[ baxmax @ 01.05.2003. 18:34 ] @
pozdrav
Nadam se da mi neko moze odgovoriti na par pitanja...
Naime, imam internet klub u Gracanici (grad 40km od Tuzle) i zelio bih da prosirim "posao" tako da naravim gradski WISP.
Internetesuje me koliko ce me kostati oprema i sta je sve potrebno kako bih sracunao neke stvari...
Mogao bih osigurati do 30-40.000 km sto mislim da je dovoljno za pocetak, a razloga za WISP ima dosta, od isplativosti investicije to korisnika koji to zeljno ocekuju..
Predugovore bih sacinio sa firmama i tako,
Za sada je to samo ideja koju pokusavam da stavim na papir i mozda uz pomoc ovog foruma krenem u takvu vrstu posla.
Sve u svemu, interesuje me WISP..
Grad se nalazi u kotlini i vjerovatno ce mi treabati Access point na nekim mjestima.
Koliko kosta oprema, dal imate iskustva u tome i sve ostalo,
Vruca tema:) pa izvolite
[ alex @ 02.05.2003. 14:55 ] @
Moj predlog za opremu:
http://motorola.canopywireless.com/

[ B o j a n @ 02.05.2003. 15:21 ] @
Proveri prvo da li je opseg od 5.x GHz dozovljen za opstenarodnu upotrebu u federaciji bih.
[ alex @ 02.05.2003. 16:53 ] @
Canopy operates in the unlicensed 5GHz U-NII band, so there's no need for spectrum acquisition or site licensing. And, because Canopy is wireless, there's no need to go through existing phone or cable network.

Ta frekvencija nije licencirana nigde u svetu.
[ dualze @ 28.03.2010. 21:39 ] @
pa u gracanici imas wirac on je koliko ja znam jak i prostire se na nekoliko opstina.
sto se tie opreme mikrotik bi ti bio najisplativiji
[ VIDAKOVICV @ 28.03.2010. 22:39 ] @
Canopy nije bio nimalo jeftin kada sam zadnji put gledao ponudu, čini mi se kod Sat-Trakt-a.
[ djricky @ 29.03.2010. 00:33 ] @
tema stara sedam godina???