[ Ivek33 @ 24.09.2006. 12:15 ] @
Otvaram temo pod dotičnim naslovom.

Mislim da bi ova tema dobrodošla svim korisnicima EXCELA jer bi mogli vidjeti ŠTO i KAKO se može u Excelu.

Pozivam Moderatora ako se ne krše pravila foruma ovom temom da istu temu postavi na TOP jer mislim da je za sve korisnike Excela dobrodošla tema.

Također molim Moderatore da ne shvate ovo kao reklamu jer mi je cilj pomoći drugima.

Kao što i sam naslov kaže, a posebno POZIV majstorima EXCELA

Ovdje imate mogućnost dati svoj primjer neke formule u Excelu 2003 koja bi mogla poslužiti drugima da vide kako ste to riješili.

Nije Važno je li primjer Vaš ili drugog autora ( ako je drugog autora molim navedite link ili autora primjera )

Cilj ove teme je prikupiti razne radove i saznanja drugih korisnika Excela 2003 ) a iste ću ako su OK prenijeti na web o FAQ: Primjeri često korištenih formula u Excelu 2003. radi pomoći početnicima a i iskusnijima u radu sa Excelom.

Primjer bi po mogućnosti trebao sadržavati:

1. Zahtjev zadatka riječima ( sheet 1 )
2. Primjer i riješenje ( sheet 2 )
3. Objašnjenje formule i korištenih funkcija, riječima ( sheet 3 )
4. Attachment primjera

Dakle u koliko smatrate da je neki zadatak interesantan i formula za riješavanje istog dajte ga da i drugi nešto nauče.

MACRO-primjeri:
U koliko radite primjer sa Macro-om molim Vas navedite riješenje-objašnjenje početniku kako da izradi taj Macro ( korak po korak ). Vodite računa da radite za početnike u Excelu 2003 pa dajte malo detaljnije.
[ dusko_m @ 30.09.2006. 20:03 ] @
Evo jedan prilog temi.

Radi se o resavanju implicitnih funkcija tj. problema kada je funkcija FN=f(a,b,c...,FN). tada uvodimo pomocnu vrednost (npr I) i proglasavamo da je FN=f(a,b,c....,I). u jednoj celiji definisemo kolicnik FN/I i primenom goal seek menjamo vrednost I da kolicnik FN/I bude jednak 1. u prilogu je dat primer izracunavanja koeficijenta trenja pri proticanju vazduha kroz cev kruznog preseka obrascem Nukaradzea gde je λ=f( D, Re, λ ).

nadam se da ce ovo da pomogne nekome.