[ tripkovic2000 @ 18.09.2006. 22:15 ] @
Evo za nedelju ipo dana idem na razvor za vizu - kratak boravak od 10-tak dana kod kume.
E sad ono sto mene buni jesu prevozi zvao ih jutros i trebaju mi prevodi pasosa/NAJVECI LOL posto u pasosu ima i francuski jezim/ Indeks, i uverenje sa fakulteta, a jos kazu da nemora biti prevedeno od strane sudskog tumaca nego moze biti otkucano i ostampano. Jel ima neko slicna iskusta sa ovim da je skoro bio do ambasade.

I da jos jedan lol za dokaze o profesionalnom i finasiskom statusu domacina, ta dokumenta su predata u opstini kada je garatno pismo pozidano na moje ime a ovi iz ambasade traze original ili , scan, fax kopiju da je u opstini overena kao verna originalu.

Jel ima neko ranija iskustva.

Poz

[ hecky @ 19.09.2006. 12:32 ] @
Sponzor bi trebalo da tebi posalje izvod sa bankovnog racuna i odsecke od plate u proteklih par meseci.

Ovo ume biti, hm, nezgodno (kad ovde nekoga pitas za platu, kao da si mu mamu opsovao).

Cilje ovoga je verovatno da utvrde da si zaista blizak sa domacinom (jer ti inace ne bi ni dao te papire).
[ tripkovic2000 @ 03.10.2006. 16:21 ] @
Evo da javim da sam dobio vizu.
Znaci kopirao sam sve zivo od dokumenata kao i ceo indeks
preveo sam samo uverenje sa fakulteta na francuski, faksom u ambasadu su poslada dokumenta o primanjima i placenom
porezu domacina pa su samo pri mom dolasku stavili uz ostala dokumenta.
Istog dana u 1530 potvrdjuju dal si dobio ili ne vizu i traze dodatna dokumenta.
Meni su trazili osiguranje, i devize, a to potvrda da se digli $ iz banke, znaci nalog za isplatu.

Eto toliko.

POz
[ totovic @ 14.04.2008. 11:13 ] @
Idem na MS konferenciju u Pariz i vizu sam dobio u toku jednog dana. U 11:30 sam podneo zahtev, a u 15:30 dobio vizu. Tačno je da traže dosta dokumenata, ali većinu nisu ni pogledali. Nisam ništa prevodio na Francuski. Jedino što je bilo bitno je da sam imao uplaćenu konferenciju, hotel i avion. Naravno, i zaposlenje i dokaz o novcu za put.