[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 13:53 ] @
Danas oko 12:30 kupim greb dopunu od vrednosti 300 dinara. *912*broj dopune# i dobijam gresku "invalid subscriber", pokusam par puta i uvek isto. Okrenem 912 i preko govornog automata ukucam broj dopune, i dobijam poruku da je broj sa kartice vec upotrebljen. Prodje 20tak minuta i nista se nedesavam okrenem 9863 i kazem u cemu je problem, i oni mi odgovaraju da je dopuna uplacena na moj broj u 12:35 ali imaju problem na sistemu,i da ce biti za 20tak minuta. Zovem opet korisnicki servis u 13:30 (nakon 45min) i dobijam isti odgovor, da je dopuna uplacena na moj broj, i da ce biti za 20tak minuta. Evo sada je 14:45 a kredita jos nema. Zanima me kako da postupim, mobtelov sam korisnik od kada znam za sebe, i dnevno trosim od 300-500 dinara kredita sto je i previse. Meni nije stalo do 300 dinara kredita, ali u tom momentu mi je trebalo jer nisam imao skoro nista kredita, a trebao sam da obavim jedan vazan razgovor. Kako da postupim? Da joj cekam, da se cimam sa korisnickim servisom ili sta? Da ih tuzim? Sta bi vi uradili na mom mestu?
Hvala unapred na odgovorima...
[ madamov @ 19.09.2006. 14:03 ] @
Ne znam kako da postupiš, ali ako dnevno koristiš toliko kredita onda bi stvarno trebalo da razmisliš o prelasku na postpaid.
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 14:08 ] @
Pa da me klepaju po usima? Mnogo kredita trosim jer sam u takvom poslu da moram mnogo da razgovaram. Meni nije stalo do 300 dinara kredita, ali ako ja svaki dan toliko dajem na kredit e to je onda.. Neka 10 ljudi dnevno prodje kao ja to je 3000 dinara!!! A mnogo vise ih prodje tako sigurno, a najgore je to sto je ona mene ubedila da je kredit na mom broju, a nije... Cekacu jos 2-3 sata, nazvacu ih,i ako nista nebude, zovem svog advokata i tuzim ih za 300 dinara kredita! Danas je lako tuziti uz prisustvo novinara,pa ce taman imati lepu reklamu :)
[ Jbyn4e @ 19.09.2006. 14:15 ] @
Posto toliok trosis, mislim da bi ti u stvari trebalo da predjes na postpaid...
A za to sto imaju kvar u sistemu - pa lepo sam ti rekao da ne hackujes to :))) , kome ces posle da se zalis (sala, da ne pomisli neko da sam ozbiljan).
[ lord_NIKON @ 19.09.2006. 14:16 ] @
Ja sam postpaid, cini mi se da su malo spustili cene usluga. Na primer , redovni racun u Mobtelu mi je bio ~1000 din. Sada sa slicnom minutazom i brojem poruka imam ~400 din. Nije tako mala razlika

[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 14:28 ] @
Nije problem da je 10.000 dinara, ali necu da me neko za****a, u tom momentu sam morao da razgovaram, ali nisam mogao jer nisam dopunio kredit, izgubio sam vreme bezveze a hitno je trebalo. E u tome je stvar. Evo ga 15:25, a u 13:00 sam trebao da dobijem kredit. Vreme polako odmice,a ja i nemam nesto previse zivaca :)
[ madamov @ 19.09.2006. 14:29 ] @
Citat:
Pa da me klepaju po usima?


Definiši klepanje po ušima. Kradu minute ili šta? Meni se to nikada nije desilo.
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 14:32 ] @
Nije uopste bitno. Da kradu minute, da racun stize veci, nepoznati pozivi na listingu itd.. Uopste nije bitno, kako klepaju, jel klepaju uopste itd. Evo danas su me klepili za 300 dinara, smesna cifra ali su me klepili.
[ neca @ 19.09.2006. 14:43 ] @
Ja bih te zamolio da ne pricas po mnogo i da pricas o nekim klepanjima po usima, jer lupas gluposti Ja koristim post paid vec 3 pune godine i jos nisam imao slucaj da me je neko klepio po usima. Za 8 meseci sam uspeo da napravim oko 40 sati odlaznog saobracaja i nijednom mi racun nije bio visi od 3000 dinara i nikad nisam klepljen.
Naravno..nikad nisam imao ni problema da nemam kredit kad mi toliko treba.
[ operacija @ 19.09.2006. 14:46 ] @
Nema vise Karica, tako da Telenor valjda nece sebi da dozvoli, kao ozbiljna firma, klepanje po usima.
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 14:53 ] @
Telenor je najveca mobilna mrezna kod nas, kako mogu da dozvole da 3 sata korisnik ceka na kredit? Po meni to nije normalno, i ne zelim vise da pricam o "post paid-u", jer je u pitanju "pri paid"!
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.09.2006. 15:10 ] @
16:00 kredit uplacen... 3 sata im je trebalo ;)
[ Boris Stevanovic @ 19.09.2006. 15:11 ] @
Tuzi ih, obavezno.
[ operacija @ 19.09.2006. 15:38 ] @
Strpljen spasen!
[ Vesa 77 @ 19.09.2006. 16:36 ] @

Ja sam na postpaidu na 064 vec godinu ipo. Ranije sam bio otprilike 2god na 063.
Sve sto imam da kazem je da 064 nije ni do kolena bivsem mobtelu. Mobtel je zakon za Telekom. Ja sam promenio paket samo zbog telefona koji je dolazio uz novi nalog sa 064. Inace NIKADA ne bih ostavio Mobtel. Tako da ova prica sa kradjom od strane mobtela je stvarno smesna. Ne mogu reci ni da me Telekom potkrada, ali zato sve usluge i prava korisnika, kao i postovanje, kod Mobtela je izuzetno dobro.
A to sto se desilo da tri sata cekas kredit, pa desava se. Jednostavno desi se nekad neki kvar. A sa tolko para koje dajes dnevno na dopune, zaista ne znam zasto ne predjes na post paid? Cimanje je nonstop proveravati kolko imas kredita. Veruj mi, ako koristis mobilni, pa makar i mnogo manje, post paid je prava stvar.
30x300=9000din? Pa za taj novac ima da platis tri mesecna racuna minimum!
[ ton_majstor @ 20.09.2006. 12:13 ] @
Hmmmm, malo sličnog offtopica:

Ako na 064 postpaidu zakasnite sa uplatom, pa vas isključe... moraćete da čekate minimum dva dana (tj. oko 48 sati) posle uplate da vas ponovo uključe! Verujte, sa sve ovim modernim e-bankingom!

Kazna, šta li je... ili mnogo neurednih platiša!?

Pozdrav!
[ Danilo Cvjeticanin @ 20.09.2006. 15:49 ] @
Danas isti problem, ali sam cekao sam 25 minuta. Verovatno je neki remont u pitanju pa im je sistem malo preopterecen.
[ Mobtel @ 27.10.2006. 18:18 ] @
Tuzi obavezno telenor....Mislim da je to pravo resenje
[ Jagnjeca brigada @ 08.11.2006. 07:58 ] @
Ajde iznesti tvoj problem ovde:


http://forum.telenor.co.yu/vie...bc5bdc9822f097b3e786d7119f18f0


pa da resimo.
[ Danilo Cvjeticanin @ 08.11.2006. 10:23 ] @
ma necu iznosim nista! Bilo pa proslo, presao sam na postpaid i sada nemam problema.. Samo sto su racuni poduzi :( ...
[ NICS @ 18.02.2007. 19:04 ] @
Izvinite ako se kasnij prikljucijem cuo sam da je bilo takvih verzija tip izgrebe broj i dok upisuje neko mu preo ramena ukrade dopunu, malo glupo ali to je to,, ili u najgorem slucaju da drugu da mu diktira broj a neko sve to cuje
[ Deathscythe @ 10.06.2007. 06:24 ] @
e lepo su ti rekli a i ja ti kazem predji na postpaid ... i moj ortak je u takvom poslu da trosi 300-500 din dnevno na dopune,hm... presao je na postpaid i pogodi shta ... ne klepaju ga po ushima ... saberi tvojih 300-500 din dnevno sa 31 dan ... znaci sa naj naj naj vecom telenor postpaid tarifom necesh imati tolki rachun kolko ti kredita potroshish mesechno , a u toj pretplati po kojoj bi te kao "klepali" imash dz minute i dz poruke ... nerazmisljash glavom .. i wao klepili su te za 300 din .. tuzi ih ... bicesh laughing stock cele srbije "covek tuzio telenor zbog 300 din kredita koje je kasnije svakako dobio al nisu uspeli da mu uplate onda kad je on "Bash" morao da telefonira pa je digao tuzbu protiv njih" .... realno ne znam ni jednu osobu koja trosi 9300 do 15500din kredita na "prepaid sistemu" .. a ako je istina onda si imba noob shto nepredjesh na postpaid ... realno postpaid je mnogo jeftiniji od prepaid-a... samo treba imati ono u glavi da saberesh cene i tarife pre paid-a i post paid-a ... i da uporedish kolko je min na prepaid-u i kolko na postpaid-u ..... btw no offence... al smeshna ti je pricha
[ agasoft @ 10.06.2007. 09:03 ] @
Realno, prepaid je sada par puta jeftiniji od postpaida...
[ bakara @ 10.06.2007. 10:09 ] @
A ovaj momenat ste nekako propustili, ili...?
Citat:
Danilo Cvjeticanin: 08.11.2006. u 11:23 ma necu iznosim nista! Bilo pa proslo, presao sam na postpaid i sada nemam problema.. Samo sto su racuni poduzi ...
[ mishkom @ 11.06.2007. 21:28 ] @
A zasto uopste kupiti dopunu, kada je mnogo bolje i efikasnije elektronska dopuna, ja ne znam dal jos neko prodaje greb-greb dopune. . .

A ako nije hteo da predje na postpaid, mogao je sam da kupi, tj. ako pravi dopune vece od 6000,7000mesecno dobija besplatno uredjaj, elektronski za dopunu kredita, a moze i drugima da dopunjava i dobija 3,4,5%, zavisno od kolicine i visine dopuna. . .

To je bilo moguce tada kada je liik imao problem, u septembru, ali danas to raditi je besmisleno. Ipak mu je najbolje to sto je presao na post!
[ Medeno @ 06.07.2007. 20:07 ] @
I? Jesi ih tužio? Ja sam se cimala sa mobtelom...i uvek su me klepali po ušima....i vešito je postojao neki Ne izmiren račun....onda sam im odnela SVE račune, sa sve reklamama koje su uredno slali uz račun, bacila im na sto i rekla evo Vam pa tražite....ubrzo posle toga, došao je Telenor....ne mogu da kažem da mi neku uplatu nisu proknjižili... pu pu da ih ne ureknem...

A i ako neko tuži Telenor, čiji pravni sistem se koristi? Srpski?
[ Emil Ranc @ 06.07.2007. 20:25 ] @
Naravno. Oni posluju u Srbiji, tako da važe srpski zakoni.