[ BlueIce @ 01.05.2003. 08:14 ] @
Hajde, neka mi neko objasni ovo:
Imam sajt http://nanosoft.ath.cx koji sam ranije prijavio internet radaru, medjutim on ga nije indeksirao. Ali, posto sam poslao zahtev na mail, ubrzo sam dobio odgovor da su izvrsili intervenciju i ubacili me u bazu. OK, ja pogledam statistiku za prethodni (29.04) dan i vidim 0 poseta. Odlucim se da vratim "markicu" (stajala je neko krace vreme tamo) i imam sta da vidim. 137 posetilaca i 2. mesto u svojoj kategoriji tog dana. Ne verujuci pogledam svoje statistike i vidim da ima nekih 200 posetilaca, pomislim da se mozda nesto zeznulo sa bazom (nije mu prvi put) i pogledam sta kaze webalizer i ne verujem ocima, imao sam 3 samo posete po njemu.
Nesto se dogodilo... Poludeo sam sasvim :)
[ mnicic @ 15.06.2003. 23:01 ] @
To se i meni desava kada uporedim ExtremeTracking i Web1000.com (na kome je hostovam moj sajt). Gotovo uvek prikazuju razlicitu statistiku.
[ broker @ 16.06.2003. 13:56 ] @
Ma vec je primeceno, kad ne stavis markicu, statistika koju ti vidi Radar je cudna a kad je stavis, onda bude jos cudnija :)

Naravoucenije, ne oslanajj se na to. To je marketinski trik koji u stvari najvise pomaze promociji sajtova vlasnika takvih on line statistika.

Drzi se dobre stare analize logova.
[ Ivan Stanojevic @ 17.06.2003. 03:17 ] @
napravi neku skriptu koja ce da po recimo kukiju proveri unikatni broj poseta...
[ mnicic @ 18.06.2003. 23:33 ] @
Mislim da nije bas pametno postaviti Internet Radar markicu?
Kakve koristi od toga? Statistika?!? Hmm...
[ arsa x @ 03.07.2003. 16:16 ] @
Stoje rekao Ivan dobar je nacin sa cookie-ima da pratis unikatan broj posetilaca
E sad kad dodje pretrazivac.... ....svaka strana jedan nov posetilac
Mada ima resenje i za to:)
[ Ivan Stanojevic @ 03.07.2003. 18:11 ] @
resenje je da koristis za proveru sesiju i cookies istovremeno...