[ king.cobra @ 18.09.2006. 20:55 ] @
OK, mozda je naziv teme :malo: konfuzan, ali evo shta me zanima :

Imam winXP i VMWare 5.5 na kojem je fedora kao virtualna mashina ... e sad, koristim ADSL i zanima me da li tu vezu mogu da koristim i iz
virtualne mashine. Da stvari budu jasnije imam USB conexant ([S]ezame "otvori" se --> za neki "bolji" ) ...

Da li je ovo uopste izvodljivo, i ako jeste, kako da podesim eth0 u VMware-u da to rabota?
[ markelja @ 18.09.2006. 21:37 ] @
Nista nisi pogresio naziv je stvarno konfuzan :)
Mislis, da li moze da se koristi net na gostu sa hosta?
Naravno da moze.
Podesi da ti gost koristi NAT.

Host:
U Linuxu prilikom instalacije pita te skripta koju ces vezu da koristis izmedju hosta i gosta i ti izaberes NAT. Ne moze to da se promeni iz aplikacije nego mora ponovo da se startuje ona skipta vmwareconfig.pl, ili tako nesto. Ovo se odnosi na Linux, naznam kako je na winu

Guest:
Posle u opcijama virtualne masine podesis NAT. Prilikom pravljenja virtualnog operativnog sistema ili kasnije.
Kada konfiguris mrezne parametre gostujuceg operativnog sistema stavi da koristis DHCP.
Prilikom instalacije nekih linuxa ti se nudi ta opcija i ti to izaberes.

[ king.cobra @ 18.09.2006. 22:06 ] @
Hvala puno, "jedina" omaska mi je bila sto nisam instalirao vm-ware tools , kad sam pustio skriptu sve je proradilo... thx
[ VRider @ 19.09.2006. 01:35 ] @
Zasto da gost koristi NAT a ne recimo bridge?
[ mulaz @ 19.09.2006. 03:36 ] @
mislim da je hteo da koristi net ('vezu').. bez obzira na nacin (direktni, ili preko NAT-a)