[ melez @ 19.09.2006. 14:12 ] @
Da li je neko koristio Blackberry uredjaj kod nas (srbija, beograd) i koja su iskustva? Da li se koristi preko GPRS-a ili postoji neka posebna podrska za to? Nisam bas puno upoznat sa ovim tehnologijama pa bi svaki savet i iskustvo dobro doslo.

Hvala svima!
[ Dejan2003 @ 20.09.2006. 08:27 ] @
Cao,

pre par dana sam postavio temu
http://www.elitesecurity.org/t...de-se-moze-nabaviti-BlackBerry

Imam od austrijskog mobilkoma A1 BleckBerry 8700, i nemogu da koristim lokalne kartice zato sto je zakljuchan (Vodafon, of course). Radi e mail ali samo sa njihovom karticom(chitaj u roamingu)
Hteo bi da kupim ovde takav isti BB na lokalnom trzishtu (nedekodiran), ali ne znam ko ga prodaje u BGD-u.
Pozivi idu s BB i ovde i u Crnoj Gori, ali e-mail je radio otprilike samo na baznim stanicama koje imaju EDGE, do Zlatibora OK, ali kasnije u Montenegru od e-maila nishta.

Evo i slike
[ mmv @ 20.09.2006. 23:26 ] @
Koliko kosta isti u Austriji, informacije radi?
[ Boe @ 21.09.2006. 01:25 ] @
kosta 199€ i 7,5€ mjesecno BB funkcija.
BB moze bez problema da funkcionise u srbiji ili cg, ne mora da postoji EDGE ni GPRS, dovoljna je obicna GSM mreza odnosno 'data traffic' ugovor izmedju operatora. ali uprkos svemu tome u srbiji ne postoji cista podrska za push funkciju BB-a koja pruza obracun po 1 KB/s nego tek od 50 ili 100 KB/s sto nije preporucljivo za primanje ili slanje email-a ili cak za obicnu provjeru inbox-a.