[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.09.2006. 13:51 ] @


Model: W810i
Mreže: quad band (850Mhz / 900Mhz / 1800Mhz / 1900Mhz)

Dimenzije: 100x46x19.5 mm
Težina: 99 grama
Oblik: monoblok
Antena: interna
Tastatura: numerička

Baterija: Li-Polimerska 900 mAh

Ekran: TFT 176x220 piksela, 262144 boje (18-bit paleta)

Kamera: 2 megapiksela (1632x1224 piksela)
Ostalo: video zapis (subQCIF - 128x96 piksela, QCIF - 176x144 piksela), 4x digitalni zoom, led blic/baterijska lampa, autofokus

Zvučnici: stereo, sa zadnje strane
Slušalice: stereo bubice HPM-70 sa dihtujućom gumom i 3.5mm priključkom na kablu iznad mikrofona

Melodije: monofone/polifone 40 kanalne (mid, mp3 i amr)
Ostalo: spikerfon, fm radio prijemnik sa RDS-om, MusicDJ™ and VideoDJ™

Memorija
Interna: 20 MB
Eksterna: Memory Stick Duo Pro (uz aparat kartica od 512 MB)
Maksimalno podržano: 2048 MB (2GB)

Operativni sistem: fabrički + JAVA aplikacije
Podržani audio/video formati reprodukcije: mid, aac, mp3, 3gp


Ostale funkcije: odličan MP3 player, kalendar, Photo caller ID, snimanje glasa, Instant Messaging, Ringtone composer, Image editor, 1000 mesta u imeniku i 200 poruka.

Povezivanje:
Kablom (navodno je USB 2.0, ali je posporo kao 1.1)
Infracrveni port
Bluetooth

Prenos podataka: GSM (9,6 Kb/s), GPRS (115 Kb/s), EDGE (236 Kb/s)

Email protokoli: POP3, IMAP4, SMTP,

Podržane tehnologije: SMS, EMS, MMS, SyncML





[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 21.07.2007. u 17:57 GMT+1]
[ Eborg @ 23.09.2006. 23:04 ] @
Da li se objektiv kamere zaprlja pa to utiche na kvalitet slike?Isto tako,je li objektiv podlozhan grebanju ili samo u ekstremnim sluchajevima?
Chuo sam da je moguce ochistiti shtapicima za ushi...

BTW,nedavno sam negdje vidio nekakvu proceduru kojom se prchka po softwareu moba i tako proshiri prostor za josh SMS poruka.Da li je to iko probao?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.09.2006. 22:53 ] @
Zavisi koliko ga zaprljaš. Ako ga umastiš, onda definitivno utiče :)

Ta fora za proširivanje SMS kapaciteta ne radi na W810, jer on u odnosu na K750/W800 već ima proširen kapacitet (ako se ne varam, njihov pafon je ili 120 ili 150), a W810 ima 200.

Juče sam skinuo sam WotanServer.com flash program i platio 7€ za W810 firmware, kako bih ga prebacio sa Vodafone brenda na generic (da bih dobio mogučnost da koristim flash menije i T9 na srpskom - kad se odabere fimware jugoistočne Evrope, a i zbog budućih update-a, jer Vodafone ne prati to uopšte) i u flasheru je bila opcija za proširenje SMS kapaciteta, ali sam na netu našao da ne radi na W810, pa nisam nju otkačio.

Drugi način za ovo je preko Darman-ovog FAT plugina, ali i on trenutno radi samo na starijim telefonima (znači K750 i W800, ali ne i W810).

Ono što me muči je zašto mi nije isključio zvuk autofokusa i kamere, iako sam to rekao da ugasi.

Interesantni linkovi za "čitanje" koje sam prikupio u dva navrata :)

http://feedmelinks.com/f/134685
[ Kemalt @ 08.10.2006. 15:53 ] @
Postovanje
ja bih da radim internetom preko ovog modela tel.
imam 064 karticu ali ne znam proceduru podesavanja opcije telefona da bih dobio pristup rada u internetu
ako moze neko detalno da mi opise proces podesavanja bio bih zahvalan
pozzz..
[ zare 63. @ 22.11.2006. 11:28 ] @
Da li je neko u toku sa FLASH temama za W810i?
Konkretno mislim na teme tipa ORBIT, EQUILIZER, EMERGE...
Ja sam na par mesta naisao na neke informacije, cak sam i skinuo neke ali to su ustvari samo .swf fajlovi koji imaju izmenjen izgled ikonica u meniju. Na racunaru ih otvara flash player i strelicama mogu da se krecem kroz meni ali me zanima kako se to integrise u .thm fajl?
Probao sam da temu koja ima taj flash meni otvorim kroz SE zvanicni theme creator 3.0 ali desktopa odnosno tog izmenjenog glavnog menija nema nigde?!.
I jos jedna stvar. Da li ima puno razlicitih flash menija ili samo u razne teme integrisu one
SE fabricke? (w810, w550...)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.11.2006. 15:54 ] @
swf fajl je integrisan u firmver telefona, a tema ga samo poziva, tako da ga u suštini ne možeš menjati.

Programi koji dozvoljavaju pisanje po ROMu telefona do pre mesec dana nisu podržavali W810, već samo W800, a sumnjam da je autor do sada uključio i W810 (odnosno, sumnjam i da će).

Pretpostavljam da se iz ovog može izvesti odgovor da zaista postoje samo 3-4 flash teme za W810, ali se za W800 može napraviti animacija pomoću statičkih slika..nije flash, ali se mrda ko da jeste :)

U W810 se može ubaciti novi .swf sa novim firmverom..ali je to već velika gnjavaža za 9 šarenih sličica :)
[ zare 63. @ 22.11.2006. 22:12 ] @
Mudro zboris Tomicu!
Nije vredno toga...
Citao sam ja o tom FAR manager-u za w800 pa mislio da moze i za moj ali necu da se uplicem u to, ipak je to za mene neki malo visi nivo...
Hvala u svakom slucaju!
[ zare 63. @ 25.11.2006. 12:39 ] @
Sta znaci opcija MY FRIENDS u porukama? jel to za chat i ako jeste jel zna neko podesavanja za to?
[ rapidlord @ 15.12.2006. 20:55 ] @
Pre neki dan sam uzeo ovaj telefon pa evo malo da podelim utisak.
PLUS:
Super dizajn
Kvalitetna izrada (materijal)
Full kontrola MP3 muzike preko dugmica-precica.
Dobar kvalitet zvuka (uz dobre slusalice)
Adapter koji omogucava prikljucak obicnih standardnih slusalica.
Super MP3 softver.
Velika kartica koja se dobija uz njega. 512mb

MINUS:
Najvise sto me je iznerviralo je katastrofalno lose fotografije sa obzirom da je "2 mpix"
Znaci slike nisu nista kvalitetnije od fotografije sa recimo nokije 6600 samo sto je rezolucija slike veca.
Kao da se radi interpolacija sa 1 mpix na 2 mpix.

Slusalice koje se dobijaju uz njega su lepo dizajnirane i dobre su za dugo nosenje
ali ne daju dobar zvuk, ako hocete da uzivate u kvalitetnoj muzici
morace te uzmete bolje slusalice.

Ima neki problem ili zastitu pri punjenju pa se cesto desava da kad je na punjacu
pisti i javlja kako mu je struja za punjenje ne odgovarajuca.
Vrlo neprijatno kada se puni nocu blizu kreveta. (Mada je ovo mozda problem kod mog telefona/punjaca.
Voleo bih da cujem dali jos neko ima ovaj problem.

Kada telefon zakljuca tastere ne zakljuca samo telefonske tastere, vec i tastere za kontrolu MP3 muzike
pa svaki put kad treba da promenis pesmu moras da otkljucas telefon. Malo iritirajuce.




:) Izgleda da ima vise minusa od pluseva, mada ipak imam utisak da nisam pogresio u kupovini
i da ako zanemarimo ove manje nedostatke ipak je to jedan vrlo lep i dobar uredjaj.


Imam jos par pitanja za vlasnike ovog modela.
Cuo sam od nekih ljudi, pa cak i sam prodavac mi je rekao da ovaj model nema EDGE,
na netu isto negde pise da ima a negde da nema?? Ima li neko 100% proverenu informaciju?

Ima li neko link ka sajtu koji ima FLASH igrice za ovaj model. Ili neki demo
na kome moze da se vidi puna snaga softvera ovog tipa?

[ Baalzamon13 @ 21.12.2006. 00:03 ] @
da vas pitam nesto..
koja je razlika izmednju se w800i i w810i za sad jednina razlika koju sam primetio je da jedan ima zastitu za socivo a drugi stereo zvucnike.... koje jos razlike su izmedju ova dva telefona

i imam jos dva pitanja...da li mogu da pustali flash tj swf fajlove...i da li mozes da menjas zvuk za sms tj da stavljas svoj?

i da jos nesto da li su ovi telefoni firmirani ili kako se vec kaze..znate ono kada ima una desktopu na ekranu u donjem desnom uglu LIVE ili sta pise sto ne moze da se skloni...kada ne o2 ili za k vodafone.. ne znam sad kako to ide ako me shvatate

[Ovu poruku je menjao Baalzamon13 dana 21.12.2006. u 01:22 GMT+1]
[ tantor @ 25.12.2006. 21:30 ] @
negde sam procitao na SE sajtu da je ovaj model kombinacija k750i i w800. I da cak moze da se menja maska i da se stavi maska od k750i, osim sto na njoj nece biti prostor za tastere za player....valjda.. .
Ajde vlasnici, javite se malo, pricajte o ovom modelu....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2006. 16:47 ] @
Mislim da se ne mogu puštati swf fajlovi, ali me mrzi da probavam..da tražim neki .swf i da ga prebacujem na njega :)

Ne možeš dodeljivati različite zvukove za SMS. U opcijama u imeniku postoji samo opcija za različito zvono za svakog korisnika.

Telefona ima i skinutih sa drugih mreža, ali i čistih. Moj je bio sa Vodafona i imao je neki generički meni, pa sam ga flešovao originalnim softverom (za jugoistočnu Evropu) i dobio .swf meni (pretpotavljam da je zbog toga tvoje pitanje o fleš fajlovima:) i srpski T9.

W810 ima...
-EDGE i HSCSD
-4 frekvencije rada - kvadbend (W800 je tribend)
-manje interne memorije (20MB, u odnosu na 34 kod W800)
-1000 mesta za kontakte sa po 24 polja (W800 "samo" 500 sa 20 polja),
-milimetar je tanji
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.12.2006. 17:08 ] @
Citat:
rapidlord:Pre neki dan sam uzeo ovaj telefon pa evo malo da podelim utisak.
Najvise sto me je iznerviralo je katastrofalno lose fotografije sa obzirom da je "2 mpix"
Znaci slike nisu nista kvalitetnije od fotografije sa recimo nokije 6600 samo sto je rezolucija slike veca.
Kao da se radi interpolacija sa 1 mpix na 2 mpix.


Na ovo sam ja otupeo, jer znam da je do pre par godina bilo profi aparata koji su koštali po nekoliko hiljada $ ili €, a imali su samo 2MPx. Rezolucija nikad nije garancija kvaliteta fotografije, već optika, a zimajući u obzir da je ovo ipak telefon+MP3 player, kamera je u drugom planu. Meni je recimo sasvim dovoljan kvalitet, kad imam sve ovo na umu :) Naravno, po sunčanom danu, ovaj telefon pravi bolje ftografije..baš kao i svi aparati.

Citat:
rapidlord:Slusalice koje se dobijaju uz njega su lepo dizajnirane i dobre su za dugo nosenje
ali ne daju dobar zvuk, ako hocete da uzivate u kvalitetnoj muzici
morace te uzmete bolje slusalice.


Uh..ovo je izgleda baš subjektivno :) Npr. ja nisam audiofil i za mene su ovo najbolje bubice koje sam koristio :) Bolje su i od iPodovih. Verovatno tom utisku doprinosi dobro dihtujuća gumena membrana, koja zadržava zvuk u ušnoj školjci.

Citat:
rapidlord:Ima neki problem ili zastitu pri punjenju pa se cesto desava da kad je na punjacu
pisti i javlja kako mu je struja za punjenje ne odgovarajuca.
Vrlo neprijatno kada se puni nocu blizu kreveta. (Mada je ovo mozda problem kod mog telefona/punjaca.
Voleo bih da cujem dali jos neko ima ovaj problem.


Pre da je samo kod tvog telefona. Moj je nečujan :)

Citat:
rapidlord:Kada telefon zakljuca tastere ne zakljuca samo telefonske tastere, vec i tastere za kontrolu MP3 muzike
pa svaki put kad treba da promenis pesmu moras da otkljucas telefon. Malo iritirajuce.

Ako duže držiš pritisnuto jedno Volume dugme, menja ti pesmu, na prethodnu ili sledeću, u zavisnosti od držanog dugmeta, a radi kad je tastatura i zaključana i otključana :)


Citat:
rapidlord:Cuo sam od nekih ljudi, pa cak i sam prodavac mi je rekao da ovaj model nema EDGE,
na netu isto negde pise da ima a negde da nema?? Ima li neko 100% proverenu informaciju?


Ima EDGE. Ako ne veruješ nikome, onda moraš verovati malom slovu E, koje se pojavi iznad simbola za jačinu signala, ukoliko ti je GPRS uključen i ukoliko si na teritoriji koju pogriva GPRS/EDGE signal. Ukoliko ti je dostupan samo GPRS, pojaviće se, naravno, slovo G :)
[ rapidlord @ 29.12.2006. 15:02 ] @

>>> -V-O-Y-A-G-E-R-
Hm, verovatno si upravu, ne mozes ocekivati od mobilnog telefona da pravi fotografije kao digitalni aparat, mislim da veliku ulogu imaju i CMOS senzor koji se koristi u mob. za razliku od boljih CCD senzora u digit. aparatima.

Mozda je utisak o slusalicama bio subjektivan, ja inace ne koristim slusalice u klasi ispod 40~50e, pa sam ove ericssonove uporedio sa tom klasom, pretpostavljam da su za vecinu korisnika, ove fabricke sasvim ok. (Mada sam ipak od WALKMAN serije ocekeovao bolji kvalitet slusalica)

Hvala za tip sa volume dugmicima.


Jel moze neki info o tim flash menijima, ja imam T-mobile verziju, i ovakav meni:


Video sam na GsmAreni slike menija w810i koji je dosta drukciji:


Jel su to ti flash meniji, kako mogu da se ubace u telefon, dali mora da se flashuje,
ili je dovoljno samo da se instalira tema?
Gde mogu da se nadju, za download?



[Ovu poruku je menjao rapidlord dana 29.12.2006. u 16:18 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.12.2006. 11:53 ] @
Nije ni do tehnologije senzora, jer npr. Canon u DSLR klasi koristi CMOS senzore koji daju mnogo ciscu sliku od vecine drugih proizvodjaca koji koriste CCD :)

Telefoni skidani sa drugih mreza imaju samo te genericke meniji, bez obzira na promenu teme. Nebrendovani telefoni i oni kojima se naknadno umaci nebrendovan softver, imaju mogucnost koriscenja flash menija. Kada otvoris temu u nekom txt editoru, videces da ona ima u sebi link do jednog od .swf fajlova koji se nalaze u ROM-u telefona. Ti .swf fajlovi su izbaceni iz softvera brendovanih telefona, bverovatno zbog ustede memorije (da bi kompanije koje ih prodaju mogle da ubace neke svoje gluposti), tako da se samo vracanjem nekog obicnog softvera taj lik u temi moze povezati sa .swf fajlom i izvrsavati ga pri svakoj interakciji sa temom (npr. vibriranje telefona dok prelazis sa opcije na opciju u glavnom meniju).

Dakle, mora se mob flashovati, da bi ti one default teme koje dodju na mobilnom (Orbit i ostale) mogle imati flash meni. A mislim da nema nekih drugioh tema da se skidaju, jer bi opet bio problem sam swf fajl..mada je do sada sigurno neko dosao na ideju da napravi neku novu temu sa podrskom za .swf fajl i da prepise postojeci ROM tim novim :)
[ MilanMilan @ 13.02.2007. 10:09 ] @
Kupih i ja w810, i zadovoljan sam. Slushke su odlicne, al kad ih prikacim na komp. Kad pojacam zvuk do kraja, distorzija se skoro pa ne cuje. Ali, kada ih prikljucim na telefon, mnogo se slabije cuju. Zvuk je perfektan, ali je, za moj ukus, malo slabasan. Moracu danas-sutra da probam sluske sa k750, sa cijom snagom sam bio odusevljen. Sve imam neki utisak da sam propustio neko podesavanje za jacinu, da negde moze jos da se pojaca..
[ Eborg @ 14.02.2007. 01:58 ] @
Ja sam prezadovoljan ovim mobitelom,imam ga vec 4,5 mjeseca...
Chak sam ga jedno vrijeme koristio kao fotoaparat na otvorenim prostorima i slike su fantastichne...
[ Virked @ 18.02.2007. 16:00 ] @
Kako da dodjem do podesavanja za gprs i mms?
Blentavi operateri mts-a su izgleda zauzeti prodajom promo paketa!!!!
Slao sam cak i sms poruke ali ....nista
Skinuo sam sa mts sajta podesavanja za k700(posto za w810 nemaju)i ubacio ih rucno u fon ali nesto mi fali.Pitanje je samo sta????
Neki predlog?
[ ikac2000 @ 18.02.2007. 16:15 ] @
>
Idi na sajt SE, pa Evropa, pa Hrvatska, pa nadji ovaj model, pa se prijavis
za automatska podesavanja, pa ti stize poruka.

Radi, provereno

------=_Part_15552_3781610.1171815283692
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: 7bit
Content-Disposition: inline

<br><br><div><span class="gmail_quote">On 2/18/07, <b class="gmail_sendername">Virked</b> &lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt; wrote:</span><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">
Kako da dodjem do podesavanja za gprs i mms?<br>Blentavi operateri mts-a su izgleda zauzeti prodajom promo paketa!!!!<br>Slao sam cak i sms poruke ali ....nista<br>Skinuo sam sa mts sajta podesavanja za k700(posto za w810 nemaju)i ubacio ih rucno u fon ali nesto mi
fali.Pitanje je samo sta????<br>Neki predlog?<br><br>--<br><a href="http://www.elitesecurity.org/p1476563">http://www.elitesecurity.org/p1476563</a><br><br>Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste">http://www.elitesecurity.org/liste
</a><br><br>Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>esauth:218561:6049284a8a1b8267bf6b62079edc5248<br>
[ Virked @ 18.02.2007. 20:58 ] @
Ne kapiram kakve veze ima proizvodjac telefona sa podesavanjima koje ti daje provajder?
[ ikac2000 @ 18.02.2007. 21:07 ] @
>
Vrlo jednostavno, naime:

SE ima korisnicku podrsku koja podrazumeva i kako podesiti telefon za
WAP i MMS.

Na stranicama za podrsku, odaberes tvoj model telefona (zato sam naveo
hrvatsku kao zemlju, jer kod njih imas u ponudi bas ovaj model), pa te
sajt pita za zemlju, izaberes Serbia, pa operater, Telekom, pa uneses
broj telefona po uputstvu, i za nekoliko minuta dobijas poruku za
setovanje telefona. Na sajtu ti kazu PIN koji trebas da uneses kada ti
stigne poruka, i to ti je to.

Telenor ima na svom srpskom sajtu to isto, samo za njihovu mrezu.

Pozdrav...
[ Virked @ 23.02.2007. 17:49 ] @
Hvala ti u svakom slucaju...snasao sam se...poslao sam mail mts-u i poslase mi podesavanja.
[ elektros @ 26.02.2007. 08:52 ] @
ima li neko recnik en-srp za ovaj odlican telefon
[ zokizoki @ 06.03.2007. 20:14 ] @
I na kraju recite mi da li ta njegova kamera valja ili ne? Moze li da se izradi fotografija? Uostalom koja je razlika izmedju rezolucije 800x600 i 1600x1200 osim u velicini? Da li je veca slika losija ili su istog kvaliteta? Da li je slika cista ili mutna? Neki kazu moze da se menja zvuk sms-a a neki da ne moze? Dakle, sta je tacno? I kakva je jacina zvona kada se postavi
da zvoni mp3?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.03.2007. 21:10 ] @
Na istom uređaju nema razlike u kavalitetu fotografija (u zavisnosti od veličine).

Pre par nedelja sam baš poredio isti predmet slikan istovremeno sa W810 i P990 i fotka W810 je bila bolja. boje si bile življe i prirodnije, a i šuma je bilo za nijansu manje. Na žalost, nemam ni jednu fotku da potkrepim ovu tvrdnju :)

Ne sećam se da se zvuk sms-a može menjati po kontaktima. Zvono može. Svakom kontaktu se doeljuje pri editovanju..na jednom od tabova su opcije za zvono.

Šta da ti kažem za jačinu zvona. Meni je bilo više nego dovoljno glasno. To uostalom zavisi i od izlazne jačine samog mp3 fajla.
[ ikac2000 @ 06.03.2007. 21:12 ] @
>
Dobra je, bolja od vecine mobilnih. Izradjivao sam 10x15 cm fotke i
super su, bar po dnevnom svetlu. CMOS senzori pri smanjenoj svetlosti
daju dosta suma. Ukoliko si navikao na digitalac, ipak nije to taj
kvalitet. Autofokus mu je super, slike su ciste.

Rezolucija, pa na 1600, imas veliku karticu uz aparat.

SMS, ne znam kako da promenim zvuk.

Ukoliko ti je snimak normalizovan i jak, mp3 je super. Predlazem da
odseces samo refren pesme koji se najglasnije cuje. Ovako, dok prodje
uvod, ovaj koji zove izgubi volju a ti ga nisi cuo.
[ zokizoki @ 12.03.2007. 21:18 ] @
Zanima me da li ovaj mobilni windows vidi kao externi hard disk ili je potrebno instalirati neke kodeke da bi prebacivanje pesama i slika funkcionisalo?? Mogu li fotografije da se prebacuju bez instaliranja bilo kakvog programa?
Poseduje li ovaj telefon brzi net (brzi download melodija i slicica,tema...) tj 3g?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.03.2007. 22:45 ] @
Telefon se na svim sistemima prepoznaje kao mass storage iliti hard disk. Za prebacivanje bilo kakvog sadržaja sa i na telefon nije potrebno instalirati nikakve drajvere (kodeci su nešto drugo..imaju veze sa audio/video reprodukcijom).
3G ti u tom kontextu, skidanje melodija i sličica neće trebati, sve da ga telefon i ima, jer pričamo o materijalu simbolične veličine. Telefon doduše ima EDGE, koji je nešto kao pola puta izmedju GPRS-a i UMTS-a (3G-a), tako da ćeš opet imati brz net kad ti zaista zatreba :)
[ abyss @ 22.03.2007. 10:33 ] @
Zna li neko gde mogu da se kupe slusalice (hpm-70) koje idu uz ovaj telefon?
Na pm...
[ zokizoki @ 25.03.2007. 13:22 ] @
Tomicu, znas li kako se gasi opcija punjenja baterije preko usb kabla? Te opcije nema u skrivenom setingsu (>*<<*...). Softver je nebrendiran tj orginalni...
Moze li softver Disk2phone da pretvara mp3 u atrac format? Ako ne moze, onda kako i cime da pretvorim mp3 u atrac da bih slusao atrac na ovom mobilnom?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.03.2007. 12:44 ] @
Što ti smeta punjenje preko USB-a? Možda W810 i nema softversku regulaciju toga. Po mnogočemu unutra se razlikuje od svojih prethodnika. I što atrac? :) Sonic Stage konvertuje u atrac, a da li ga W810 pušta, to ne znam.
[ zokizoki @ 07.04.2007. 13:09 ] @
O.K. Mislio sam na atrac zato sto manje memorije zauzima...
Punjenje preko usb-a nije losa opcija ali mi onemogucava pravilno formiranje baterije kada zelim nesto da prebacim sa kompa u fon...
Nego, reci mi da li mozda znas neki softver za ovaj fon koji zakljucava inbox (da bi se uslo u inbox trazi se lozinka) i neke druge podatke koje korisnik zeli da sakrije? Znas i sam kako je kad svi hoce da ti caprkaju po telefonu.... Pretpostavljam da softver mora biti J2ME u jar extenziji....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2007. 13:46 ] @
Možda je manji, ali ne toliko da bi ti se isplatilo konstantno prebacivanje muzike iz mp3 u atrac. Cimanje je to, veruj mi.

A ovo za formiranje baterije..baterija se formira samo pri prvim punjenjima, a posšto je Li-Ion onda nema bojazni od pojave memorijskog efekta, tako da je možeš puniti i dopunjavati kad kod hoćeš ili kad je god mob na kablu. Nemoj se ni tim opterećivati.

Da, W810 ima samo Javu, tako da ti je java program jedino rešenje, ali ne znam da li takvo nešto postoji.
Pogledaj na getjar.com
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.04.2007. 13:50 ] @
Evo ti ovde na linku aplikacije za W810 iz grupe SMS, pa vidi da li ima nešto za enkripciju ili "sikjuriti" :)
[ zokizoki @ 09.04.2007. 20:06 ] @
Tomicu, pa gde je taj link??? Spomenuo ga jesi ali nisi ga postavio...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.04.2007. 23:26 ] @
Ne može čovek sa 2 ruke na 3 strane nikako :)

http://www.getjar.com/software...ricsson/W810i/Applications/SMS
[ stefke1249 @ 10.04.2007. 16:24 ] @
Kada sam kupio telefon ubacio memorijsku jednastavno je neprepoznaje. Kao da je nema ubacim dva puta zasvetli belo pa crno i onda se ukljuci i kao da je nisam ubacio.



[Ovu poruku je menjao stefke1249 dana 10.04.2007. u 20:47 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.04.2007. 22:40 ] @
Probaj karticu na nekom čitaču kartica i probaj neku drugu karticu u svom telefonu, da eliminišeš šta od to dvoje zeza. Pretpostavljam da ne možeš ni da formatiraš karticu dok je u telefonu.
[ stefke1249 @ 11.04.2007. 23:45 ] @
Nemogu jednostavno kao da je nema u telefonu, prbacu kod druga ima mem. citac.
[ zokizoki @ 17.04.2007. 18:45 ] @
Tomicu hvala za trud ali taj link (getjar) mnogo i ne pomaze. Sve aplikacije su trial a da ne govorim o tome da nijedna ne radi za fabricki inbox. Vecina softvera blokira samo slike ili filmice i one su naravno trial na 5 dana...
Za sms postoji samo jedna aplikacija ali ona stvara neki svoj virtuelni inbox a ja nisam uspeo da provalim ni posle par dana kako se salju ili primaju poruke sa tim programom. A mozda ni ne moze jer je trial?...

Molim te, ako negde saznas za neku J2ME aplikaciju koja moze u ovom telefonu da zakljuca sms poruke (fabricki inbox a ne virtualni - koji pri tom i ne radi) javi mi.....

Moze li ovaj telefon da kad prima poziv pokaze sliku onoga koji poziva, naravno da slika postoji na memoriskoj kartici???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.04.2007. 18:57 ] @
Jetjar je više kao referentna lista, da vidiš šta sve ima,a posle se snađi nekako drugačije :)

Sumnjam da ima ovo što tražiš. Jesi razmišljao o prelasku na neki Symbian telefon? Oni imaju mnogo više programa, pogotovo ove tematike koja tebe zanima.
[ zokizoki @ 18.04.2007. 21:14 ] @
Ne zelim telefone sa operativnim sistemom jer oni pored ostalih problema imaju veliki nus produkt - viruse...
Samsung D-500 nema O.S. a ima opciju zakljucavanja inboxa, sto ce reci da treba cekati da tako nesto neko napravi i za ovaj fon.

Nisi mi odgovorio moze li ovaj fon (W810) da izbaci na displej sliku onoga sto poziva???
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.04.2007. 23:41 ] @
Taj problem sa virusima je prenaduvan. Onaj ko otvori fajl Velike_sise.sis i treba da dobije vius..i to ne samo da ga dobije, već da mu telefon eksplodira! Ja 4 godine koristim telefone sa nekom vrstom OS i nijednom nisam imao problema sa virusima. Drži isključen BT i pazi šta instaliraš, a i ako zakačiš nešto, formatiraš memoriju i vratiš bekap.

A odgovoio sam ti za photo caller id opciju...nabavi telefon sa nekim mainstream OS-om :)
[ Nenad Vranjanac @ 20.04.2007. 10:08 ] @
koliki protok postizete?
meni preko bt ide oko 45kB/s, a preko kabla oko 150, sto je bas malo. (sve saljem na karticu)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.04.2007. 11:58 ] @
To je ok brzina za BT. Kod mene na iMacu i E61 BT ide do 60 kB/s.
A ovih 150 preko kabla je brzina USB 1.1. Jesi siguran da imas USB 2.0 na kompjuteru ili da si zakacio kabl na USB 2.0 (jer ako kacis kabl na one prednje USB konektore na kucistu, oni su obicno USB 1.1).
[ Nenad Vranjanac @ 21.04.2007. 12:27 ] @
prilicno sam siguran (ali probao sam i zadnje za svaki slucaj)
za bt sam zadovoljan, tako sam nesto i ocekivao, ali problem je sto preko kabla ne stize cak ni do usb1.1 (500kB/s)

nego reci mi kako si povezao, tacno proceduru (tj. sta si instalirao, koje programe koristis, koji kabl, kojim redom povezuje...)

ja sam prvo probao bez SE softvera, samo kabl na mob, izabrao file transfer mode i ide sporo.
onda sam instalirao file manager i se pc suite, radim u phone modu i opet isto

da li je moguce da je do kabla? moj kabl ima samo 4 pina na kraju koji ide u telefon? vidim da onaj dcu 60 koji se pominje na SE sajtu ima gomilu pinova

edit: evo sad nadjoh gomilu ljudi sa istim problemom:
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=125192#post1694239
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=129045#post1744821
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=142317#post1912812
http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=114595#post1560962


[Ovu poruku je menjao Nenad Vranjanac dana 24.04.2007. u 01:16 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.04.2007. 12:39 ] @
Uh, nemam vise W810. A i dok sam ga imao, koristio sam ga sa Macintoshem, tako da nisam imao nista od SE programa instalirano. Koristio sam BluePhoneElite za komunikaciju sa telefonom, a file transfer obavljao spajanjem njegovim kablom na kompjuter.

Trenutno sam kod devojke, a njena sestra koristi taj moj bivsi W810, ali je na exkurziji, pa ne mogu da proverim to za kabl. Jedino sto mi pada na pamet kao eventualni izvor problema je da neki kompjuteri jednostavno ne komuniciraju kao USB 2.0 uredjaji sa nekim uredjajima koji zaista jesu USB 2.0 (prica sa racunarom na poslu i Kingstonovim 1GB USB 2.0 fleshom).

Najednostavnije je da probas obican file transfer na nekom drugom racunaru.
[ Nenad Vranjanac @ 23.04.2007. 11:49 ] @
UPUTSTVO ZA W810 postoji i na srpskom.

sve ih mozete naci ovde
[ mrtikky @ 24.04.2007. 16:48 ] @
na kom telefonu je zvuk na ZVUCNIKU jaci na w810 ili na nokia 5300....koj mi biste preporucili od ova dva nije mi vazna toliko kamera,najvazniji su mi jacina ZVUCNIKA(mp3,zvono),trajanje baterije i lakoca/brzina menija......???????odg hitno
[ zokizoki @ 02.05.2007. 18:09 ] @
Tomicu, kazi mi razumes li se u e-mail na ovom telefonu.
Aktivirao sam tu opciju i radi odlicno,ali...
U inboxu mi cuva procitane mejlove ali na opciju -more- ne mogu da nadjem brisanje - delete??
Nemoguce da nemogu mejlovi da se obrisu...
U servisu su mi nesto podesili da proverava sa linkom telenora nove mejlove ali onda on obrise sve mejlove a ne samo one koje ja hocu...
Znas li kako da podesim da brise samo po jedan mejl i to onaj koji ja hocu???

P.S. Procitao sam ranije da nemas vise ovaj mobilni, pa ako nije tajna koji sad mobilni koristis??
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.05.2007. 18:18 ] @
Jesi probao da ih brišeš tasterom "c"? :)

Citat:
U servisu su mi nesto podesili da proverava sa linkom telenora nove mejlove ali onda on obrise sve mejlove a ne samo one koje ja hocu...


Ovaj deo nisam razumeo, pa neću ni komentarisati :)

Sad imam Nokiu E61 i mislim da ću se malo duže zadržati na njoj :) Konačno imam sve što mi je ikada trebalo na telefonu (i kartici od 2GB)..Office, wi-fi, rečnike, dobre programe i mape za GPS, divx i mp3 player, odličan ekran za pregledanje fotki, QWERTY tastaturu, odličnu autonomiju baterije.. :)
[ zokizoki @ 08.05.2007. 20:01 ] @
Nokia E61 nije mobilni, vise je mali kompjuter, a sad je i dobila naslednika E61i - sa kamerom od 2Mpx...

Samo da te ispravim - W810 moze da pokaze sliku onog koji poziva. Jedini uslov je da broj onoga sa slikom bude u memoriji telefona a ne na kartici.....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.05.2007. 20:14 ] @
Da, naravno da može, nismo se razumeli :) Dovoljno je dodeliti sliku u imeniku, a slika će kasnije sama šetati sa .vcf fajloom (u slučaju exporta ili novog importa) :)

A kad spomenu E61..danas me žena u samoposluzi pita: "Izvini, jel' to digitron ili telefon?" :) Još uvek nisam toliko lud da i digitron nosim sa sobom :)
[ MilanMilan @ 24.05.2007. 11:52 ] @
Gde mogu da se kupe slusalice za ovaj telefon?
Klinac iz komsiluka mi dao broj nekog lika sto ih prodaje - ja ga zvao, kaze - kopija slusalica, za koje tvrdi da su takodje dobre, 800 dinara, a original slusalice - 1200 dinara. Lik je iz Rume, salje ih postom. Jel neko cuo za to?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 24.05.2007. 16:42 ] @
Čuo za šta? Za lika ili za podelu slušalica po kvalitetu? :)

Postoji i alternativa..ja sam koristio produžni kabl (pop/USB port -> 3.5mm džek), pa možeš da štekaš svoje slušalice.

Pogledaj oglase na mobilnisvet.com
[ ikac2000 @ 24.05.2007. 17:43 ] @
>
U Nisu je kolega kupio originalne HMP-70, ili tako nesto u prodavnici za
10EUR
[ MilanMilan @ 25.05.2007. 09:22 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Čuo za šta? Za lika ili za podelu slušalica po kvalitetu? :)

Postoji i alternativa..ja sam koristio produžni kabl (pop/USB port -> 3.5mm džek), pa možeš da štekaš svoje slušalice.

Pogledaj oglase na mobilnisvet.com

Za lika. :)

Elem, ja necu alternativu, hocu onakve iste slusalice(one sto sam dobio uz telefon su mi ukrali), zato sto sam izmenjao mnogo slusalica koje mi se nisu svidjale dok nisam dosao do ovih, koje su mi bile savrsene.

Ovo mi je sumnjivo, zbog cene. Mada, ako je ovo sto ikac kaze istina, onda bih mozda i mogao da narucim..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.05.2007. 17:54 ] @
Mislim, ali mislim, da sam ja tražeći nekog ko prodaje te slušalice dobio poruku od tog lika i mislim da je pre par meseci cena tih slušalica kod njega bila 25€. Ali, opet kažem da nisam 100% siguran.

Najbolje je da u radnji isprobaš i originalne i kopiju, pa vidi da li čuješ razliku.

A i meni su te slušalice toliko dobre, da još uvek koristim te SE-ove sluške na Nokiji E61 (samo onaj deo od mikrofona na gore, naravno) :)
[ MilanMilan @ 26.05.2007. 01:58 ] @
Ma nemam ja dilemu original - kopija(uzimam original), vec se samo brinem da nije neka prevara u pitanju, odnosno da ne dobijem neke one pijacarske raspad-zvuk slusalice. ;)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.05.2007. 11:10 ] @
Pa da, razumem šta te brine, zato kažem da poslušaš muziku na obe, da znaš razliku :)
[ MilanMilan @ 28.05.2007. 10:21 ] @
Eh, pa kako da probam kad je taj lik iz Rume? Mene je interesovalo da nadjem nekog ko je vec kupovao kod njega, pa da mi da savet..
[ MilanMilan @ 29.05.2007. 08:43 ] @
Kupio slushke. :)
15e. A pre toga mi lik u drugoj prodavnici, na prvom spratu istog trznog centra kaze 'neces nigde naci posebno te slusalice'.. :D yeah, right.





[mod]REklamiranje prodavnica je zabranjeno.[/mod]

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 29.05.2007. u 16:33 GMT+1]
[ Nenad Vranjanac @ 29.05.2007. 16:56 ] @
ajde mi na pp javi gde si kupio sluske, posto i meni treba 3 komada.
[ MilanMilan @ 30.05.2007. 08:54 ] @
Pardoniram za reklamu, nisam znao da je zabranjeno. :)
[ dazdevnjak @ 13.06.2007. 16:31 ] @
Imam jedno pitanje....Pre mesec dana kupio sam gore pomenuti telefon...sve je OK , nisam imao problema sa njim..nego mi nije jasno sta znaci slovo "G" a ponekad i slovo "E" u gornjem levom uglu ekrana ( odmah iznad pokazatelja jacine signala mreze )...da li sam to ukljucio neku opciju ili je nesto drugo...?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.06.2007. 16:46 ] @
Ne, telefon ti samo pokazuje kada detektuje EDGE signal (E), a kada je moguće koristiti samo GPRS (G).
[ dazdevnjak @ 13.06.2007. 21:39 ] @
Aha...vidis to mi u opete nije palo na pamet...hvala
[ zokizoki @ 18.06.2007. 20:01 ] @
Tomicu, kazi ti meni jesam li ja utripovao ili ovaj telefon nepokazuje tacno vreme kad je primljen sms?
Da nije do nekih podesavanja?

Preko noci mi je ugasen mob. Ujutru kad ga upalim stigne mi sms od sinoc i pokazuje mi vreme kad sam upalio mob a ne kad mi je sms poslat. Recimo neko mi posalje poruku u dva ujutru a meni pise da je poslata u osam ujutru kad sam i upalio mob. Svi stari telefoni su mi pokazivali tacno vreme, zasto to ovaj telefon ne radi?
Znam da to i nije neki kvar bitan ali zanima me mogu li to da promenim?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.06.2007. 06:56 ] @
Ja ne gasim telefon, pa to nisam primetio, ali je vrlo moguće da telefon očitava vreme primanja poruke, a ne slanja. U normalnim okolnositima, to bi trebalo da bude isto vreme, ali eto, u ovim nije :)
Mislim da nema promene. Jedino možda neki drugi softver, ali mislim da nije ni to rešenje.
[ muratowitz @ 19.06.2007. 08:39 ] @
Moze mala pomoc. U zadnjih par dana baterija mi drzi max 2 dana dok je to prije bilo 3-4 dana. Inace svaki dan koristim walkman cca 1 sat. Telefon redovno updejtam putem SEUS aplikacije u kojoj se navodi da baterija mora biti 100 puna. Eh sad moja teorija...zadnji put sam ga updejto dok baterija nije bila puna, i od tad je ovaj problem, da li je moguce da je updejt nakon finaliziranja istog zapamtio djelomično praznu bateriju kao punu te sad prilikom punjenja ne napuni je do kraja vec do one mjere do koliko je bila napunjena kad sam radio updejt?? Malo sofisticirano zvuci...nigdje nisam nasao nikakvu temu vezanu za ovaj problem...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.06.2007. 16:20 ] @
Ma kako smešno zvučalo, moguće je da je baterija ponovo iskalibrisana kao 100% puna, kada to nije bila.

Sećam se da su Siemensi S i SL klase imali battery kalibratore :) Sumnjam da takvo nešto postoji za SE, ali možeš da proguglaš.

Budi optimista, pa veruj da će ti se sledećip put sa update-om i 100% punom baterijom sve vratiti na staro stanje, što se baterije tiče, naravno :)
[ MilanMilan @ 26.06.2007. 11:04 ] @
Citat:
zokizoki: Tomicu, kazi ti meni jesam li ja utripovao ili ovaj telefon nepokazuje tacno vreme kad je primljen sms?
Da nije do nekih podesavanja?

Preko noci mi je ugasen mob. Ujutru kad ga upalim stigne mi sms od sinoc i pokazuje mi vreme kad sam upalio mob a ne kad mi je sms poslat. Recimo neko mi posalje poruku u dva ujutru a meni pise da je poslata u osam ujutru kad sam i upalio mob. Svi stari telefoni su mi pokazivali tacno vreme, zasto to ovaj telefon ne radi?
Znam da to i nije neki kvar bitan ali zanima me mogu li to da promenim?

Kad otvoris SMS, klikni na More, pa Details, i trebalo bi da ti izadje vreme kad je poslata poruka i kad je primljena. ;)

Nego, jel postoji neki drugi plejer za muziku? Ovaj mi je nekako dosadio, i nije fensi. :D I kad je dugacko ime pesme, ne vidi se do kraja. Npr. "Red Hot Chili Pep" - i ja onda ne znam koja je pesma u pitanju.
[ Nenad Vranjanac @ 26.06.2007. 14:54 ] @
ako stavis id3 tagove u pesme, text ce da se rasporedi u 3 reda, pa ce se sve videti.

drugih plejera ima, ja se nisam bas nesto odusevio.
[ purelove @ 29.06.2007. 16:27 ] @
Prilikom prebacivanja muzike s kompjutera na telefon desilo se da je pocelo da prebacuje samo ime pesme iako ima jos 278 mb na kartici.Zbog cega swe to dogodilo i kako to da resim?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.06.2007. 17:56 ] @
Šta tačno znači da je prebacio samo ime pesme? Da nisi prebacivao samo shortcute?
[ purelove @ 29.06.2007. 18:48 ] @
normalno samo prevucem i kopira i tako je radilo 6 meseci i sta sad?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.06.2007. 19:14 ] @
Ali i dalje ne razumem šta je problem.
Pogledaj kako si napisala:

Citat:
desilo se da je pocelo da prebacuje samo ime pesme iako ima jos 278 mb na kartici


Šta je "ime pesme"..da li se radi o jednom fajlu ili više njih. DA li prekopira ostale normalno, ako tu jednu preskočiš.. Pojasni malo :)
[ purelove @ 30.06.2007. 07:54 ] @
evo ovako,
prethodni telefon mi je bio isti model i sa njim sam uvek prebacivala tako sto samo prevucem jednu ili vise pesama i tako je radilo,nazalost taj telefon su mi ukrali,pa sam kupila isti pre mesec dana i kad sam pocela da prebacujem muziku radila sam jednu po jednu pesmu i posle 20 pesama pocelo je da prebacuje samo ime bilo koje pesme s diska ili PCa,a pesmu ne prebacuje samo onih 44b.Neznam dal je greska u telefonu ili sta?
[ ikac2000 @ 30.06.2007. 09:51 ] @
>
Meni to lici kao da stavis Audio CD u PC, pa iz explorera prevlacis
pesme sa tog CD-a u tel. Onda ces da dobijes samo imena (u stvari
precice) od 44b.

Ukoliko je to slucaj, probaj sa MP3, trebalo bi da radi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.06.2007. 10:49 ] @
Da, da, da, to je 44b :)
Moraćeš prvo ripovati muziku u MP3. Ili možda SE daje softver za auto rip, pri prebacivanju na mobilni.
[ Nenad Vranjanac @ 30.06.2007. 11:18 ] @
mozda se i windows istripovao, pa umesto da kopira on je kao default dodelio "create shortcut".
pokusaj da pri prevlacenju drzis taster "ctrl"

za audio diskove se koristi softver disc2phone koji se dobija uz mob. on automatski ripuje i snima gde treba, a vrlo je jednostavan
[ purelove @ 30.06.2007. 11:49 ] @
taj disk sam vec instalirala,ali mi nije jasno da sa istog mp3 cd-a prebaci par pesama i onda samo tih 44b,mozda cd nije ceo mp3 al ne znam dal je to moguce,probacu s drugim mp3 pesmama pa cu videti.
[ purelove @ 30.06.2007. 12:11 ] @
ok radi!
probala sam drugi mp3,al dal je moguce da na jednom disku bude izmesano mp3 i audio...
Hvala svima!!!
[ Slack23 @ 17.07.2007. 08:33 ] @
Intersuje me da li moze jacina zvuka sagovornika da se pojaca negde ili mi je problem softwarske prirode. Cuo sam ako je telefon pakovan odn ako mu je zamenjena nova maska da se slabije zvuk iz slusalice cuje u odnosu na original.
Pojacao sam sa strane na onim tipkama na maximum ali mi se kada se na ulici nalazim jako slabo cuje. U sobi je relativno okey. Imam software R4EA031. Pre sam imao nokiu 6230i i mnogo se bolje culo. Molim ako neko zna sta je da mi javi. hvala
[ ljanski @ 28.08.2007. 14:12 ] @
Kupio sam ga pre 3 dana i ok je, ali imam problem sa video klipovima koje hocu da prebacim na mem. stik. Ne mogu da ih startujem.
Veza je usb, kopiram ih sa copy-paste, ali ih posle nema, samo se vide 'Demo Tour' i ' Countdown'. Onda sam iskopirao na razlicita mesta u strukturi foldera koja se vidi na stiku i pojavili su se neki, ali ne mogu da ih startujem. Samo opcija za slanje stoji. U cemu je fazon? Koje tipove video fajlova podrzava, gde treba da se iskopiraju i kako da ih startujem?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.08.2007. 21:22 ] @
Verovatno prebacuješ format koji on ne podržava. Probaj sa 3gp formatom.
[ ljanski @ 29.08.2007. 08:33 ] @
Sa 3gp je u redu. Znaci li to da svaki video format treba da se prvo konvertuje u 3gp, pa onda send to phone card? Ili mozda moze uz neku foru i bez toga, bar za neke uobicajene formate (.avi, .mpg, .wmw,...)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.08.2007. 15:51 ] @
Može MP4 i 3GP. MP4 je veći, ali je manje kompresovan (naravno, zato je i veći:) i ima bolju sliku.

Ne može neki drugi format.

Za 3GP probaj http://www.free-codecs.com/download/3GP_Converter.htm ili neki od ImToo proizvoda ili Xilisoft Converter.

A tutorijal za MP4 imaš ovde http://spawnweb.dk/recode/k750.htm

Total Video Converter.

Ako ti slučajno telefon bude puštao samo zvuk, a ne i sliku na MP4, smanji kvalitet videa pri sledećem kodiranju.
[ Boris Vuckovic @ 03.09.2007. 00:24 ] @
Ja se izvinjavam...nov sam i ne znam kako da nadjem SE.......
Trazim podesavanja za W810 i ovde na sajtu kaze da idem na SE tamo cu naci podesavanje ali ja neuspevam to da pronadjem.....Pomozite :((((((((
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2007. 01:09 ] @
A koja podešavanja rode. Pišeš iz Italije, a ovde su svi govorili o sajtu za Srbiju i podešavanjima za Telenor i Telekom u Srbiji.

Podešavanja za W810 i W800 su ista...evo ti sajta za Srbiju

http://www.sonyericsson.com/sp...ne=ps&lm=ps1&pid=10245

A evo ti za Italiju, pa šta ti treba.

http://www.sonyericsson.com/sp...pip1&zone=pp&pid=10376
[ Boris Vuckovic @ 03.09.2007. 10:37 ] @
Da pisem iz Italije ali zelim da podesim telefon za 064.....Sinoc sam bio na sajt SE i nece da mi da da upisem podatke a ne znam zasto?!?!?Kaze da mi server ne odgovara ili da mu treba puno vremena da uspostavi kontakt?!?! Hvala ti puno za ovu pomoc...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2007. 11:19 ] @
Probaj opet, u neko drugo doba dana. Eto, sino� je radilo :)
[ Boris Vuckovic @ 03.09.2007. 11:23 ] @
Ok,probacu....A za w850i gde to mogu da nadjem isto za 064?I znas sta....nije mi jasno zasto kad iz Italije sa Italianskog broja posaljem mms na 064 nemogu da ga procitam???To mi nikako ne id u glavu...
[ lmilos @ 03.09.2007. 11:30 ] @
Tel je extra..
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.09.2007. 15:39 ] @
Citat:
Boris Vuckovic: A za w850i gde to mogu da nadjem isto za 064?I znas sta....nije mi jasno zasto kad iz Italije sa Italianskog broja posaljem mms na 064 nemogu da ga procitam???To mi nikako ne id u glavu...


Na istom sajtu. Samo idi korak unazad, do spiska svih telefona, pa tamo odaberi W850 umesto W800/810.

A za MMS, probaj da ga šalješ na neki drugi 064 broj, ako i tako ne može, onda probaj sa druge italijanske mreže na svoj broj, pa ako bude radilo, problem je u odnosu te tvoje italijanske i 064 mreže.
[ zokizoki @ 03.09.2007. 16:29 ] @
Tomicu kazi mi da li ja kao fizicko lice mogu da kupim operativni sistem za W810i? Koliko kosta? Da li mi treba nesto vise od usb kabla da bih uspeo da podignem sistem? Mislim na onaj obicni fabricki o.s. a ne simbijan ili windows jer to ovaj telefon nema. Pitam da bih mogao kad sistem padne sam da ga podignem a ne da placam onim serviserima derikozama...


Mozes li mi nesto vise reci o ovome?
[ VUJTA @ 04.09.2007. 22:48 ] @
Pazario sam SE W810i preko Telenora,telefonom sam odusevljen ali ima jedna glupost koja me strasno nervira,nema sata kada se ukljuci screensaver!? Zna li neko da li postoji nacin da se ukljuci???
[ webMAESTRO 402092 @ 05.09.2007. 10:00 ] @
Pozdrav!

Prije nekoliko dana sam kupio ovaj telefon, pa da kažem nešto o njemu, možda nekome pomogne ko je neodlučan.
Tražio sam nekoliko sedmica koji telefon da kupim, većinom sam gledao Nokia modele, pošto su mi one ljepše, ali to je subjektivno, ali su i skuplje (možda je i ovo subjektivno); na kraju sam razmišljao da li Nokia 6233 ili SE W810i, pa sam ipak kupio W810i, koji je bogatiji po karakteristikama. Mene je ovaj telefon oduševio, mnogo je ljepši uživo nego na slikama dok sam čitao recenzije. Ja sam ovaj svoj upoređivao sa K750i, i da odmah kažem da je zvuk sa zvučnika mnogo jači, slušalice koje uz njega dolaze su bolje, bolje se čuje bas, mada ja i nisam audiofil. Takođe, kod kamere, kada se uzme najveća veličina slike (1632x1224) opet se može zumirati do 4.0, dok kod K750i zumiranje nije moguće ako se uzme najveća rezolucija slike. Walkman aplikacija mi se veoma dopada, muzika se lako organizuje. Pritiskom na narandžasto W dugme otvara se Now playing lista, pa mi se dešavalo da dok nešto drugo radim na telefonu, pa umjesto lijevog soft key, slučajno pritisnem to dugme pa me baci u walkman, ali to i nije neka zamjerka, možda su mi prsti predebeli. Ovo su samo moji prvi utisci, i ako neko planira da kupi ovaj telefon, samo napred! Ja sam svoj platio 190€. Dobija se memory stick duo pro od 512MB. Moj je brandovan, pa nemam one flash menije, ali nema veze.

E, imam ja nekoliko pitanja.
1. Kada dobijem poruku ili kada imam propušten poziv, na ekranu odmah piše od koga je poruka ili poziv. Može li se podesiti da mi samo piše nešto kao "primljena poruka" ili "propušten poziv komada X", bez da piše od koga je, kao na Nokia modelima. Ova sitnica mi se ne sviđa kod Sony Ericsson modela.
2. Šta predstavlja onaj makro u kameri kada se uključi, nisam primjetio baš neku razliku, bio uključen ili isključen.
3. Kako saznati koja mi je verzija softvera na telefonu, ono RH4376 ili kako već, da li postoje neki tajni kodovi za SE.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.09.2007. 12:05 ] @
Ja imao W810, ali se ne secam ovoga. Imas li mogucnost izbora koju vrstu
screensavera koristis? Ako se ne secas da si ista birao, tj. ako se
screensaver sam pali, a tebi samo smeta sto nije sat, pogledaj da li u
opcijama imas mogucnost izbora vrste screensavera.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.09.2007. 12:46 ] @
Citat:
zokizoki: Tomicu kazi mi da li ja kao fizicko lice mogu da kupim operativni sistem za W810i? Koliko kosta? Da li mi treba nesto vise od usb kabla da bih uspeo da podignem sistem? Mislim na onaj obicni fabricki o.s. a ne simbijan ili windows jer to ovaj telefon nema. Pitam da bih mogao kad sistem padne sam da ga podignem a ne da placam onim serviserima derikozama...
Mozes li mi nesto vise reci o ovome?


Hehe, kako si ovo počeo, ko sudski izvršitelj :) Možeš kupiti fleš fajl za svoj telefon..cena je oko 10€. Pogledaću kod sebe, trebalo bi da imam jedan fleš fajl koji sam svojevremeno kupio za svoj W810.

Citat:
webMAESTRO 402092: Pozdrav!

E, imam ja nekoliko pitanja.
1. Kada dobijem poruku ili kada imam propušten poziv, na ekranu odmah piše od koga je poruka ili poziv. Može li se podesiti da mi samo piše nešto kao "primljena poruka" ili "propušten poziv komada X", bez da piše od koga je, kao na Nokia modelima. Ova sitnica mi se ne sviđa kod Sony Ericsson modela.
2. Šta predstavlja onaj makro u kameri kada se uključi, nisam primjetio baš neku razliku, bio uključen ili isključen.
3. Kako saznati koja mi je verzija softvera na telefonu, ono RH4376 ili kako već, da li postoje neki tajni kodovi za SE.


1. Mislim da ne može. A zanimljivo da svi sa Nokijama pitaju suprotno..može li se namestiti kao na SE da se vidi od koga je poruka/poziv :)
2. Makro je za snimanje manjih predmeta iz male blizine. Primetićeš da se u makro modu možeš više približiti predmetu koji fotkaš, a da ti on i dalje bude u fokusu. Korisno za bube, cveće, šrafove, texture i sl. Neupotrebljivo za pejzaže, portrete i sl.
3. Joj, oko mene su sad sve Nokije. Na Nokiji je za to kod *#0000#, pa isti probaj i na SE-u.
4. Jeste da nisi imao 4 pitanja, ali mala preporuka a pro po nečeg što spomenu u svojoj poruci. Izbegavaj korišćenje digitalnog zuma pri fotografisanju. Digitalni zum znači da ako npr. imaš fotku 1000x1000 i zumiraš na 500x500 onda on tih 500x500 razvuče na 1000x1000 kako bi ti dao fotku u maximalnoj rezoluciji. To za posledicu ima pixelizaciju..krzave ivice i texturu svega na fotografiji. Optički zum je nešto drugo i on se može koristiti bez posledica po kvalitet fotografije.
[ Nenad Vranjanac @ 05.09.2007. 18:55 ] @
za verziju sw: desno zvezdica levo levo zvezdica levo zvezdica
[ Nenad Vranjanac @ 05.09.2007. 18:58 ] @
nema nacina, to je to. mozes da proveris vreme tako sto pritisnes dugmice za volume.
[ Boris Vuckovic @ 06.09.2007. 23:25 ] @
Jel zna neko dali postoji program da menjamo ikone na nasem telefonu???I ako postoji kako da ga nadjem?Ja sam nalazio neke Thema Creatore ali u njima nemogu da menjam ikone.....
[ Nenad Vranjanac @ 07.09.2007. 18:26 ] @
pa vec je receno da ne moze tako, vec mora da se flesuje fajl sistem i dodaju swf fajlovi.
[ Boris Vuckovic @ 07.09.2007. 22:25 ] @
A gde mogu da nadjem swf fajlove????
[ Nenad Vranjanac @ 07.09.2007. 23:56 ] @
npr ovde: link

mozes i u guglu da trazis "swf w810 download rapidshare"


edit: nekad ne moze da se pristupi sajtu, izgleda zbog ip - svejedno trazi guglom i nije frka, npr

http://rapidshare.com/files/15976667/tpa.rar
http://rapidshare.com/files/34781908/176_220.zip
[ Boris Vuckovic @ 08.09.2007. 01:24 ] @
Izvini a jel postoji neki program kojim mogu izgled da promenim?
[ Nenad Vranjanac @ 08.09.2007. 03:40 ] @
vidi ovako- program postoji, zove se phone xs (moze lako da se nadje googlom)

medjutim mislim da me nisi bas pazljivo citao- ubacivanje novih tema zahteva flashovanje telefona, a to je procedura koja nosi odredjen rizik. fw ovog telefona ne omogucava jednostavan flash kao kod w800 i k750, vec mora da se primeni bruteforcing. to moze da traje od pola h do u nedogled, a moze i da rezultuje onesposobljenim telefonom.
[ SRBIN_BRE @ 12.09.2007. 00:45 ] @
Imam jedno pitanje u vezi sa Update Service-om. Da li je to neko radio? Da li je to bezbedno da se radi, iako se radi sa oficijalnog sajta. Jel moguce da se desi neka greshka pa da mi mob postane neupotrebljiv? Hvala
[ kuntalo @ 25.09.2007. 12:18 ] @
Meni/Settings/Display/Light- shtiklirati "automatic". Tako je bar kod mene na K300.
[ VUJTA @ 28.09.2007. 20:46 ] @
sat se ukljuci pritiskom na bocne tastere (za pojacavanje tona telefona). Prosto ali nisam odmah skontao
[ Nenad Vranjanac @ 30.09.2007. 20:16 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac: nema nacina, to je to. mozes da proveris vreme tako sto pritisnes dugmice za volume.

pa ja sam ti lepo napisao...
[ Pedja.Gogic @ 06.10.2007. 14:14 ] @
Posedujem ovaj telefon vec jednu i po godinu i nema nikakvih problema. Ispustio sam ga jedno 1000 puta, jednom prilikom sam ga ozbiljnije pokvasio, imam 60h razgovora i ko zna koliko sati slušanja muzike, a on još uvek radi perfektno.
Topla preporuka.
[ walper @ 27.10.2007. 13:55 ] @
da li se ikad ikome desilio kad hoce da pojaca pjesmu na bocnu tipku da pjesma zaledi , kao da se utilta, a zna mi se desti i kad pregledavam trenutno snimljeno da tel , odjednom zacrni pa poijeli ekran , i izadje na normalni "desktop" tel je star 5 dana i nema na sebi oznaje mreze , hvala
[ Nenad Vranjanac @ 27.10.2007. 15:33 ] @
ne. jedino ako drzis volume taster 1-2sekunde, trebalo bi da se prebaci na sledecu pesmu.

koji format muzike koristis? ja sam imao problema dok sam koristio mp4 aac codec iz nera 6
[ shimebg @ 05.11.2007. 15:08 ] @
Mozda malo glupo pitanje u ovom tenutku ali , kako da flash-ujem SE W810i ?
Gde se moze naci uputstvo, potreban software, firmware i ostalo ?
Hvala unapred .
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2007. 20:35 ] @
Na njihovom sajtu :)

To je ako radiš upgrade, a ako hoćeš baš flash, pogledaj wotan servers. Ja sam od njih kupio fleš sa našim T9 jezikom.

Naravno, verovatno se flash file može naći i preko googla, for free.
[ shimebg @ 06.11.2007. 09:09 ] @
Hvala Mario
Hocu da uradim debranding i to je izgleda to.
Jedino mi jo nije jasno koji USB kabl sam dobio uz telefon.
Moj ima samo 4 pina . DCU-60 i DCU-11 imaju vise , bar prema slikama koje sam nasao na netu.
Ima li neko ideju kako to da saznam ?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.11.2007. 09:39 ] @
DCU-11 nije za W seriju, a DCU-60 dolazi u paketu uz telefon..a trebalo bi da piše na kablu koji je model.
[ Nenad Vranjanac @ 06.11.2007. 14:35 ] @
to je 60ica, cim si je dobio uz fon, i cim "paše"
broj pinova nije bitan (za taj kabl), jer su od svih njih samo 4 u upotrebi.

flash tog telefona nije bas tako jednostavan, jer trazi bruteforcing
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 06.11.2007. 15:33 ] @
Sa onim Wotanovim klijentom sam ga prilično bezbolno uradio :)
[ shimebg @ 06.11.2007. 15:39 ] @
Hvala momci na brzim odgovorima.
Zvao sam neki servis i rece lik da ce mi to uraditi za 600 din.
Neki su trazili 2500 , neki 900 , ko ce sad znati kakvi sve indijanci to rade i kako.
[ POPAY6 @ 20.12.2007. 08:24 ] @
Imam SE W810i mislim da je super telefon.
nisam se do sada zanimao oko problema i "rada" sa mobilnim telefonima ali sad pokusavam da u moj telefon ubacim neki GPS tipa TOM TOM , ali mi neide za rukom jer nije java fajl :((( pa nisam vise pametan sta da radim?
Isto tako zelim da kompletno reinstaliram telefon, napominjem da sam kupio original i otkljucan telefon bez operatorskih dodataka, a ako je moguca reinatalacija molio bih vas za link gde da se skine program sa kojim moze to da se odradi imam usb kabal za mobilni sa 4 pina.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2007. 10:35 ] @
Pa i neće ti to sa GPS-om poći od ruke baš zbog toga..to nije Java program. A ne znam da li postoji neki Java program za navigaciju.

Telefon možeš zakačiti na Suite, pa preko SEUS-s (SE update site) pogledati ima li novija verzija softvera za telefon, pa skinuti ako ima i tako ćeš reinstalirati sve na telefonu..ili da ga formatiraš, tj, vratiš na fabrička podešavanja.
[ POPAY6 @ 20.12.2007. 10:54 ] @
Ja bi najradije da ga nekako formatiram kao i kompijuter znaci sve brisanje i instalacija kompletnog novog softvera.
Nasao sam neki program za upade ali nije mi nasao nista novo za moj w810i, ali posto omam jedan stari k750i pokusao sam sa istim programom kod njega i upeo sam da updatiram softver ali nije nista pobrisano od npr poruka, telefonskog imenika, slika itd, iako se sve to nalazi na memoriji telefona a ne na dodatnoj ram memoriji tako da format na koji ja mislim nije uspeo sa programom "UPDATE SERVICE" koji sam nasao na zvanicnoj sonyericsson stranici :(((
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2007. 11:35 ] @
A jesi probao sa opcijom Restore to factory settings?
[ POPAY6 @ 20.12.2007. 13:32 ] @
Nisam jel mi trazi kod za to a ja ne znam koji je kod pokusao sam sa "0000" ali nije tacan
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.12.2007. 13:49 ] @
0000 je default code, a ako si ga kupio novog, a nije 0000, znači dasi ga ti menjao. Probaj takođe i sa 00000 i 12345.
[ POPAY6 @ 21.12.2007. 07:35 ] @
E care u tome i jeste problem na oba telefona sam pokusao te kodove i nisu tacni a ja nisam nista menjao znaci fabricki su samo ne znam tacno koji, ne znam da li postoji nacin nekako da se ocitaju kodovi iz telefona ili ako ima negde na SE stranici da se nadju koji su, malo mi je cudno da telefon koji sam kupio u radnji nov bez ikakvih pretplata na bilo kog operatora , znaci skroz otkljucan, nema nigde u papirima upisan taj kod ????
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.12.2007. 08:26 ] @
Mislim baš da sam pročitao kako se kod te vrsta telefona ne može ni flešovanjem razbiti taj kod, mada, možda lupam. Najbolje je ako je u garanciji da odeš gde si ga i kupio i pitaš za njihov servis. Ili neka ti onda oni to urade. Ili neki treći servis.
[ zare 63. @ 04.01.2008. 13:03 ] @
Pozdrav svima! Srecna Nova i praznici...

Hteo bih da kupim stereo bluetooth slusalice HBH-DS970
http://www.sonyericsson.com/cw...view/hbh-ds970?cc=gb&lc=en

Jedini problem je sto imam W810i a njega nema na listi kompatibilnih sa ovim slusalicama,
(a kad izaberem samo accessories za W810i uopste mi ne daje stereo bluetooth, samo headset...)

Pa sad ja ljubazno molim sve prisutne da mi kazu ako imaju nekog iskustva da li je uopste moguce povezati stereo bluetooth slusalice na W810i???
Na gore navedenom linku mozete da vidite koji telefoni su kompatibilni sa ovim modelom slusalica pa ako neko moze da provali jel u pitanju stvarno tehnicka nemogucnost ili samo furaju prodaju novih telefona?

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.01.2008. 15:58 ] @
Ne mogu ti te slušalice na W810. Odnosno, ni jedne bluetooth slušalice koje traže A2DP podršku.

Evo recimo, ovde imaš uporedni prikaz W810 i W880 i videćeš da pod Bluetooth stavkom W810 nema napisano A2DP, što znači da ne podržava isti, a sve stereo bluetooth slušalice traže baš to. Svi oni telefoni sa liste podržanih imaju i A2DP.
[ duksi1993 @ 06.01.2008. 09:49 ] @
Pozovi korisnički servis 064/789 pritisni 0 za operatera i kaži njima kakva ti podešavanja trebaju. Poslaće ti ih.

P.S. Poziv je besplatan
[ Slobodan Milivojevic @ 06.01.2008. 13:28 ] @
duksi1993,

Ako covek koji je pitanje poodavno postavio do sad nije naso odgovor, tesko da ce tvoji odgovori pomoci, a i sve sto si rekao je da pozove 064 789, sto i nije neka pomoc. Nemas razlog da vadis teme iz naftalina i da jos ne dajes konkretne odgovore.
[ Preciousss @ 16.01.2008. 20:24 ] @
Da li je neko raspoložen na PM, ili ovde da opiše postupak flashovanja w810i, ako mu je uspelo?

Imao sam k510i i odgovaralo mi je da imam naše karaktere prilkom kucanja SMSova, kao i ubacivanja kontakata.
Telefon je inače skinut sa Vodafone/Orange mreže (kao i svi kod nas...)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.01.2008. 22:06 ] @
Ja sam kupovao flash fajl sa wotan-a, pa sam skinuo i njihov softver, koji te provede do kraja procesa. Prilično bezbolno i brzo :) Isto sam stavljao softver za naš region.
[ Preciousss @ 17.01.2008. 11:13 ] @
Koji si software stavio?

Koliko vidim, sledeći daju mogućnost srpskog jezika:
R4EA031 CID50
R4EA031 CID49
R4DB005 CID49
R4CK003 CID49

Koje su razlike između navedenih?

Samo da napomenem, nije mi potreban kompletan srpski jezik za telefon, već samo mogućnost da u porukama i adresaru koristim naše karakere, što sam imao na SE k550i.
I takođe, želim mogućnost da instaliram aplikaciju za gmail i Mini Operu. Sada mi se otvara neki downloads na francuskom, što baš i ne razumem. :)


Inače, trenutno je Orange/Vodafone.

P.S.
Da li si uzeo i MobileEdit - WotanServer Special Edition?
[ Preciousss @ 17.01.2008. 11:24 ] @
Citat:
Nenad Vranjanac
nbg

icon Re: Sony Ericsson W810 05.09.2007. u 19:55
za verziju sw: desno zvezdica levo levo zvezdica levo zvezdica


Da li mi neko može pojasniti ovo?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 11:49 ] @
"za verziju sw: desno zvezdica levo levo zvezdica levo zvezdica"

Džjstik tako ispomeraj i ispritišći zvezdicu na tastaturi kako naiđe i onda će ti se prikazati verzija softvera, a za softver ću proveriti kod kuće. Plaćao sam Mastercardom.
[ Preciousss @ 17.01.2008. 12:15 ] @
Citat:
"za verziju sw: desno zvezdica levo levo zvezdica levo zvezdica" Džjstik tako ispomeraj i ispritišći zvezdicu na tastaturi kako naiđe i onda će ti se prikazati verzija softvera, a za softver ću proveriti kod kuće.

Da, nekad je teško uraditi tačno što ljudi kažu... :)


Citat:
Plaćao sam Mastercardom.

Vidim samo opciju plaćanja preko PayPall-a, pa zbog toga pitam.

Inače, malu greško sam napravio ranije: imao sam SE k510i, a ne 550.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.01.2008. 20:47 ] @
Citat:
Preciousss: Koji si software stavio?

Koliko vidim, sledeći daju mogućnost srpskog jezika:
R4EA031 CID50
R4EA031 CID49
R4DB005 CID49
R4CK003 CID49

Koje su razlike između navedenih?

Samo da napomenem, nije mi potreban kompletan srpski jezik za telefon, već samo mogućnost da u porukama i adresaru koristim naše karakere, što sam imao na SE k550i.
I takođe, želim mogućnost da instaliram aplikaciju za gmail i Mini Operu. Sada mi se otvara neki downloads na francuskom, što baš i ne razumem. :)


Inače, trenutno je Orange/Vodafone.

P.S.
Da li si uzeo i MobileEdit - WotanServer Special Edition?


Razlike budu u kombinaciji jezika koje dolaze. Verovatno se još neke sitnice razlikuju.

Ja sam kupio R4DB005_RED49, znači onu pretposlednju.

Nisam kupovao MobilEdit. Treba ti samo njihov klijent i to je to.

E sad, verovatno znaš, ali da napomenem. Upotreba naših slova u porukama povećava broj iskorišćenih slova, tako da nije baš isplativo.
[ Preciousss @ 18.01.2008. 09:14 ] @
Citat:

Nisam kupovao MobilEdit. Treba ti samo njihov klijent i to je to.

E sad, verovatno znaš, ali da napomenem. Upotreba naših slova u porukama povećava broj iskorišćenih slova, tako da nije baš isplativo.


Vidiš, primetio sam to, ali beše služb fon, pa mi nije značilo previše... Plaća preduzeće! I još je bio biznet... :)
Jel se zna koliko svaki naš karakter vredi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 10:49 ] @
AKO se dobro sećam, čim ukucaš naš, on ti sa 160 spusti dal na 110 raspoloživih ili 70-80. Ustvari, prebaci kodnu stranu zbog tog prvog, pa se ostali opet računaju kao jedan znak. Tako da je problem ne koliko ćeš ih koristiti u jednoj poruci, već da li ćeš ih uopšte koristiti :)

Meni je taj naš softver služio najviše zbog našeg T9. Onda još kad posle određenog vremena nauči i reči koje ti kucaš, kucanje postaje zadovoljstvo :)
[ Preciousss @ 18.01.2008. 10:59 ] @
Interesantno!
Nikada nisam koristio T9, baš zbog toga što sam imao samo engleski, pa i nisam nalazio neku korist od svega toga.
Probaću, možda bude zanimljivo!

Čime si uradio backup kontakata? Ja ih imam baš dosta, i ne bih da se to... zagubi. :(
Mogu da exportujem u Outlook, pa da posle vratim.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.01.2008. 11:11 ] @
Možeš preko Outlooka, možeš preko floAt's Mobile Agenta 2 (googlaj, bio je free, mislim da je još uvek), a možeš i on-line preko zyb.com :)
Ako radiš preko zyb.com, te iste kontakte ćeš moći da vratiš i na neki drugi telefon, ne samo na SE, kao sa floAt's-om :)
[ Preciousss @ 20.01.2008. 17:13 ] @
Dobio sam poruku failed, login incorrect, što se nekako nadovezuje na onaj pp koji sam ti poslao.

P.S.
Thanx Catch

[Ovu poruku je menjao Preciousss dana 20.01.2008. u 18:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Preciousss dana 20.01.2008. u 19:00 GMT+1]
[ Catch 22 @ 20.01.2008. 17:44 ] @
Citat:
Preciousss: ....Jel se zna koliko svaki naš karakter vredi?

Citat:
Short messages can be encoded using a variety of alphabets: the default GSM 7-bit alphabet (shown below), the 8-bit data alphabet, and the 16-bit UTF-16/UCS-2 alphabet.[18] Depending on which alphabet the subscriber has configured in the handset, this leads to the maximum individual Short Message sizes of 160 7-bit characters, 140 8-bit characters, or 70 16-bit characters. Support of the GSM 7-bit alphabet is mandatory for GSM handsets and network elements,[18] but characters in languages such as Arabic, Chinese, Korean, Japanese or Slavic languages (e.g. Russian) must be encoded using the 16-bit UCS-2 character encoding (see Unicode). Routing data and other metadata is additional to the payload size.


Naša slova su po 16-bit UCS-2 standardu, što automatski ograničava maksimalnu dužinu SMS poruke na 70 znakova

Za kačenje slika uz poruku koristi opciju [Upload uz poruku], koju imaš u dnu svake svoje poruke, koju si okačio na forum...
[ Preciousss @ 20.01.2008. 21:41 ] @
Hvala na odgovoru za dužinu poruke.

Izvinjavam se što sam bio štur u prethodnom postu, ali problem je sledeći:

Kada pokrenem Wotan klijent i krenem po uputstvu koje sam skinuo sa sajta, telefon bude prepoznat, i proces krene, ali klijent pokuša da se poveže na wotan sajt i da skine fajlove sa priloženim user/pass, fajlove koje btw ja već imam.
I onda dobijem grešku, koju sam naveo već u prethodnom postu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.01.2008. 23:31 ] @
Pošto to njihov klijent skida, pa povlači kaasanije iz keša, najbolje je da ih tamo prebaciš u folder gde se nalazi keš Firefoxa i da onda pokreneš klijent. Moožda će tako da radi, jer sam ga ja skidao sa njihovog sajta (kupio pominjani kredit i dobio korisničko i šifru), a posle sam te fajlove našao u kešu i sačuvao.
[ zokizoki @ 23.02.2008. 17:04 ] @
Neko vreme drzao sam ovaj odlican telefon u dzepu sa kljucevima. Dakle mojom nepaznjom sam doprineo da mi kljucevi ogrebu displej. Nije nesto preterano velika ogrebotina ali mi bode oci. Zeleo bih da pitam da li mogu negde da zamenim ovu plastiku ili sta je vec koja stiti displej? Moze li se to uraditi i koliko kosta? Ima li to orginalno da se kupi ili su i to kinezi kopirali?
Tomicu imas li ti neki savet u vezi sa tim?

Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.02.2008. 20:52 ] @
Imam i savet i molbu.

Savet je da sledeći put ne nosiš te dve stvari jednu pored druge ili da kupiš neku od onih samolepljivih folija koje štite ekran od ogrebotina. Sumnjam da ćeš naći originalnu masku. A kineska, ko što i sam znaš, nije baš neko rešenje :)

Molba je da me ne zoveš Tomiću. Imam ime i imam nick, pa šta ti manje bode oči od ta dva, meni je svejedno.
[ zokizoki @ 10.03.2008. 20:23 ] @
Moj memory stick je od 512MB. Hteo bih da to prosirim pa me zanima kako ovaj telefon radi sa karticom od 1GB?
Da li koci - usporava rad? Koliko kosta kartica od 1GB? Da li ne valja da se kartica popuni do kraja?

Pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.03.2008. 07:41 ] @
Ne bi trebalo da bude ikakve razlike u radu. Popunjenost memorije ne utiče na rad telefona, pogotoovo ako ništa sistemsko ne čuči na njoj.
Ne valja da se popuni do kraja samo zato što onda ne možeš ništa više da staviš na nju :)
Video sam ih sa mislim za 999 din u reklami za neki ultra giga mega diskont.
[ topan83 @ 21.09.2008. 07:46 ] @
Imam ovaj fon vec duze vreme i extra je !
[ predajr @ 20.11.2008. 21:45 ] @
Imam ovaj telefon vec dve godine i sasvim sam zadovoljan njime. Ali, ako neko zna gde da skinem drajver za XP x64 bio bih mu zahvalan da mi napise url
[ brusinf @ 07.03.2009. 20:03 ] @
K810i.........Dobio sam ovaj telefon na poklon bez drivera.Od druga sam pozajmio CD sa instalacijom PC-Suite za k810.Kada hoću da prebacim fotografije na PC preko USB-porta , kompjuter mi javlja da ne može da prepozna Device :USB Device Not Recognized.Dali je greškka u telefonu , pošto instalirani program za vezu dobro radi ?Nisam baš u ovoj priči.Ima li neko slično iskustvo ili rešenje ?Molim za pomoć.Hvala!
[ Wajda.W @ 06.07.2009. 21:31 ] @
Je l' ti koristis k810i ili w810i?
Ja sa w810i nemam tih problema, nemam ni instaliran taj PC-suite, samo 'bocnem' u usb i u fono i nadje mi device, i posle je lako (mislim i ovo bocnuti je lako :D )

Ja imam problem da se nakada pomesaju nazivi posiljaoca u inbox-u, npr. poruku sam dobiood pere peric i kad je otvorim i procitam pise pera peric, ali posle dan dva nekada se izmeni naziv i pise da je posiljaoc marko markovic.
I s vremena na vreme mi se ugasi tako sam od sebe.
Da li neko takodje ima takvih problema?
[ Poison Ivy @ 14.09.2009. 18:04 ] @
Citat:
Wajda.W: Je l' ti koristis k810i ili w810i?
Ja imam problem da se nakada pomesaju nazivi posiljaoca u inbox-u, npr. poruku sam dobiood pere peric i kad je otvorim i procitam pise pera peric, ali posle dan dva nekada se izmeni naziv i pise da je posiljaoc marko markovic.


Ja imam isti problem, s tim sto se meni jos desava da mi se pojavljuju neke poruke koje sam obrisala ili umesto poruke koju upravo primi pojavi mi se poruka od pre hrista.
Da li neko ima predstavu o cemu se radi,da li to mogu sama da sredim ili da nosim telefon u servis?
[ Wajda.W @ 14.09.2009. 18:19 ] @
A i to za pojavljivanje poruka koje sam vec ranije obrisao mi se desava isto.
Ja sam taj problem imao i na ranijem w810i i na sad ovom, prvi je bio polovan, ali je drugi bio nov, a problem se javljao na oba, tj javljao se na starom, a na novom se i dalje javlja.