[ digisatplus @ 21.09.2006. 13:15 ] @
Juce objavljena vest na medijima da Telekom Srbija vrsi prodaju racunara preko telefonskog racuna i nudi ADSL uslaugu.

Pa je pitanje da li smatrate da Wireless provajderi treba da smanje cene svojih usluga kako bi privukli nove korisnike i zadrzali stare ili ne. Ja sam cuo od drugara da ADSL u Grckoj za 1mb mesecno kosta 25 E ovde se wifi servis od 256 prodaje za te pare.


P.S. steta sto ovaj forum nema opciju za postavljanje pitanja i davanjem odgovora u grafickom modu.




[ broker @ 21.09.2006. 13:53 ] @
Mozemo samo da se nadamo da ce novi potezi TElekoma uticati na to da cene an celom trzistu padnu. Nazalost, Telekom vuce sve konce, jer s jedna strane smanjuje krajnju cenu svojih usluga, ali i dalje drzi visoku ulaznu cenu prema provajderima tako da im ne ostavlja prostora da ga prate sa cenama.

Jedini koji moze da spusta cene je Verat, ali on to radi na ustrb kvaliteta tako da se ne moze smatrati ozbiljnim konkurentom Telekomu.

meni juce priajtelj iz Svajcarske javio da su svi internet provadjeri u svajcarskoj svim svojim korisnicima povecali protok sa 1 mbps na 2 mbps bez povecavanja cene, a to placaju oko 20 svajcarskih franaka.
[ igor76 @ 24.09.2006. 12:11 ] @
Super je sve to samo sto mnogo lako mozes da se odjavis od njihovog ADSL,Ja pokusavam vec 2 meseca
[ konektor @ 25.09.2006. 23:02 ] @
Telekom kao prvo, da bi mogao da mi naplaćuje nešto preko računa, treba prvo da mi uvede telefon a ne da mi prodaje priču kako nema tehničkih mogućnosti i to u sred Beograda.
Kao drugo, velika većina centrala još uvek nema mogućnost ADSL-a.
Kao treće wireles mi za sada odlično radi i dok je tako nemam nameru da menjam način konekcije.

A to što mediji pričaju...pa pričali su i gore laži.
[ PPZ @ 28.09.2006. 11:16 ] @
Ja u Grckoj placam 25 evra mesecno za 2MBit konekciju.Naravno u to je uracunata i pretplata telekomu i pristup internetu.Od proslog meseca su svi provajderi u Grckoj udvostrucili brzine bez da povecaju cenu Ali, ne zavaravajte se, to su uradili samo zato sto su prvo popili debelu kaznu od strane Evropske Unije zbog monopola nad telekomunikacijama.
Nazalost u Srbiji nece toga jos dugo biti, jer nema prave konkurencije pa Telekom jos uvek radi sta hoce, a i nema ko da nas lupa po usima, pa svaki kauboj naziva sebe provajderom i dere narod za neki usljivi pristup internetu.....

P.S. Od 01.12.2006 bi trebalo da se spojim na privatnu centralu mog provajdera, i time cu dobiti 4MBita, za istu cenu, a i resicu se bede, tj. naseg telekoma....