tako da, ovo sto je "kvazimajstor" rekao i te kako ima smisla... Ono sto mu ne ide u prilog je da je to onako odokativno rekao bez merenja parametara izolacije ciji otpor mora biti preko 5-6 Moma da bi veza bila korektna, odnosno preko 5Goma da bi sve bilo po PS-u... Ne znam da li zivis u kuci ili stambenoj visespratnici ali, ako si u kuci, popni se na tavan i nadji na njemu paricu u kablu koji tebi dolazi na kucu i odvoj/raskini spoj sa tvojom instalacijom te se onda prikaci obicnim telefonom na paricu. Ako smetnja i dalje postoji onda je ona u dolaznoj mrezi i obrati se Telekomu ponovo sa prijavom smetnje na vezama. Ako je problem nestao, to znaci da ti je instalacija losa i/ili su obicno spojevi losi-RJ utikaci, spiralni gajtan do MTK i sl.
Ako ti je malter na zidovima frisak onda prica ima smisla ali, ako se radi o starijoj (bar par god.) gradjevini onda je prica o vlaznoj instalaciji tesko odrziva...!
[ annoying_master_c @ 15.05.2003. 00:16 ] @
Pa vidi ovako kao prvo radi se o stricevoj a ne mojoj kuci, no to nemenja nista...
Nesumnjam ni u jedno ni u drugo objasnjenje, dobro mozda sam malo preterao sa onim ""kvazi"" :) ali sta sad.....
Nego kuca mu je malterisana pre nikeh par meseci i to bas sa strane sa koje mu se nalazi priklucnica za telefon ali ona sa spolasnje strane.(crna , mala kutijica...)
Tako da ipak mislim da je to to...a vrlo lako moze biti i ovo drugo samo????? odkud i kao je voda kroz izolaciju, usla u rebrasto crevo????????????????????????????????


Nego hvala svima na pomoci, covek je vec uzeo cetvorozilni kabel.
[ piki @ 15.05.2003. 16:26 ] @
Voda je ispariva tako da kada se osusi verovatno bi telefon proradio,medjutim verovatno je moja pretpostavka tacna jer je kuca skoro malterisana.