[ nmilosev @ 17.09.2006. 18:02 ] @
Verujem da mnogi od vas čitaju magazin MobilMEGA.
Kupio sam danas novi broj i nakon što sam sve pročitao krenem ja da vidim cene PDA.
Vidim da je pala cena Axim-u X51 ali sam se setio da postoji više modela pa sam pročitao specifikaciju :

Procesor : Intel XScale PXA270, 624MHz
Operativni sistem : PalmOS
Ekran : kolor TFT, 640 x 480 pixela
Broj boja : 65.536
Memorija : RAM : 64MB SDRAM, ROM : 256 MB flash
Konekcija : IC, USB
Kartica : CF, SD/MMC
Dimenzije : 119 x 73 x 16,9 mm
Težina : 175 grama

Slika je prikačena uz poruku.
Nadamo se da je ovo bio lapsus a ne odraz (ne)stručnosti urednika časopisa MobilMEGA.

A sad zamislite ovu situaciju :

Ne razumete se u PDA baš dobro. Kupite MobilMEGA i vidite jeftin Axim a dobar i kupite ga. Dok čekate dostavu odete na internet na sajt www.palmgear.com i nabavite npr. 3 GB softvera. Stigne Axim sa WM5 i vi vidite da ne možete ništa od nabavljenog softvera da instalirate!

Šta biste uradili u ovoj situaciji ?
[ rapidlord @ 20.09.2006. 15:14 ] @
Nista novo, to je generalni problem u ovoj zemlji, svi se bave necim sto ne poznaju dovoljno. Tako da cesto po novinama mozes da nadjes neke nebuloze vezane za PDA trziste. Kao naprimer uporedni test "video call" telefona kad nismo ni imali 3G mrezu. Ili detaljan opis nekih internet/pda servisa koji su dostupni samo u USA.
Umesto da te clanke pisu eksperti na tom polju, uglavnom se tekstovi skidaju i prevode sa stranih internet sajtova pa i dolazi do takvih gresaka.