[ The Mars @ 29.04.2003. 14:12 ] @

Pozdrav svima u forumu !

Vidim da se dosta razumijete ... pa sam htjela nešto da pitam . Pokušala sam sa Audio Catalystom da prebacim pjesmu sa CD -a u mp3 ali vrlo , vrlo neuspješno.

Stalno se čulo šuštanje i jačina zvuka je bila vrlo niska , iako sam sve opcije podešavanja isprobala ( ustvari vjerovatno nisam , ali ne znam šta bi još izmjenila ). OS je Win 2000.

Da li znate neki bolji program za to i da li se može odnekud free downloadovati ?

Hvala ...
[ Gojko Vujovic @ 29.04.2003. 14:30 ] @
Sve, samo AudioCatalyst ne. Bukvalno da je tako :).

Uzmi Musicmatch Jukebox, savršen je za te potrebe. Ima i dobar codec, ma sve što ti treba. Potraži na google samo..
[ Veljko @ 29.04.2003. 15:48 ] @
AudioCatalyst provereno najpopularniji program kod ljudi koji se bave snimanjem audio i mp3 diskova i ima odlican mp3 encoder.

Problem je verovatno sto nemas instaliran ASPI pod win2000 i catalyst onda grebuje analogno.

[ the.kum @ 29.04.2003. 17:56 ] @
Catalyst je mozda najpopularniji, ali to sto je najpopularniji ne znaci da je najbolji, cak stavise Catalyst ima najgori encoder.
Mars, koristi neki program koji u sebi ima Lame encoder, ja koristim RazorLame.
[ Ivan Dimkovic @ 29.04.2003. 18:11 ] @
Citat:
AudioCatalyst provereno najpopularniji program kod ljudi koji se bave snimanjem audio i mp3 diskova i ima odlican mp3 encoder.


Xing/Real MP3 enkoder u AudioCatalyst-u je svakako jedan od najgorih MP3 enkodera sa mizernim kvalitetom cak i na vrlo visokim bitrate podesavanjima (svako sa dobrim sluhom moze razlikovati 320 Kbps Xing od originala)

FhG i LAME kompresori ugradjeni u MusicMatch Jukebox ili EAC itd... su daleko bolji i po kvalitetu, dok najnoviji FhG fastenc kompresori (u MMJB) su i brzi od Xing-a.

[ bakic @ 30.04.2003. 00:59 ] @

Neznam stvarno zasto se koriste posebni programi za ripovanje odnosno prebacivanje WAV formata u MP3 kada i programi za przenje cd-a sadrze u sebi
decodere kao sto su NERO i WIN ON CD doduse Nero ima veoma los decoder i ograniceni broj kodiranja/dekodiranja (potreban je plug-in) ali zato Win on CD
ima jako dobar decoder sa mogucnoscu biranja Bitrate od 128 pa nadalje pa se samim tim stedi na hardisku "JEDAN PROGRAM ZA SVE"

Pozdrav bakic!
[ Gojko Vujovic @ 30.04.2003. 01:13 ] @
>AudioCatalyst provereno najpopularniji program kod ljudi koji se bave snimanjem audio i mp3 diskova i ima odlican mp3 encoder.

Tim gore! NAJGORI MOGUĆI kodek i najgori mogući zvuk na tolikom bitrate-u su dobili ti korisnici koji su kupili diskove kod "ljudi koji se bave snimanjem audio mp3 diskova".

Bolje radio da slušaš nego to đubre.
[ introitus @ 30.04.2003. 11:24 ] @
sta mi znaci da slusam radio kad mi ovde u sapcu pustaju najgori mp3 , a u BG-u imas samo 3-4 stanice koje imaju ok zvuk...
[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2003. 11:42 ] @
Citat:

decodere kao sto su NERO i WIN ON CD doduse Nero ima veoma los decoder i ograniceni broj kodiranja/dekodiranja (potreban je plug-in) ali zato Win on CD


NERO koristi CT/FhG referentni MP3/mp3Pro dekoder (i to vrlo svezu verziju), i ne vidim u cemu je on "los" - nisam radio testove tog dekodera (conformance, bit-errors, ..) ali ne vidim da bi nesto bilo pogresno sa njim.

FhG referentni MP3 dekoder je u principu dobar:

http://mp3decoders.mp3-tech.org/overall.html


Ako imas problem sa odredjenim fajlovima u NERO-u posalji mi ili mail ili uploaduj fajl pa cu videti sta moze da se uradi.


[ bakic @ 30.04.2003. 12:35 ] @
@Ivane

Teorija nije uvek ono sto i praksa

uzmi na pr. ta dva programa koje sam gore naveo i testiraj pa ces se sam uveriti.

A sto se Audio Catal. tice nisam sa njim radio i ne mogu da dam svoj sud o njemu a
i nije potrebno dok god Win On Cd radi svoj posao.
[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2003. 13:54 ] @
1. Radim u Ahead-u kao product manager za MPEG R&D :)

Nije u pitanju teorija vec real-world test.

Ako budem imao vremena, mogu da uradim conformance test izmedju Ahead MP3 dekodera i bilo kog drugog, a onda cemo uraditi bit-to-bit razliku, bas me zanima da li je sve OK - mada ja pretpostavljam da jeste, inace bi imali dosta zalbi.

Nadji neki MP3 fajl za koji tvrdis da bas ne valja, a onda cemo odraditi conformance test.

2. Posto je u pitanju konkurentna kompanija glupo je da ja komentarisem :)
[ bakic @ 30.04.2003. 15:03 ] @
Ajde kada budes uradio conformance test pa javi.

Bas me zanima.

Ja tacno ne znam koji dekoder koristi Roxio u svojim verzijama ali se kvalitet
u gornjem frekventnom opsegu izmedju Ahead i Roxio znatno razlikuje.
Kod Ahead je zvucna slika jako tmurna i nerealna bar sam ja stekao takav utisak.
Probao sam jednu istu wav konvertirati u mp3 sa istim bitrate i test je ispao kao sto sam naveo.

Pozdrav bakic!
[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2003. 15:58 ] @
Ajde napravi neki MP3 koji po tvom misljenju odudara u dekodiranom kvalitetu pa cu dekodirati sa NERO plug-inom i sa Roxiom (i sa jos nekim dekoderima)

I mene isto zanima da li je sve OK.
[ srki @ 30.04.2003. 16:23 ] @
Citat:
bakic:

Probao sam jednu istu wav konvertirati u mp3 sa istim bitrate i test je ispao kao sto sam naveo.


Cekaj! Ti pricas o coderu ili decoderu?
Ako hoces da proveris decoder treba iz istog mp3 fajla da napravis wav fajl.

[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2003. 16:27 ] @
Citat:

Probao sam jednu istu wav konvertirati u mp3 sa istim bitrate i test je ispao kao sto sam naveo.


Hmm - da nisi koristio mp3Pro u NERO-u? Vodi racuna da koristis ista podesavanja (bit rate, stereo mode i enkoder mp3 ili mp3pro)
[ bakic @ 30.04.2003. 17:37 ] @
@ srki

izgleda da sam zaboravio da stavim crticu izmedju de-coder.

@ Ivan

Glupo bi bilo da ocekujem od tebe ako radis za Ahead da kazes da nije bolji od svakog drugog naravno u tvome a i u interesu firme je da Ahead bude najbolji ali
ja mislim da nismo ovde da reklamiramo jednu ili drugu firmu, ja ne radim za Roxio
niti bilo kog drugog Softverskog proizvodjaca. Bas me cudi da do sada nisi testirao
proizvode vasih konkurenata (nije vam valjda zabranjeno:)) )
Nisam koristio mp3pro niti mislim ga nekada upotrebiti.
A da stavim na upload mp3 bilo bi bezpotrebno zauzimanje prostora na serveru,
zato je lakse da ti sam napravis razliku, a misljenje mozes zadrzati za sebe jer ne trazim da govoris u stetu firme a mozda se i varam pa ispadne da je Nero zaista
bolji,al kod mene nesto ne stima.
Niko nije savrsen, svi se ovde razmenom iskustava i po malo ucimo :)))

Pozdrav bakic!
[ Ivan Dimkovic @ 30.04.2003. 18:40 ] @
Ahead ima licencirani Fraunhofer IIS MP3 enkoder, a najverovatnije i Roxio koristi isti MP3 codec - tako da taj kod apsolutno nema veze sa Ahead-om kao kompanijom - pa nemam ni neke preterane razloge da ga hvalim ili kudim.

FhG IIS referentni MP3 dekoder ne pravi decoding greske. Bar ne bi trebalo, zato te i pitam da mi das fajl za koji smatras da NERO ne dekodira kako treba, ja naravno mogu uzeti neki svoj fajl i testirati. Greske su uvek moguce, i zato i mene interesuje neki fajl za koji smatras da je vidno losije dekodiran, iako mi je, priznajem, inicijalno tesko da poverujem u tako nesto.

Roxio mi nije zabranjeno da testiram (svasta), jednostavno nemam vremena da se bavim komparativnom analizom Roxio MP3 sposobnosti koje su manje-vise iste kod vecine mainstream aplikacija koje su licencirale MP3 enkoder od Thomson-a/Fraunhofera - a takvih je 95% kompanija ukljucujuci i Ahead.





[ The Mars @ 05.05.2003. 12:23 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
AudioCatalyst provereno najpopularniji program kod ljudi koji se bave snimanjem audio i mp3 diskova i ima odlican mp3 encoder.

Problem je verovatno sto nemas instaliran ASPI pod win2000 i catalyst onda grebuje analogno.




Pa, jeste tako je. Kolega što mi je poslao program reče mi da nema mnogo veze što je analogno ...

Ali, evo skinula sam sa interneta Adaptec ASPI Driver v4.72 , ali mi kod Settings dijaloga opet ASPI opcija stoji siva i ne mogu da je izaberem.

Da li to ima veze sa tim u koji folder ja uopšte treba da taj driver snimim ???
Ja sam ga snimila na C:/Program Files / Xing / AudioCatalyst ???

Pozdrav ...
[ Veljko @ 05.05.2003. 14:37 ] @
Neznam kakav si aspi nasla ali standardno ide u zip arhivi koju extraktujes bilo gde na disk i pokrenes install.bat ili instaspi.bat.
[ tvucko @ 05.05.2003. 14:56 ] @
Ima nesto bolje i jos je free :-)

CDDA Ripper XP
Pogledaj http://users.otenet.gr/~milix/cddarip/
[ acatheking @ 05.05.2003. 15:56 ] @
Skini sa neta forceaspi 1.7. To ti je jedan zip fajl, sve to negde raspakujes i u njemu imas batch fajl INSTASPI.BAT koji pokrenes, on prepozna OS i instalira ti sve sto je potrebno. Restartujes racunar i ... grebujes mjuzu.
[ suncasin @ 05.05.2003. 20:55 ] @
Ave ES!

Imao sam slican problem sa AudioCatalyst-om kada sam presao sa Win98 na Win2000, ipak ostao sam veran Xing-u i sada koristim Audiograbber v1.81 full build 2 i zadovoljan sam kvalitetom zvuka. Inace ASPI nije potreban za NT/2000 (bar za grabber jos od verzije 1.62), potreban je encoder LAME (kao sto su ljudi vec gore pominjali). BTW codec Fraunhofer (professional) sam nasao na Divx-u “007 Die another day”, neko ga je tu stavio. Hvala mu.
[ The Mars @ 06.05.2003. 13:26 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Neznam kakav si aspi nasla ali standardno ide u zip arhivi koju extraktujes bilo gde na disk i pokrenes install.bat ili instaspi.bat.



Našla sam Adaptec ASPI Driver v 4.72
( description :ASPI drivers for Windows 98, NT 4, Me, 2000 and XP. Includes ASPICHK version checking utility... )

na http:\\drivers.softnews.ro i odzipovala sam i pokrenula install.bat i onda provjerila da li je instalisano sa aspichk.exe i jeste ... ali .... ali ... opet su one opcije u Settings ostale sive ...

Pa , ništa ... kao što 50 kaže ... die trying

[ suncasin @ 06.05.2003. 17:06 ] @

Sestro probaj:
http://www.binarymagics.com/html/magic_aspi32.html - za uputstvo i
http://www.binarymagics.com/html/downloads.html - za download

p.s. help je mama!
[ The Mars @ 07.05.2003. 14:32 ] @
Hvala , Son Of The Sun ( SuncaSin , je li tako ) ... i svima ostalima na prijedlozima i pomoći .... Pogledaću to narednih dana ... a do tad ...

Pozdrav !

[ afrocuban @ 09.05.2003. 17:32 ] @

Može li Ivan nešto da nam kaže o kvalitetu VBR kod Audio Catalysta? Ja isključivo njega koristim i izuzetno sam zadovoljan. Voleo bih da mi Ivan objasni kako da se konkretno uverim da li su VBR .mp3 "napravljeni" u AC gori ili bolji od istih napravljenih u drugim programima ove namene.

Unapred zahvalan


2 Mars

Driveri koje si ti skinula ne rade. Skini forceaspi v1.7 drivere sa ove adrese http://www.afterdawn.com/softw...p;mirror=322&x=54&y=11

raspakuj, zatim dvoklikni na killaspi.bat, restartuj računar, dvoklikni na instaspi.bat, opet restartuj računar, et voila!
[ Ivan Dimkovic @ 09.05.2003. 18:08 ] @
LAME 3.9x i FhG VBR modovi su mnogo kvalitetniji od AudioCatalyst VBR-a koji ima vrlo cudan metod alokacije bitova - zvuk jeste malo bolji od CBR kodiranja, ali je i dalje inferioran u odnosu na LAME ili FhG.
[ afrocuban @ 10.05.2003. 18:13 ] @

Ivane,

hvala na odgovoru. Međutim odgovorio si samo na prvi deo pitanja, a mene zaista interesuje kojim alatom i na koji način da utvrdim razliku u kvalitetu a da alat nije uvo?

Takođe, ne znam da li ste ikada koristili Audioactive Production Studio Pro kao mp3 enkoder. Rekao bih da je izuzetan ali enkodovanje traje preterano dugo za navodno visokokvalitetne mp3-ove.
[ srki @ 10.05.2003. 18:20 ] @
Citat:
afrocuban:
... a mene zaista interesuje kojim alatom i na koji način da utvrdim razliku u kvalitetu a da alat nije uvo?


Mislim da je uvo jedini alat koji zaista radi kako treba.
[ biki @ 10.05.2003. 18:57 ] @
audiograbber 1.8 sestro i zavrsi posao,
a mozes na kazaa da skines i to sa crackom

pozdrav biki
[ Branko 007 @ 11.05.2003. 16:59 ] @
Audiograbber v.1.80,1.81 ili novija je pravi izbor...naravno potrebno je imati i odgovarajuce codece(Lame)...preporuceni kvalitet 128...u svakom slucaju i MusicMatch obavlja posao,medjutim ukoliko se radi samo o realizaciji audio CD-MP3 a muzika se slusa na vec postojecem pleyeru Audiograbber je bolje resenje od audio Catalysta-a.Pojavio se i novi program NO1 CD ripper...kratak,jednostavan za upotrebu-korektno obavlja posao.Izbor je Vas!
[ afrocuban @ 11.05.2003. 17:17 ] @
Citat:
srki:
Citat:
afrocuban:
... a mene zaista interesuje kojim alatom i na koji način da utvrdim razliku u kvalitetu a da alat nije uvo?


Mislim da je uvo jedini alat koji zaista radi kako treba.


A šta misli Ivan?

Takođe, da li bi Ivan mogao da preporuči program koji kao encoder koristi Lame i to VBR?
[ Gojko Vujovic @ 11.05.2003. 17:37 ] @
Ivan je u Francuskoj, pa dok se ne vrati, evo ja ću da ti preporučim program sa dobrim codecom - Musicmatch Juxebox! Referentni codec, ultra brz, ma sve što ti treba. Kad čuješ njega, zamrzećeš Audio Catalyst kao što sam ja pre par godina.
[ Ivan Dimkovic @ 11.05.2003. 23:29 ] @
Evo i mene...

Slazem se sa Gojkom sto se FhG codeca tice (MMJB)

a sto se LAME grabbera tice, ima na http://www.mp3dev.org lista softvera koji koristi LAME, tu se moze naci nekoliko dobrih grabbera

[ afrocuban @ 12.05.2003. 10:22 ] @

Ok, hvala na odgovorima.

MMJB sam pre par godina probao i koliko se sećam, nije mi se dopao jer to nije namenski softver nego nešto kinda "all-in-one".
Što se LAME-a tiče, čekajući Ivanoa :), već sam bio na pomenutom sajtu, te sam probao WinLAME i Exact Audio Copy. Ovaj drugi mi se čini pogodnijim za custom podešavanja, mada je njegov VBR "samo" na 192kbps, a i oba su znatno sporija od Audio Catalysta. U kontekstu sa ovim, ostaje da mi odgovorite kako da analiziram kvalitet dobijenih mp3-ova i napravim njihovu međusobnu komparaciju.

I još, kažu da je interni FhG (njihov je, jel?) codec Audioactive-a moćan. Znate li nešto o tome, ili vam je ovo do sada već dovoljno smorno sa moje strane?

Pozdrav
[ The Mars @ 12.05.2003. 11:20 ] @
Citat:
afrocuban:

2 Mars

Driveri koje si ti skinula ne rade. Skini forceaspi v1.7 drivere sa ove adrese http://www.afterdawn.com/softw...p;mirror=322&x=54&y=11

raspakuj, zatim dvoklikni na killaspi.bat, restartuj računar, dvoklikni na instaspi.bat, opet restartuj računar, et voila!



Hej !!! Uradila sam tako ... i evo sad opcija više nije siva , dozvolilo je da se čekira !



HVALA !!!

[ The Mars @ 12.05.2003. 11:53 ] @
Evo, i zvuk je sad super !

Hvala, hvala, hvala ...
[ tvucko @ 12.05.2003. 15:02 ] @
Pogledaj :

http://users.otenet.gr/~milix/cddarip/

mali, brz, free i podrzava mp3 i ogg
[ afrocuban @ 12.05.2003. 16:22 ] @
Citat:
The Mars:


Hej !!! Uradila sam tako ... i evo sad opcija više nije siva , dozvolilo je da se čekira !

:)

HVALA !!!




Molim, molim i drugi put... Pa zar si sumnjala, haha ;)
[ PsYhO @ 13.05.2003. 00:18 ] @
da musicmatch jukebox je dojaja
www.download.com
[ The Mars @ 13.05.2003. 08:53 ] @
Citat:
afrocuban:


Molim, molim i drugi put... Pa zar si sumnjala, haha



Pa, znaš kako je ... ne završavaju svi pokušaji uspješno
[ afrocuban @ 13.05.2003. 12:28 ] @

Blago tebi...

Tebi bar ima ko da da savet tipa, "klikni ovde, klikni onde". Drugo, blago tebi kad su problemi koje ti imaš, tako "teški". Ja bih bio najsrećniji čovek na svetu kada bih, kada ja imam problem dobio ovakav savet. Ili, kada bih barem znao KOGA u ovoj državi da pitam a da sigurno dobijem odgovor koji mi je potreban.

Evo, Ivan mi još uvek nije odgovorio kojim analyzerom da uporedim kvalitet dva ista mp3-a, encodovanih različitim codecima. ;)
[ Ivan Dimkovic @ 13.05.2003. 12:39 ] @
Evo i mene :)

Hmm - jedini nacin da budes potpuno siguran je da uradis slececu stvar:

1. Kompresujes track sa kompresorom A
2. Kompresujes track sa kompresorom B
3. Uradis ABX test (www.pcabx.com) A - Original i B - Original

Najbolje je da poslusas savet ljudi sa foruma tipa www.hydrogenaudio.org

Sto se kompjuterskih automatizovanih analizatora tice, oni manje-vise i nisu toliko pouzdani (napomena - to NIJE spektralni analizator, oni su potpuno neupotrebljivi za ovu svrhu, softver za procenu kvaliteta je mnogo komplikovaniji), ali postoji ITU - BS.1387 standard za "objektivnu evaluaciju" kvaliteta. Na zalost, softver je tesko patentiran i komercijalna licenca (www.opticom.de) je skupaaa (petocifrena u $) ali..

postoji GPL implementacija na:

http://www.mp3-tech.org/programmer/sources/eaqual.tgz


Na zalost, to je samo source, tako da ces morati da ga kompajliras. Drugi problem je sto taj program nema tzv. delay adjuster (svaki MP3 enkoder unosi kasnjenje od 32 do 4096 sempla) pa ces morati da pogodis delay, koji je obicno 32, 512, 576, 1024 ili 1152 sempla + ili -

svejedno, ako si i dalje zainteresovan :))) sintaksa je:

eaqual -fref input_original.wav -ftest inputmp3.wav -offset 1152 na primer.

Dobices ocenu (ODG) koji je 0.0 (identican originalu) do -4.0 (ocajan)


[ afrocuban @ 15.05.2003. 12:18 ] @

Evo kako bi na jednom forumu koji pretenduje da bude ozbiljan, trebalo da izgleda odgovor na pitanje, bez obzira na nejasnoće u pogledu ekstenzija iz primera sintakse.

Ivane, hvala.
[ Aleksandar Marković @ 15.05.2003. 21:23 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:

Najbolje je da poslusas savet ljudi sa foruma tipa www.hydrogenaudio.org


Ovo je po meni najbolji Audio i sve o audio ... forum, a i par puta sam ga već spominjao, ali evo to opet radim...jer isti to zaista zaslužuje
[ impaque @ 31.05.2003. 21:06 ] @
Tema prebačena na top i da rezimiram:

LAME je praktično postao standard za mp3 enkoding.

Linkovi:
http://www.hydrogenaudio.org/show.php/act/ST/f/15/t/478
http://www.hydrogenaudio.org/show.php/act/ST/f/15/t/203

Dok se za najkvalitetnije CDDA>WAV rippere smatraju EAC (Windows platforma) i cdparanoia (GNU/Linux i ostali UN*X klonovi).

Linkovi:
http://www.exactaudiocopy.de/
http://xiph.org/paranoia/

Da napomenem početnicima (da pojasnim zašto se navodi više programa):
audio cd (poznat i kao CDDA: CD Digital Audio)>mp3 konverzija je proces iz 2 dela: prvo se zvučni zapis sa cd-a prebacuje u neki standardni "sirovi" zvučni format (npr. wav), pa se ti fajlovi kompresuju u neke druge, uglavnom lossy, formate, poput OGG, MP3, MPC itd. Za svaki od navedenih delova postoje zasebni programi, koji svoj deo posla rade kako treba, za razliku od mnogih komercijalnih, "kompletnih" programa.
[ impaque @ 01.06.2003. 16:46 ] @
Lepo uputstvo za ripovanje/enkodovanje Audio CD-ova u MP3 na:

http://mp3.radified.com/
[ risk @ 21.06.2003. 07:18 ] @
jos od davnina iz vremena 4x cd-rom uredjaja covek je pod windowsima koristio Easy CD-DA Extractor od firme Poikosoft. Takodje ljudi koji nisu sa net-a mogli da skinu 5MB sa 14400 bps modemom koristili su WinDAC i ACM codece.

Zadnji put sam mp3 koristio u kombinaciji sa Easy CD-DA Extractor i FhG codecima za male bitrate-ove do 80kbps mono i Lame High-quality Joint stereo do 192 od 224 pa navise lame High-Quality Stereo.

Danas koristim variable bitrate (85-149) WMA9. Zbog toga sto mi windows nudi skoro 20X kompresiju (brzina encodinga koja veoma utice na prakticnost, a cenim da je samo stvar optimizacije) u odnosu na lame koji mi radi oko 11X.

Ljudi koje poznajem uglavnom su prihvatili Easy CD-DA Extractor i lame mp3.

Nego jel moze neko da daa neke cifre koje porede razne formate kad se dekodiraju u winamp-u gde bi pomenuo wma, ogg, mp3, mp3 pro i eventualno mesta gde je nabavio codec koji koristi. Jel postoji neki program za analizu i uporedjivanje slicnosti dva PCM necega (streama, fajla, itd.)
[ marko023 @ 24.06.2003. 11:07 ] @
Citat:
afrocuban:

MMJB sam pre par godina probao i koliko se sećam, nije mi se dopao jer to nije namenski softver nego nešto kinda "all-in-one".



i ja sam isto tako. sad koristim dBPowerAMP, potrazite, koristi LAME kodek, brz je, besplatan..
[ Le Piaf @ 26.07.2003. 12:33 ] @
Skinuh pre neki dan CDEx http://cdexos.sourceforge.net/ Nije losh, chekirajte...

cyah
Le Piaf
[ superbaka @ 06.11.2003. 17:57 ] @
izmedju audio katalista, grbera ili mjuzik mec dzuboksa ja bih izabrao CDex...
dzabe je, super radi, brzo, i ima veoma jednostavan interfejs...



////// LOCIRAJTE SVOJE MESTO U KOORDINATNOM SISTEMU KONFUZIJE////////
[ Tyler Durden @ 06.11.2003. 22:09 ] @
I ja glasam za CDex. Odlican je.
[ Homer Simpson @ 01.12.2003. 23:33 ] @
Music Match Juke Box je fenomenalan profesionalni program,
koji pored pakovanja u mp3 ima i converter u wav, mp3PRO...
Burn machine, player, TAG editor, ... dobre enkodere,
ali vrlo je veliki oko 13Mb, i po registraciji je preporucljivo
da ga ne pustate na net, zbog ....

Dok je Audiograbber 1.82 mali i moze da zadovolji ukus vecine,
pri tom ima 1.6Mb !! ali mu je potrbno "ubaciti" LAME encoder,
da bi mogao da radi mp3 na 128kb
koji je inace i u Audiocatalist-u.

Moj izbor je AudioGrabber 1.82

Stvar navike na koji prvo naletite,
u principu svi slicno rade,
a ako hocete dobar zvuk onda ne pakujte muziku
vec je slusajte u originalnom audio formatu
[ impaque @ 01.12.2003. 23:45 ] @
Citat:
Homer Simpson:po registraciji je preporucljivo
da ga ne pustate na net, zbog ....

...ugrađenog ICQ klijenta zbog kojeg bi došlo do konflikta sa već uspostavljenom konekcijom default klijenta? Pfff.. Kako mrzim te all in one aplikacije. EAC+LAME. Kraj.
[ Homer Simpson @ 01.12.2003. 23:52 ] @
nisam mislio na to vec na registraciju, jar pri prvom
downloadu skin-a ili cddb varijante ode
serial u trash, pa moras da trazis novi,
kome trebaju te ekskurzije dvaput dnevno??

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 20.02.2004. u 01:29 GMT]
[ bibby @ 08.12.2003. 23:17 ] @
Ja koristim AudioGrabber 1.81 + LameEnc i to sasvim fino radi...
[ impaque @ 08.12.2003. 23:34 ] @
Citat:
Homer Simpson: nisam mislio na to vec na registraciju, jar pri prvom
downloadu skin-a ili cddb varijante ode
serial u trash, pa moras da trazis novi,
kome trebaju te ekskurzije dvaput dnevno??


Ma razumeo sam te... Sarkazam ubija...
[ acebzan @ 08.12.2003. 23:47 ] @
evo, pogledajte sta grupe koje su u mp3 sceni koriste kao kodeke ili programe:

UNDERGROUND SOUND FORCE

P R O U D L Y . P R E S E N T S

Artist :: Deep presents
Title :: Bee Gees Mix
Label :: Deep Dance
Catalogue :: n/a
Genre :: Pop
▀ Date :: Oct-04-2003
Bitrate :: 192kbps
Source :: CDDA
Tracks :: 01
▀ Encoder :: LAME
-------------------------------------------------
Hard Beats
va - spinning beats volume 1 █ █▓▓█▒
█░█░█▓ █ ██▓██
█░█░██ Artist...: va █ ███▓█░
█░█░██ Title....: spinning beats volume 1 █ ███▓██
█░███░ Genre....: trance █ ███▓▓█░
█░██░ Ripper...: M-HB █ ██▓█▓██
░█░█░ Suplier..: HardBeats ██▒████░
██░█ Source...: cdda █ ░█░███
▓█▓░█ Encoder..: Lame 3.93.1 █ ░█ ░██
██▒░█ Tracks...: 01 █ █░▒██
▒█▄▓█ Lenght...: 71:06 min █▓▄█▒
▒█▄▓ Size.....: 97,7 MB ▓▄█▒
▄▀█▄ Quality..: 192kbps / 44.1kHz / full stereo ▄█▀▄
█░▀█▄ Mode.....: lame 3.91 alpha 6 mmx ▄█▀░█
█░▓██▒ Date.....: nov-29-2003 ▒██▓░█
-------------------------------

░ ▄▄▄▓█████▄▄▄▄ ░ Musical Over Dose ░ ▄▄▄▄█████▓▄▄▄ ░
░▒ ▓███████████████▓ is proud to ▓███████████████▓ ▒░
▒▓████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████ ░ present ░ ████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▒
███▓▓▓▓░░░░░░░░░▓▓▀▀ ░ ░ ▀▀▓▓░░░░░░░░░▓▓▓▓███
██▓▓▓░░░░░ ░░░░░▓▓▓██
▓█▓░░░░░░ Rel. Name : Trance X-Mas ░░░░░░▓█▓
▒█▓░░░░░░ Rel. Date : Nov-29-2003 ░░░░░░▓█▒
█▓░░░░░░ Street Date : Dec-01-2003 ░░░░░░▓█
█▓░░░░░░ Rel. Type : Sampler ░░░░░░▓█
█▓░░░░░░ Company : Universal ░░░░░░▓█
█▓░░░░░░ ░░░░░░▓█
█▓░░░░░░ Supplier : Team MOD ░░░░░░▓█
█▓▓░░░░░ Ripper : Team MOD ░░░░░▓▓█
██▓░░░░░ Genre : Trance ░░░░░▓██
█▓░░░░░ Year : 2003 ░░░░░▓█
█▓░░░░░ ░░░░░▓█
█▓░░░░░ Source : CDDA ░░░░░▓█
█▓░░░░░ Ripper Soft : EAC ░░░░░▓█
█▓▓░░░░ Encoder : LAME 3.93.1 ░░░░▓▓█
██▓░░░░ Quality : 192kbps / 44,1kHz / Full Stereo ░░░░▓██
█▓░░░░ ░░░░▓█
█▓░░░░ CD's : 2 ░░░░▓█
█▓░░░░ Length : 139:27 min ░░░░▓█
█▓▓░░░ Size : 192 MB ░░░▓▓█
██▓▓░░░░ ▄▄▄▄▄ ▄▄▄▄▄ ░░░░▓▓█
---------------------------------------------
MPX

RIPPER...: MPX CreW DATE RIPPED...: 22.09.2003 ▓ ▓▓████▓░
░▓███▓░▓ ▓░░░ LABEL....: n/a YEAR..........: 2003 ░▓▓▓███▓░
▓████▓▓░ ENCODER..: LAME 3.93.1 RELEASE SIZE..: 4,9 MB ░░████▓
░████▓▓░░▓ ░ BITRATE..: 192kbps TUNES.........: 01 ░▓ ▓███░
▓███▓▓ ░ ░ MODE.....: Full Stereo SOURCE........: CDDA ░░████▓░
▓███▓░ ░ ░ ░ GRABBER..: EAC 0.9 b4 GENRE.........: Dance Hall ▓ ▓████ ░
▓████▓░░ URL......: n/a
---------------------------------------------------
itd.....
uglavnom se koristi Lame i EAC,
da napomenem da i ja koristim ovu kombinaciju.
toliko,
[ Dušan @ 20.12.2003. 14:57 ] @
Pazi postoji program koji je savrsen za te potrebe.Zove se AUDIOGRABBER,ne znam da li postoji mogucnost da se skine sa net-a meni je to drug dao!!!!!!!!
[ bachi @ 20.12.2003. 15:36 ] @
Munić Dušan (Dušan) napisa:
> Pazi postoji program koji je savrsen za te potrebe.Zove se AUDIOGRABBER,ne znam da li postoji mogucnost da se skine sa
> net-a meni je to drug dao!!!!!!!!

Oket... Dajte mi vaše email adrese i šaljem instalaciju na
mail... Dakle punu verziju + lek za tu verziju + lame plugin (za mp3).

--
.... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ It's nice to be important, but it's more important to be nice...
>>> www.bachi.cjb.net <<<<>>>> [email protected]