[ rjovica @ 24.09.2006. 16:36 ] @
Poceo sam da se pravim programiranjem igara i 3d animacijom, pa me interesuje koji su najbolji racunari i OS za ovu namenu?
Da li su to Silicon Graphics, Intergraph sa Unix OS?

Na kakvim racunarima se prave holivudski filmski efekti i igrice tipa Max Payne, Need for Speed i sl?
[ Parago @ 16.10.2006. 00:32 ] @
Max Payne i slicne igre se mogu raditi i na klasicnim kompovima. Holivudski efekti se rade na racunarima sa velikim brojem umrezenih procesora i jos mnogo vecim brojem ram memorije. Tako da na to zaboravi.
[ AFROMAN_pg @ 16.10.2006. 09:07 ] @
maks pejn je kao sto kaze Parago moguce napraviti na jacem PC-u naravno u masu dodataka.e sad mene je zanimalo kako se zove ono sto se stavlja ili oblaci kako vec ne znam i kad se ti pomjeras pomjera se i ono na komp.Ja mislim da su oni bipovi preko toga pravljeni.pa ako neko zna kako se to zove,je li skupo kao sto mislim da je i moze li se ikako nabavit?
[ Parago @ 16.10.2006. 11:15 ] @
To ti je motion capture. Treba ti nekoliko digitalnih kamera, sto vise to bolje i par nekih mocap hardvera ( mada mislim da nisu neophodni )... ima fora i sa jednom kamerom ali to je vec prljav posao. Ma ne treba ti to sem ako ne planiras neki visoko budzetni film.
[ reject @ 16.10.2006. 11:24 ] @
Treba za to dosta para i znanja. :)
[ Parago @ 16.10.2006. 16:21 ] @
A treba ti i glumac koji ce skakati na glavu kad mu ti naredis.
[ reject @ 16.10.2006. 16:43 ] @
Oni su jos i jeftini, ali je ovde tesko naci nekog ko zna da uradi sta mu se trazi. :)