[ kukipei @ 20.09.2006. 14:39 ] @
Pozdrav.

Imam jedan problem, koji me muci vec nekoliko godina.
Naime kada kopiram neku tabelu sa html strane u excell i ukoliko u toj tabeli postoji kolona koja sadrzi crtu, recimo 24-10 (kod fudbalskih tabela gol razlika) excell tu kolonu interpretira kao datum pa prikaze recimo 3 jun ili tako nesto. Da li postoji mogucnost da se iskljuci ta opcija u excellu tako da mi on lepo prikaze gol razliku a ne datum.
Pozdrav
[ Ivek33 @ 20.09.2006. 19:42 ] @
Citat:
kukipei: Pozdrav.

Imam jedan problem, koji me muci vec nekoliko godina.
recimo 24-10 (kod fudbalskih tabela gol razlika) excell tu kolonu interpretira kao datum pa prikaze recimo 3 jun ili tako nesto. Da li postoji mogucnost da se iskljuci ta opcija u excellu tako da mi on lepo prikaze gol razliku a ne datum.


Kao prvo kolona ili ćelije na koje ti se kopira taj dio pod parametrima 24-10 prije nego što išta kopiraš oblikuj kao tekst.

dakle, ako ti se u drugoj koloni nalaze ti parametri onda prije kopiranja selektiraj raspon ćelija kolone B1:B100 npr. i Format => Cells prvi tab i odredi Tekst oblikovanje za taj raspon ćelija.
[ timmy @ 20.09.2006. 20:20 ] @
Ivek33 ti je dao dobro resenje, ja bih ti dao jos par ideja...

Na opisani nacin ces ubaciti vrednosti u Execl ali ce one biti tekst, a tebi ce verovatno za neku dalju analizu trebati
numerici pa bi trebalo to ipak razdvojiti u dve celije - dve vrednosti. Najlakse je koristiti LEFT i RIGHT funckije.

Npr. ako u B2 imas tekstualni rezultat (npt 7-3), a trebaju ti brojke resisces to sa

=LEFT(B2,FIND("-",B2,1)-1) <- 7
=RIGHT(B2,FIND("-",B2)-1) <- 3

Takodje ako si vec importovao vrednosti/rezultate a nisi unapred postavio format za celije nije strasno, mozes
opet to izvuci iz samih celija.

Npr. ako u F2 imas uneto 3-5 Excel bi to shvatio kao 5.mart (aktuelne godine), a rezultat kao tekst vracas sa

=MONTH(F2)&"-"&DAY(F2)

Naravno, neki rezultati nece moci biti shvaceni kao datumi (jer takvi datumi ne postoje npr. 0-3) vec ce ih Excel ostaviti u izvornom obliku, tj. kao tekst i tada bi ova funkcija dala gresku - prosto datum je u Excelu broj. Zato je bolja forma:

=IF(ISNUMBER(F2),MONTH(F2)&"-"&DAY(F2),F2)

Napomena, ja koristim US regionalna podesavanja pa ces mozda trebati malo da menjas oblik ili redosled u formulama.

Pozdrav
[ kukipei @ 21.09.2006. 08:23 ] @
Hvala momci,

Samo prvi nacin ne radi.
Radi drugi.

Hvala i pozdrav