[ zeko007 @ 25.09.2006. 19:36 ] @
Moje pitanje je dal ima neko zainteresiran za pisanje,izmisljanje,graficki dizajn.... samnom igrice koja bi se igrala kao igre (O-game, utopia, hattrick, .... znaci igre textulanog tipa)?

Igrica bi se pisala u ASP-u ( nesto javascripta ) sa Access-om.
[ LAsERtri @ 26.09.2006. 06:27 ] @
Pozdrav , ja sam zainteresovan za graficki dizajn ili za baze podataka u MYSql-u.

Sta si konkretno mislio da se pravi?
Kad si mislio da se pocne?
Koliko vremena si mislio da traje razvoj?

Posalji sve to mi na pn.
[ sstanko78 @ 28.09.2006. 20:07 ] @
ASP ili ASP.net koji od ta dva? Neznam da li ces
moci da kombinujes ASP i MySQL. Probao sam
MySQL sa .net i ne radi bas dobro.
Mozda bi ti bolja kombinacije bila:
Java+MySQL+tomcat ?
[ LAsERtri @ 28.09.2006. 21:00 ] @
Moze i PHP i MYSql.
Ako si za?
Ebiga a mozda i flash i MySql sa kombinacijom u PHP. Zavisi sve sta cemo da radimo...
opet cuti cemo se sa pn jos nemogu ja slati nisam dovoljno dana korisnik ali uskoro ce biti :)
[ zeko007 @ 03.10.2006. 22:04 ] @
Tek sam danas sredio mi net da proradi...

U principu sam mislio radit sa Accessom al sad kad se otvorila opcija sa Mysql-om malo sam proguglo i naletio na http://www.planet-source-code....sp?txtCodeId=7739&lngWId=4 . Nisam probo dal radi, al mislim da se nije neko djabe potrudio da to tak ljepo objasni a da ne radi....
[ LAsERtri @ 25.10.2006. 10:58 ] @
Nece biti problem sa MY-SQL-om i PHP-om samo sto je potrebno dosta vremena!

Jesil ti pravio igru kada u bilo kojim okruzenju?
Ako nisi uzmi nesto cackaj pravi pa cemo kasnije to vidjeti , ako si mislio tim da napravis i da tako ucis bez ikakvog izkustva od ranije , nece ici bas tako, jer dzabe cemo gubiti vrijeme na nekim malim stvarima koji treba da nebudu izazovi...

Ako si sta dosada pravio poslaji u RAR-u na [email protected] pa cu vidjeti dokle si zreo... :)

Nisam ni ja full profi ali barem trebamo imati malo izkustva...

pozdrav
[ torque @ 25.10.2006. 12:09 ] @
Pre nekih godinu dana sam bio poceo sa pisanjem takve slicne igre ali sam zbog nekih drugih obaveza morao da prekinem. Igra je bila u fazonu Kings of Chaos, Darkthrone i njima slicnim. Jos uvek imam kod pa ako ustreba mogu pomoci.
Da napomenem da nisam profesionalac vec da mi je to bilo onako cisto razonode radi a i hteo sam na naucim PHP+MySQL :).
Inace, igra je u sadasnjem stadijumu igriva (imao sam oko stotinjak igraca u momentu gasenja sajta).
[ b0ris @ 22.12.2006. 21:55 ] @
Ja sam takodje zainteresovan. Imam scenarijo za jednu igru, ali je igra ogromnih razmera.
Igra moze biti textualna a kasnije se razviti, bazirana je na frp-u koji vodim vec jako dugo vremena i dosta je ozbiljno razradjena. Znaci tip igre bi bio u pocetku frp, gde bi se kasnije mogao razviti u strategiju pa cek i izgradnju sve zavisi. Ovom mislju se bavim jako dugo jedino sto nemam podrsku te se nisam bacio na to.
Inace slazem se da koristimo php i mysql. Sto se tice animacija ako je igra textualna bolje bi bilo da su to gifovi i neke male animaceije a ne flash. Ja sam za javi na forumu kad budes hteo da pocnes sa tim.
Pozdrav
[ real_overklokan @ 10.02.2007. 20:40 ] @
kako napreduje projekat ???