[ dimitar_spiroski @ 23.09.2006. 21:28 ] @
Ko zna neki softver za pravenje igrice a da ni e Game maker da bide free i da bide malku podobar (ili vise)od game maker?Hvala
[ Nemanja Avramović @ 24.09.2006. 11:42 ] @
Čekaj, tražiš software za pravljenje igara, besplatan a bolji od Game Makera koji nije besplatan? Weird
Mislim, traži, pa ako nađeš - javi
[ Marko_L @ 24.09.2006. 20:49 ] @
Imaš besplatne C++ kompajlere, a inače C++ je dosta bolji od game makera za pravljenje igara.
[ CimBac @ 24.09.2006. 21:51 ] @
Pogledaj na http://developer.popcap.com, i naci ces PopCap Games Framework u kome su inace radjene igre sa njihovog sajta ( http://www.popcap.com ).
[ LAsERtri @ 26.09.2006. 07:34 ] @
Ja Marko_L jest besplatan compailer za c++ ali sta mozes napraviti u c++ samom za 1 godinu mozes u GameMakeru za 1 sedmicu i to bolje...

Za C++ potrebi su biblioteke kao i dodatni softwareovi dabi nesto napravio kako treba, a ti dodaci su sve drugo od besplatno.

Ali za nas na balkanu gdje se mogu naci svi ti softwareovi za 2KM-a nije problem ;)
[ reject @ 26.09.2006. 10:46 ] @
Citat:
LAsERtri: Za C++ potrebi su biblioteke kao i dodatni softwareovi dabi nesto napravio kako treba, a ti dodaci su sve drugo od besplatno.

A ovo je sve drugo do tacno.
Imas dosta free C++ compilera, OpenGL je free,DirectX je free. Imas i besplatne 3d engine (Ogre, recimo), a i 2d(HGE, recimo) i free fiziku (ODE).
Takodje imas i dosta free grafike (modeli, texture) po netu.
Pa ti sad vidi... :)
[ Marko_L @ 26.09.2006. 18:24 ] @
Citat:
Ja Marko_L jest besplatan compailer za c++ ali sta mozes napraviti u c++ samom za 1 godinu mozes u GameMakeru za 1 sedmicu i to bolje...

Ma važi :)
Plus, na stranu "sitnice" kao što su veličina fajla (koja je oko 10-50 puta veća nego ona koja bi bila u C++ ili nekom drugom programskom jeziku), hardverska zahtevnost (isto tako), ako ti zatreba pixel perfect collision, kao i bilo koja "naprednija" funkcija, a zatrebaće, možeš samo da se počešeš, itd. GM je dobar za pravljenje nekakvih platformskih igara i eventualno nešto što liči na Pacmana i Tetris, sve ostalo mož da okačiš mačku o rep. Recimo, video sam neki Red Alert klon u GM-u koji se sa 10 jedinica na ekranu vuče ko crevo na Athlonu XP 2200+ sa 512MB RAM-a.
[ LAsERtri @ 27.09.2006. 05:15 ] @
Naravno nije niko rekao da c++ programi nisu najbrzi i da ne gutaju rama, ali znas sam vjerovatno ako si radio sa c++ da ti treba za neke sitnice veoma dosta vremena da bi rijesio kako treba sto bi sa drugim programom uradio za tren. Ono bilo bi i najbolje kada bi se moglo praviti sa Asemblerom, najbrzi je ali eeee valja zapeti za jos manju sitnicu mnogo vremena...

Ima izasao je od Microsofta za xbox 360 program skojim mozes razviti igru za tu platformu stvarno lijep engine i animacije ima sto bi u c++ trebalo godinu dok bi se napravila takva igra kao sto se moze sa tim programom za sedmicu.

C++ ostaje program za profesionalce koji se svaki dan bave time i koji ce zaradivati novac sa njim,kao i rad sa directX-om uzas programirati u njemu ako mu neposvetis paznju.

Za ostale ostaje GameMaker ,Blitz3D itd... ja dok nisam zaboravio ima i The 3D Game Maker ;)
[ tosa @ 27.09.2006. 05:38 ] @
Evo sada imamo i ekspertsko mišljenje, C++ programi gutaju ram, DirectX je užasan
za programiranje, asembler daje najbrži kod i tako dalje...

P.S. http://www.elitesecurity.org/p1297924
[ dragansm @ 27.09.2006. 08:49 ] @
Citat:
tosa: Evo sada imamo i ekspertsko mišljenje, C++ programi gutaju ram, DirectX je užasan
za programiranje, asembler daje najbrži kod i tako dalje...

P.S. http://www.elitesecurity.org/p1297924


Covek je vise nego upravu... pogledaj npr parce koda:
Code:

while ( malloc( 1 ) );

[ LAsERtri @ 27.09.2006. 13:50 ] @
Citat:
Evo sada imamo i ekspertsko mišljenje, C++ programi gutaju ram


Izvini greska u tipkanju ovo za ram, a de mi reci da directx je lagan i da pascal koji je priblizno masinskom jeziku nije brz???
[ Nothingman @ 27.09.2006. 15:39 ] @
Citat:
LAsERtri: a de mi reci da directx je lagan


DirectX je lagan, ako ga znas. C++ je lagan, ako ga znas. Naravno da su i dx i c++ teski...ako ih ne znas ;)
[ LAsERtri @ 27.09.2006. 15:44 ] @
Citat:
DirectX je lagan, ako ga znas. C++ je lagan, ako ga znas. Naravno da su i dx i c++ teski...ako ih ne znas ;)


Sasvim logicno :) , ali ako znas napisati u c++ hello! program nemoras odma govoriti da je lagan.