[ dekcg @ 22.09.2006. 15:56 ] @
Treba mi pomoc.Nikad nisam uzimala karticu i pojma nemam o tome,a trebala bi mi za kupovinu preko interneta.E sad ja bih nesto sto je kao pripejd znaci da uplatim 50 eura i toliko mogu da potrosim i da onda nemam ono da mi stize racun i kamata itd.Postoji li nesto tako?Nesto sam vidjela debitna kartica Visa Electron i Maestro dodju zajedno kao najbolji za studente.Moze pomoc posto ne razumijem nista?

Hvala.
[ old @ 22.09.2006. 22:26 ] @
Dok ne odgovori neko s više znanja, jedno je sigurno - takva pripejd postoji.
Ja koristim onu Vojvođanske banke, Visa. (Visa Internet).

Ne znam koliko su Maestro kartice rasprostranjene što se tiče primanja na sajtovima.

Pazi samo na to da ima mnogo više, većih, problema u vezi sa plaćanjem on-line (podrazumevano inostranstvo) nego što je nabavka kartice. (Problemi u transprotu kupljenog )

[ dekcg @ 22.09.2006. 23:19 ] @
Hvala old.
Bas sam i mislila da pitam sto se tice transporta Vidjela sam ono npr. cijena 20 eura plus shipping recimo 20 eura.I sad kad meni to stigne na postu,placam li ja jos nesto?

Izvinite sto postavljam vjerovatno vama glupa pitanja
[ strba @ 23.09.2006. 09:21 ] @
Kada platis cenu proizvoda+shipping.. ne placas nista vise osim carine... u zavisnosti od vrednosti paketa i zemlje u kojoj Zivis (za Srbiju je po novom mislim vrednost od 20eur max da roba prodje ne ocarinjeno... pogledaj po forumu za tacnu/svezu informaciju)

Za internet placanja ti je najbolje da uzmes neku od internet Visa kartica...
Jeftino/jendostavno je izdavanje i troskovi vodjenja/odrzavanja kartice na godisnjem nivou su mali, a sama kartica vrsi posao....

u Srbiji (ispravite me ako gresim :) tri banke imaju svoju Internet Visa karticu... za Cg Ne znam

http://www.elitesecurity.org/t...irtuon-Internet-platnu-karticu
http://www.elitesecurity.org/t...net-kartica-Vojvodjanske-banke
http://www.elitesecurity.org/t...rtuon-kartica-Raiffeisen-banke
[ dekcg @ 23.09.2006. 17:40 ] @
Isla sam po sajtovima Cg banaka i nisam naisla na Internet Visa karticu,jedino ovu Visa Electorn debitnu.Zato mi i treba objasnjenje za nju...sta ustvari znaci debitna,nije ista kao kreditna,platna?I ona fora da uplatis recimo 100e i mozes toliko da potrosis,kao pripejd..jel to tako?Pojma nemam o tome,a bas me interesuje izvinite.

Hvala.
[ old @ 24.09.2006. 01:49 ] @
Samo da razjasnim, onima koji su čitali ostale teme u ovom podforumu jasno je, da sam mislio na cariničke krađe kada sam pomenuo "transportne" probleme. Cene pošte su druga priča, neka svako traži koliko može da izvuče.
[ strba @ 24.09.2006. 09:11 ] @
Debitnu karticu mozes koristiti tek kada na devizni racun koji je vezan za nju polozis neki iznos... Ne moras imati konstantan priliv sredstava na tom racunu (licni dohodak) tako da je i ne zaposlene osobe/studenti mogu izvaditi... Moja drugarica je student ima visa electron debitnu karticu i kupovala je preko interneta bez problema... ako vec nemas izbora uzmi tu karticu...

pozz

p.s raspitaj se kod banke u kojoj zelis uzeti karticu o detaljima...
[ dekcg @ 24.09.2006. 23:32 ] @
Raspitala sam se nesto i Visa internet nema,ali ima dvije vrste Visa Electron.Jedna je sama Visa Electron,druga je Visa Electron Pri Paid.S ovom prvom kazu da mozes da ides u minus nesto,druga nije vezana za racun,tj. ni ne vadi se racun.Koja mislite da je bolja?
Sto se tice ove Vise Electron...kako ide to?Ja npr. stavim 50 eura i ako potrosim 20,ostaje mi 30 na racunu?Ide li nesto njima?I racun na kraju mjeseca mi stize clanarina i sta recimo ako potrosila 20 a imala 50,a sta ako prekoracila?Ima kamate?Ovo je debitna kartica,nije mi jasno kako onda daju u minus.

Znam da su vama ova pitanja trivijalna,ali...

Hvala svima koji su odgovorili.
[ strba @ 25.09.2006. 17:50 ] @
Raspitaj se o detaljima u tvojoj Banci..... Sastavi listu pitanja i na licu mesta u banci za koju se budes odlucila pitaj dezurnog coveka (bankara :).. Na taj nacin ces imati 100% validne informacije

U pricnipu odgovara ti bilo koja Visa (sto jeftinija naravno) na kojoj ne moras imati konstantan priliv sredstava... Visa virtuon je pun pogodak za takve stvari.. a kada nje nema raspitaj se i odaberi neku od te dve electron kartice... Kazi u banci da ti treba kartica za internet kupovinu pa vidi sta ce oni da ti preporuce...i kazu povodom toga..


POzzz
[ dekcg @ 25.09.2006. 18:21 ] @
Hvala.Bila sam danas,popunila zahtjev.Visa Electron cu,drugu za studente i nemaju s obzirom da nisam zaposlena.Rekli da mjesecno placam samo clanarinu i to nesto 70 c.U minus se naravno ne moze.Sto i dobro,nisam bas sigurna u internet za kupovinu,bolje tako.Da nemate neke sajtove da prepurucite koji su sigurni(sem amazona),da vazi ova kartica i da salju kod nas?
[ trabl @ 27.09.2006. 23:37 ] @
Pozdrav ljudi,
Mene interesuje koju karticu da podignem tj uzmem koju sigurno prima Amazon??! Hvala mnogo, video sam otvorenu temu za pocetnike pa reko da se samo nadovezem...

Nikada nisam kupovao preko neta sa nasim karticama, pa bolje da se pita!

Hint: Ovako bi i mogli da napravite jednu temu Sticky, kako bi se ljudi informisali o osnovnim pitanjima??!?!
[ dekcg @ 28.09.2006. 12:17 ] @
Mislim da uglavnom svi sajtovi primaju Visa i Master kreditne kartice.Problem su valjda jedino debitne.To je ono sto sam uspjela da saznam.Valjda ce da ti odgovori neko ko vise zna o tome i meni da odgovore na moje pitanje.Ovakva pitanja su bila,ali prije dosta vremena.Na nekim sajtovima sto ste ostavljali ovdje da moze da se kupuje,ne moze vise.

Hvala.
[ trabl @ 01.10.2006. 03:24 ] @
Samo neka mi neko napiše malo iskustava sa Amazonom, pročitao sam sve što je mogao Search da pokaže.Mene interesuje koji amazon štalje kod nas??? CO.UK ili COM?
[ dekcg @ 01.10.2006. 22:37 ] @
Koliko sam ja cula,sa co.uk.

Pozdrav
[ strba @ 11.10.2006. 16:39 ] @
Ja sam narucivao sa amazon.com i stizalo je bez problema...
inace nekog iskustava sem amazona nisam imao..

koristim visu i to visu virtuon jedne domace banke ;)