[ banex @ 27.09.2006. 10:47 ] @
Imam problem sa asusovom tv karticom.Model je:My Cinema P7131.
Fazon je u tome kada hocu da snimim nesto a to sam pokusavao sa Drdivx i DScaler programima fajl mi bude snimljen ali nema tona,sve sam pokusao moguce opcije ali bezuspesno,vise zaista ne znam sta da uradim da bih uspeo snimiti nesto sa tonom.Ako neko zna ili je imao isti problem sa tim a uspeo je da resi nek mi pomogne.A i drugi manji relativno problem je sto mi daljinski neradi cak ni u programu sto sam dobio uz TV karticu,a treci problem je sto mi originalni program nije skenirao sve kanale koje imam na kablovskoj,skenirao nekih 30-ak kanala i nece vise a ima ih jos.Eto toliko ako neko zeli nek pomogne!!!
Pozdrav svima!!
[ MaxC @ 27.09.2006. 12:51 ] @
Prvo, ako vec nisi, skini i instaliraj najnovije drajvere sa http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Da li si spojio audio kablic (tv kartica - zvucna kartica, AUX ili CD ulaz). Da li si ta podesavanja koristio i u programu za snimanje? Kada snimas, pored video kodeka, moras izabrati i neki audio kodek (neki od onih koje imas instalirane na racunaru) te naravno audio ulaz za snimanje (obicno AUX ili CD).

Za ne-nalazenje svih tv kanala, pokusaj ih skenirati sa ChrisTV-om, u njegovim podesavanjima imas i kablovsku tv za SCG.

Isprobaj sve ovo pa javi rezultate.
[ nikstup @ 27.09.2006. 13:30 ] @
Postovani sapatnice i ja imam asusovu katicu, a najbolji program koji sam koristio za snimanje sa njom je WinDVR, jako je spor i stalno nesto drobi u pozadini ali jedino s njim sam uspio snimiti MPEG u DVD kvaliteti bez reckanja. U Xvid sam najbolje rez. dobio sa Fly 2000. Za gledanje koristim Chris TV free verziju. Za ton provjeri taj kablic i poigraj se malo sa postavkama u samom programu. Kod mene inace ne radi jedan kanal otkad sam promijenio MB takodje asus.
[ Zoran Rodic @ 27.09.2006. 15:54 ] @
Instaliraj flytv2000, proveri kablice i podesavanja u audio properties pa da vidimo gde si onda
[ banex @ 28.09.2006. 21:04 ] @
Nerazumem o kavim kablicima je rec,sve sto sam dobio uz karticu jeste neki
kablic koji ima 4 izlaza a to su u sustini samo obicni cincovi koji se
prikljucuju na zvucnike i dobio sam antenu za fm radio i senzor za daljinski
koji naravno nefunkcionise.Ali sto se tona tice meni kada gledam tv radi ton
samo kada hocu nesto snimiti onda mi neradi,u samim programima DCcaler i Drdivx
sam probao sve moguce opcije ali kad snimi fajl nema tona.
[ draganbg82 @ 28.09.2006. 21:12 ] @
Care, spoji sve kablove kako valja, a onda pravac u audio properties, i pod recordnig stikliraj WAVE, a ne Microphone i mora da ima zvuk. Znaci Ukratko...

START/Control Panel/Sounds and Audio Devices/Advanced/Options/Properties/odaberi Recording/ i Odaberi WAVE umesto Microphone/ Pozatvaraj sve i ...

obavezno javi da li je proradilo.
[ banex @ 28.09.2006. 22:43 ] @
Razumem ja ta podesavanja oko audio zvuka ali mi nije jasno o kojim kablovima je rec sta treba spojiti??Inace nemam zvuk samo kada snimam iz tih programa a kad snimim iz programa sto sam dobio uz karticu onda ima zvuk.
[ draganbg82 @ 29.09.2006. 15:53 ] @
Jel imas sada zvuk? sa ovim sto sam ti rekao. Racunam da su kablovi spojeni kako valja.
[ MaxC @ 29.09.2006. 16:15 ] @
Imas na tv kartici konektor za kablic (ne vani na onom limu, vec bash na stampanoj ploci kartice) kao onaj sto se moze nakaciti na cd/dvd drajv. Njega trebas spojiti (sa zvucnom karticom) da bi ti ostali programi mogli snimati i zvuk. Originalni program koji si dobio uz karticu zvuk snima preko PCI magistrale ali vecina drugih programa "ne zna" da koristi tu mogucnost tvoje tv kartice (za ChrisTV Pro znam da "zna" ali on nije free i dosta je ogranicen u trial verziji).
[ draganbg82 @ 29.09.2006. 17:29 ] @
Citat:
MaxC: Imas na tv kartici konektor za kablic (ne vani na onom limu, vec bash na stampanoj ploci kartice) kao onaj sto se moze nakaciti na cd/dvd drajv. Njega trebas spojiti (sa zvucnom karticom) da bi ti ostali programi mogli snimati i zvuk. Originalni program koji si dobio uz karticu zvuk snima preko PCI magistrale ali vecina drugih programa "ne zna" da koristi tu mogucnost tvoje tv kartice (za ChrisTV Pro znam da "zna" ali on nije free i dosta je ogranicen u trial verziji).


Sta, pa nema zvuk sto nije spojio sa CD-Rom-om????????????????????????????
[ banex @ 29.09.2006. 21:02 ] @
Da,da ima skontao sam ja to jos sinoc o kakvim "kablicima"vi pricate i nasao sam to gde se treba prikluciti ali i posle toga mi opet dugo nije radilo,u sustini jako mi je tesko da vam opisem sta u stvari ti programi odrade sa zvukom u audio setingu,mislim komp sam iskljuci pola stvari kada se startuje program i uz puno napora sam konacno video sta on ustvari odradi kad se startuje program,sada imam zvuk kad snimam ali to je ocajno los zvuk kad se snimi....u svakom slucaju mene ceka jos uvek teska borba sa tim a vama svima hvala jel ste mi zaista pomogli.....
[ Zoran Rodic @ 30.09.2006. 01:40 ] @
Namesti recording volume na 70% ili cak i manje.
Koja ti je zvucna?
[ banex @ 30.09.2006. 10:47 ] @
U sustini ja i dalje muku mucim sa zvukom u programu Drdivx uopste nemam zvuka znaci sve moguce opcije i verzije sam isprobao i nista a u fly 2000 imam ton,al kad krenem da snimam nesto on mi automatski sam ugasi ton i smanji do kraja u audio setingu,mislim to je neopisivo koja je to zajebancija sa tim tonom.Da sam znao da cu imati ovakvih problema nebi me niko naterao da kupim asusovu tv karticu al sada sta je tu je.Mislim dzaba ja sve ispodesavam ton kad krenem snimati sam program sve ispomera i iskljuci,i onda krene mi snimati sliku bez tona i kad ja ponovo upalim zvuk on mi posle kasni za slikom,tako bude kad gledam snimljeni fajl.....uf...
[ Zoran Rodic @ 30.09.2006. 11:06 ] @
To sa DrDivx-om je samo dokaz da problem ne potice od tv karte vec od podesavanja
Verovatno si podesio da se zvuk snima sa nekog drugog izvora
Pretresi ti to jos jednom i proveri Record source
[ banex @ 03.10.2006. 16:28 ] @
Evo sad sam instalirao i ovaj ChrisTV,i sad je uredu i slika i ima i tona ali kad snimim nesto jako mi secka sliku i ton,predpostavljam da je u pitanju nesto oko podesavanja.Pa ako ga neko koristi i zna kako da mu podesim da mi daje najbolju mogucu sliku i ton kad snima nek mi javi.
[ MaxC @ 03.10.2006. 18:30 ] @
Jesi li ili nisi spojio audio kablic sa tv kartice na zvucnu karticu? Jesi li u programu za snimanje tv programa podesio da je AUX (ili CD ili line-in) izvor za zvuk? Jesi li za zvuk izabrao neki audio kodek kojeg imas instaliranog na racunaru?

Ako je odgovor na sva ova pitanja potvrdan a i dalje nemas zvuk pri snimanju onda nesto nije u redu ili sa tv karticom ili sa tvojim windows-om (sto se da naslutiti iz zbunjujuceg opisa problema).

I u ChrisTV-u imas podesavanje za izvor zvuka iako ce on raditi i preko pci magistrale - to sto sjecka zvuk pri snimku je izgleda neki bug jer je i kod mene zvuk sjeckao kada je bio podesen da zvuk snima "kroz pci". Problem se otklanja tako sto se za izvor zvuka izabere AUX (ili CD ili line-in). Zbog toga je onaj djavolji kablic toliko vazan.

Ako nakon svega problem ne bude rijesen onda reinstaliraj windows.
[ banex @ 03.10.2006. 19:02 ] @
Ma nije u pitanju WINDOWS,pre mesec dana sam reinstalirao i to LEGALAN OS.Jesam spojio sam taj kablic,zvuk imam ali samo u nekim programima:PowerCinema,Fly2000,ChrisTV,a u:Dr. DivX,DScaler,WinDVR3 NEMAM i to samo kada snimam.Opcije kao sto su:AUX (ili CD ili line-in)sve sam to proresetao u ovim programima gde mi neradi zvuk i nece.Ali nije mi vise problem taj j.zvuk,nego sama kompresija slike i zvuka,radi se o tome sto mi secka sliku i ton i jako su velikog formata fajlovi i snimljeni fajl se prosto ne moze gledati.E zato je po meni od svih mogucih programa za to najbolji DRDIVX ali tu mi neradi zvuk u staroj verziji DRDIVX iz 2002-2003godine,a sad sam instalirao i najnovijeg DRDIVX i tu mi uopste u tom programu neprepoznaje tv karticu i opcija kao sto je CAPTURE ne moze se otvoriti......
[ Zoran Rodic @ 03.10.2006. 19:10 ] @
Citat:
banex: Evo sad sam instalirao i ovaj ChrisTV,i sad je uredu i slika i ima i tona ali kad snimim nesto jako mi secka sliku i ton,predpostavljam da je u pitanju nesto oko podesavanja.Pa ako ga neko koristi i zna kako da mu podesim da mi daje najbolju mogucu sliku i ton kad snima nek mi javi.


Moraces da experimentises sa kvalitetom snimka tj. Capture format opcijom
da li je to xvid, divX, DVD ... ali cak i format 320x240 ili veci ...
Sto je jaca masina, to ces moci da snimas u vecem i kvalitetnijem formatu.
To sad vec nema veze sa tv kartom, vec sa procesorom i kolicinom memorije

Ostaje ti da samo da ispitujes.
Pogledaj podesavanja kod chris tv-a i probaj da ih preneses na flytv2000 i da probas snimanje.
Probaj cak i Ulead DVD movie Factory 4, i snimanje sa njim.
Ako nemas "besnu" masinu, moraces da kalkulises
A to vec spada u domen http://www.elitesecurity.org/f180-Video-softver
[ Ernesto Che Guevara @ 07.10.2006. 16:56 ] @
Ja imam malo gori problem od Banexovog ...

1.video karta je asus my cinema p7131
2.dobio sam software Power Cinema (koji mi se uopste ne svidja)
3.Instalirao sam Christv 4.95

e sad...

Skenirao sam kanale i sve ih je nasao slika je odlicna ali nema zvuka...sve sam probao
Vidim pisete o nekim kablicima i povezivanje video karte sa zvucnom...
Meni je zvucna kartica integrisana i nisam dobio nikakve kablove za povezivanje iste sa video kartom


probao sam i gomilu drugih programa Dscaler,fly 2000 tv....itd.

svuda isti problem....


Molio bih ako neko zna da mi pomogne ... pocinjem da se kajem sto sam kupio ovu kartu


Hvala !!!
[ Zoran Rodic @ 07.10.2006. 18:40 ] @
1. :)
2. Power sinema je djubre
3. Ok i to i flytv2000 koji je po meni jos i bolji

No, ajmo na srz problema

Na suprotnom kraju kartice od antenskog ulaza na cosku treba da imas "Audio out Port" a na ploci pronadji Line In tj Audio input.
Evo i slike kablica kao slike tv karte i MB.
Ako nemas kablic, svrati do prodavca i trazi da ti da jedan komad. imaju toga ko blata
[att_img]
Tu je i slika tv karte i obrati paznju na ono belo sa 4 pina u gornjem desnom uglu od karte

[Ovu poruku je menjao alkion dana 07.10.2006. u 22:48 GMT+1]
[ RolandG-1000 @ 08.10.2006. 00:57 ] @
Pozdrav svima.
Da se prikljucim diskusiji, posto evo, vise od nedelju dana imam istu karticu ASUS P7131 i jos uvek ne mogu da uradim skoro nista!
Tek kada sam stavio drajvere Hybrid SE Driver v13.3.1.7 i ChrisTV Lite uspeo sam da dobijem sliku.
Sada sam stavio i WinDVR3, nasao je kanale od kablovske ali problem je - kod oba programa nema ni traga od tona!

Sada vidim da treba i posebni kabel da se poveze kartica sa maticnom.
Medjutim, meni sada nije jasno gde to da se poveze na maticnoj, da ne napravim neki problem?

Maticna je MSI 865PE Neo2 - MS-6728 ATX Mainboard, ima integrisanu zvucnu, a ima prikljucen i tz. S-Bracket za dodatne ulaze i izlaze.
To znam da povezem na maticnoj, ali gde sada na maticnoj da stavim kabel od TV kartice a da ne izazovem neki problem?

Zahvaljujem.

PS.Da dopunim.
Izgled maticne ploce:
http://www.ixbt.com/mainboard/...up2/865pe-neo2-fis2r-board.jpg

[Ovu poruku je menjao RolandG-1000 dana 08.10.2006. u 02:35 GMT+1]
[ Zoran Rodic @ 08.10.2006. 08:03 ] @
Izmedju drugog i treceg PCI slota a iznad kondenzatora


[att_img]
[ RolandG-1000 @ 08.10.2006. 12:18 ] @
Veliko Hvala.
[ RolandG-1000 @ 09.10.2006. 22:34 ] @
Moram da pitam ponovo, jer stvarno imam velikih problema sa ovom kartom, a vidim da se vec pojavljuju i nove teme sa istom tematikom!

Sada se radi o povezivanju navedenih kablova.
Uzeo sam kabel (ustvari par njih), tacno kako je navedeno na slikama i desilo se sledece:

Na maticnoj ploci kabel ulazi bez problema, dok na kartici - nema sanse!
Potpune su iste dimenzije konektora i to nikako ne moze da se poveze!

Cak sto vise, kada sam probao da povezem njihovu antenu iz pakovanja sa karticom - desila se je potpuno ista stvar - antenski konektori su potpuno istih dimenzija i ne moze da udje jedno u drugo!

Najiskreno, radim kao muzicar preko 15 godina, kakve kablove, konektore i dzekove nisam preturio preko glave, ovakvo nesto prvi put u zivotu vidim!!!

Da Vas pitam ponovo za savet.
Kako da taj kabelcic povezem sa karticom da bih dobio zvuk?
Nije valjda jedino resenje da rucno lemim zice na nju?

Hvala Vam i pozdrav.
[ Ernesto Che Guevara @ 10.10.2006. 01:27 ] @
i meni takodje kabl ne odgovara tj, ne moze da ''udje'' u predvidjeno mesto na tv karti ... i resio sam vecera posle mnogo muka pogubljenih zivaca i svega ostalog....sutra idem uradnju i uradicu sve makar i silom da zamenim ovu NAJGORU VIDEO KARTU koju moze neko da smisli i napravi....Moj savet svim ljudima koji planiraju da kupe video kartu NE KUPUJTE ASUS MY CINEMA ...


Pozdrav svima !



[ RolandG-1000 @ 10.10.2006. 02:00 ] @
Ernesto, jesi me sad utesio brate mili :((((
Pa zar i ja da idem sutra da vracam?

Nego, ima ovde iskusnijih strucnjaka, sigurno ce nam pomoci pre nego sto pocnemo da lomimo ove stvari....
Stvarno dobro kazes - ipak je veoma sitna para za toliko izgubljenih zivaca!!!

Ljudi, ima li neki poseban kabel da se ovo poveze i ako ima - pod kojim imenom i gde da trazimo?
[ Zoran Rodic @ 10.10.2006. 08:05 ] @
Kabl postoji naravno, a potrazices ga u prodavnici gde si nabavio kartu.
Malo mi je nelogicno da se isporuci neodgovarajuci kabl i vise mi lici da je neko izvadio pravi kablic.
Sto se tice neodgovarajuceg antenskog kabla, nadam se da govoris o fm anteni, s obzirom da u pakovanju dolazi samo sa njom .
Naprosto ne mogu da verujem, jer sam dobio ogromnu kutijetinu sa gomilom raznih kablova, antene, cd-a , sve uredno zapakovano u kesice.
Doduse, moja je 7134 ali to je to.

Ako ste zadovoljni sa dobijenom slikom, pravac prodavnica i zalba na antene , kablice ...
[ RolandG-1000 @ 10.10.2006. 11:46 ] @
Ne mogu ga naci ni tamo!!!
Sada sam pricao sa njima i naravno - odmah me je docekala prica da su svi kupci srecni i zadovoljni itd....
A kamo li da mi daju plus kablove!

Za antenu, ne mislim o FM anteni, posto i o toj su mi rekli da takvo nesto ne postoji!
Pricam o onoj sa standardnim TV konektorom a ukljucuje se na karti u In Analog TV Antenna or cable TV for PAL!
TO sto je doslo u kutiji, ima iste dimenzije kao ulaz na karti i uopste ne moze da udje jedno u drugo!!!

Za FM ima onaj drugi konektor, sto se srafi, kao na satelitskoj, ali do tamo jos nisam stigao, a izgleda - tesko cu i da stignem!

I na kraju prica sa njihove strane - donesi, dacemo ti drugu, sigurno je fabricka greska!!!
A sta ce mi druga, a takva ista?!
I ova "radi", ali sa propratnih XXXXXX problema!!!

Sada treba da idem tamo i bukvalno - da napravim cirkus za 50 evra!!!
Vrede li ta 50 evra izgubljenih zivaca i ostalih posledica, ako dodje do "komunikacije" sa ovako ljubaznim prodavcima?
[ Zoran Rodic @ 10.10.2006. 13:27 ] @
Stvarno nemam sta pametno da ti kazem na tu svu muku koja te snasla.
Probaj kod njih na licu mesta da proveris kako to sve "pase".
Ocigledno je izasla neka fals serija ili je neko pokupio originalne kablice i pratecu opremu sto je po meni verovatnije
Uvek imas pametnih "servisera" koji procesljaju kutije, grafickih, ploca, zvucnih,... pokupe nalepnice i sve ono sto im se dopadne.
Srbija brale.
Ja imam potpuno suprotno iskustvo od tebe sa Asusom
Inace, nije stvar do 50 ojra.
Bitno je da nabodes kartu gde ce biti dobra slika, jer ces je gledati neki naredni period ... a ja smatram da ASUS karte daju jako lepu i prirodnu sliku.
E sad, i ja sam komsiji u prolazu u brzini , kupio Leadtek u jednoj "renomiranoj" firmi.
Kad je otpakovao, nije bilo daljinskog, baterije ni fm antene.
Uz neko muljavo objasnjenje sutra smo dobili pomenute stvarcice.
ka sto rekoh Srbija brale
[ RolandG-1000 @ 10.10.2006. 14:02 ] @
E, prijatelju, potpuno i ja tebe razumem i potpuno si u pravu.
Ali samo jedno da ispravim, nije Srbija, nego Makedonija prijatelju :(((((((((((((((((((((((((((((((((((

Sta da ti kazem, celo jutro se raspravljam sa doticnim, dokazuju mi da je crno-belo, izmisljamo tek sada toplu vodu....

A, to mi je, niko mi nije kriv sto je...to-to.....

Nego znate li bar slucajno gde postoji ovakav kebel, i pod kojim nazivom?
A ako se resim da lemim zice (Ej.... ja ne mogu da verujem i sam da pisem ovo)
Odakle da znam koju gde da zalemim????

E, ljudi, ako verujete, pisem i smejem se - od MUKE....

Vama pozdrav.
[ Zoran Rodic @ 10.10.2006. 17:17 ] @
Ajde slikaj taj ulaz na tv karti ili ako nadjes na webu jasnu sliku, bilo sta, samo daj da vidimo
Poslacu ti ako imam odgovarajuci
[ banex @ 10.10.2006. 17:40 ] @
E druze nemoj nista da lemis tako napamet odkud znas gde koja zica treba da ide.....nego sigurno ti je problem u tim kablicima i ja sam ga imao.Onaj deo kablica sto ti ide u integrisanu karticu nije isti kao drugi kraj sto ide u tv karticu.Taj deo upola manji i vise je kockast a tacno takav i ulaz imas na samoj kartici......iz sopstvenog iskustva i problema ti pricam da je moguce da kada i to sve spojis da ti opet mozda nece raditi zbog recimo loseg kontakta,pa onda moras i sa pecas i ubadas vise puta.

E sada ja iskreno da kazem kajem se sto sam je kupio....ja sam zvuk dobio u programima kao sto je DScaler,Fly2000,ChrisTv, e al to su programi koji meni nista neznace.Jel nisam zadovoljan sa kvalitetom slike a i kad nesto snimam jako su ogromni fajlovi i loseg su kvaliteta.Medjutim postoji program koji bas idealno kvalitetno snima i u jako povoljnom formatu on se zove DRDIVX to je po meni NAJBOLJI program koji postoji za dobru kompresiju i kvalitetnu sliku.Medjutim posto sam ja BAKSUZ jedino u tom programu ja NEMAM ZVUK,i evo bakcem se vec 4 nedelje sa tim ali UZALUD.
Tako da se NAZALOST zaista kajem sto sam kupio karticu i sad mi dzab-dzaba stoji u kompu.
Pozdrav!!
[ mrkidivx @ 10.10.2006. 18:02 ] @
Citat:
Vrede li ta 50 evra izgubljenih zivaca i ostalih posledica, ako dodje do "komunikacije" sa ovako ljubaznim prodavcima?


Ja lično bi dosađivao prodavcu i da je u pitanju 1 evro.Jednostavno to je stvar principa.Traži sve što ti pripada i bez popuštanja ma kako te zavlačili.
[ Ernesto Che Guevara @ 10.10.2006. 18:23 ] @
Danas sam razgovarao sa serviserom koji radi u radnji gde sam kupio kartu i pozalio mu se da mi se slika koci i na kraju izbaci gresku pri snimanju
... i nista ... rekao mi je da ja lepo formatiram hard,ubacim najovije drivere za graficku i obavezno instaliram media player 10 i nece biti nikakvih problema.A sto se tice kablica za povezivanje tv karte i ploce,ja vec imam neki kablic na ploci ali "dzek" ne odgovara ulazu na video karti...tako da cu otici u radnju i uzeti odgovarajuci
[ Zoran Rodic @ 10.10.2006. 18:35 ] @
Ah da
Taj kablic koriste sve tv kratice trenutno na trzistu

Drugo, odnesi karticu kod prodavca daj mu je u ruke a svoje preksti i zamoli ga da je stavi u neku masinu pa da zajedno odslusate neke vesti.
Ako nece, pomeni mu trzisnu inspekciju.
@banex
A sto se tice drdivx, ako imas zvuk na 2 programa a nemas u trecem, to je onda do podesavanja u tom trecem a ne do karte.
To te moze sacekati sa bilo kojom karticom
Ako se ne varam, bilo je ovde istih problema i sa Leadtek


Options > pa sound opcije pa malo experimentisi
[ banex @ 10.10.2006. 20:01 ] @
Experimentisao sam ja ne malo nego danima i satima ali uzalud,kao sto sam vec ranije bio govorio za taj drdivx imao sam verziju iz 2003 godine tu sada imam sliku i to super sliku kad kompresujem ali nemam ton.E sad u najnovijoj verziji drdivx tu mi uopste nedaje opciju CAPTURE skroz je bleda kao da mi neprepoznaje karticu.Neznam vise pomalo mi se cini kao da odustajem a tako bih imao sta snimati sa tv-a al kad nece taj drdivx.A opet kazem da mi u onim drugim programima nista neodgovara seckanje slike,los kvalitet,veliki fajlovi...itd....
[ RolandG-1000 @ 11.10.2006. 04:47 ] @
Pozdrav svima i hvala Vam veliko za savete.

@Alkion, tebi posebno hvala prijatelju, ne treba da saljes, racunam ko da si mi poslao :)

Obecali su mi za sutra da ce da mi nadju misteriozni kabel!!!!
Odjednom se pojavio i ima ga!!!
Ej ljudi moji, da ne poveruje covek sta se ovo desava....

A sta cu da dobijem, ako uopste dobijem, i cim dobijem - javljam Vam odmah.

Inace, Alkion, ima slika u prethodnim postovima ove teme, ...sada sam video, pa ti si bas i postavio slike i pisao za to malo belo sa 4 pina na cosku karte.
E to ne pasuje na onom standardnom kabelcicu, sa one druge tvoje slike, dok na maticnoj pasuje.

Za sada, smirujem nerve (Evo u pola 6 ujutru....)

Pozdrav svima i javljam za novosti.
[ Zoran Rodic @ 11.10.2006. 07:09 ] @
Ja sam okacio pogresnu sliku kablica
Taj kablic koriste Leadtek karte

Ovo je kablic koji trebaju da ti daju

[att_img]
[ RolandG-1000 @ 11.10.2006. 14:20 ] @
Mogo ti hvala prijatelju.
Sada ce majstori i sliku na ruke da dobiju....(Sutra, posto danas slave nesto....)

Pozdrav ;)
[ RolandG-1000 @ 11.10.2006. 17:23 ] @
Jos jedan pozdrav prijatelji.
Dok jedem nerve cekajuci praznik za doticni kabel.....da Vam javim ovo.

U medjuvremenu, jedni frendovi ovde culi za moje muke, pa mi doneli - kazu - aj cisto da probas OVO:
http://www.innodv.com/products/smart_tv.html

Najiskreno - ne da sam iznenadjen kako fura, ne mogu da verujem!!!
Malo je tesko dok se podese drajveri, treba da se odredi prava putanja u Device Menageru, ali...
I drajveri i softveri i zvuk i skeniranja, ama kompletno sve - full iz prve i apsolutno nikakvih konflikta!

Cak sto vise, imam i SS2 na istom kompu i - evo ih rade zajedno(Istovremeno).

Izgleda da cu da zadrzim i ovu (U funkciji)....

Pozdrav.
[ Ernesto Che Guevara @ 12.10.2006. 12:02 ] @
danas odem da uzmem daljinac posto sam dobio neispravan i pitam za kablic a on ce meni sta ce ti kablic?nema potrebe da ga stavljas...
opce da filozofira...Treba mi kablic,jel mogu da kupim kod vas ili ne ? Kaze ti kablovi se vise ne proizvode i ne idu uz ovu tv kartu..
AUUUUUUUU covece poludeo sam ,,,!!!!

[ RolandG-1000 @ 12.10.2006. 12:38 ] @
Ej, ljudi moji!
Pa ovo ko da je neka "epidemija" sa ovom kartom i tim kablicima - konkretnije - sa njihovim prodavcima!!!

Ja evo, otiso mi opet ceo dan, spremam se (Da idem u susedni grad!!!) popodne i ako se smiluju - da mi koncno, svecano uruce taj famozni kabelcic!!!
Ali u svakom slucaju, ako pojedem i batine umesto kablica, javicu Vam prvo ovde, posto danas - ma sve je moguce....

Pozdrav.
[ Zoran Rodic @ 12.10.2006. 13:06 ] @
Citat:
Ernesto Che Guevara: danas odem da uzmem daljinac posto sam dobio neispravan i pitam za kablic a on ce meni sta ce ti kablic?nema potrebe da ga stavljas...
opce da filozofira...Treba mi kablic,jel mogu da kupim kod vas ili ne ? Kaze ti kablovi se vise ne proizvode i ne idu uz ovu tv kartu..
AUUUUUUUU covece poludeo sam ,,,!!!!


A da li je bio voljan da ti objasni kako se to povezuje.
Da li ima dovoljno vremena da pogleda u knjizicu i uputstvo pa da ti objasni kako se dobija zvuk?
Mozda ja sve vreme gresim, ali neka objasni cemu sluzi audio out na TV karti, i bas me zanima na koji se nacin dobija zvuk.
Ovo stvarno postaje zanimljivo.

Pocinjem da sumnjam u svoj um, ali ako hocete, slikacu unutrasnjost svog racunara sa sve ASUS kartom, kablicem i prasinom , knjizicom, uputstvo sam vec slikao, ona crvenkasta slika gde se lepo vidi tv karta i maticna ploca.
Kazem, mozda gresim, ali bi u tom slucaju bas voleo da vidim to drugo resenje

BTW, ako ostane takovo stanje, menjaj to i nek ti vrate pare.
Ako ne, tuzi ih i nacestitaj im se nove godine
[ Ernesto Che Guevara @ 12.10.2006. 16:14 ] @
Uraaaaaaaa....

Napokon,mojim mukama dosao je kraj.Otisao sam u radnju i zamenio kartu.Uzeo sam Leadtek WinFast 2000XP i potpuno sam zadovoljan.Slika i zvuk su odlicni a sama karta ne zahteva jaku konfiguraciju racunara

Minimum System Requirements :

Pentium ll 300Mhz or higher
64MB of system memory
DirectX 8.1 or above
16-bit sound card and microphone itd...

Jedino sto nema radio a i koji ce mi....Tako da je to to


p.s. Malo je falilo da skocim kroz prozor


Asus je proslost....
[ Ernesto Che Guevara @ 12.10.2006. 16:16 ] @
E da sto se tice kablica,ja sam vec imao u mom racunaru taj kablic i nije nikakav problem da se poveze
A uz ovu novu kartu sto sam uzeo dobija se I taj kabl...
[ banex @ 12.10.2006. 16:24 ] @
E pa to nije fer,a sta ja da radim sa mojim problemom??Kome ja da reklamiram moju karticu posle mesec dana....???nemogu da verujem kako sam se presao sto sam kupio tu asusovu tv kartu.Ja se i dalje bakcem sa DRDIVX i njegovim zvukom....
[ Ernesto Che Guevara @ 12.10.2006. 17:39 ] @
Pa Banex nisi se valjda mesec dana mucio i kidao zivce ??? Meni je trebalo 5 dana ...
[ banex @ 12.10.2006. 18:44 ] @
Nazalost jesam!!Ali sam i dalje uporan i osecam da cu skontati u cemu je problem.Da je ova tema postavljena pre nego sto sam kupio karticu ili da se razvila tako brzo kao tebi sada i ja bi isao da zamenim karticu al sta sad kad je proslo vec mesec dana....
Citat:
Ernesto Che Guevara: Pa Banex nisi se valjda mesec dana mucio i kidao zivce ??? Meni je trebalo 5 dana ...
[ srdjan.v @ 12.10.2006. 21:03 ] @
Da se prikljucim temi,ja imam asusovu karticu 1734 i izuzev sugavog programa za gledanje i nazovi daljinskog bio sam zadovoljan slikom,ali u zadnje vreme mi je slika se drasticno pogorsala sa dosta snega i smetnji,sad da li kartica crkava ili je mozda je neka smetnja u kablu?Inace imam sbb kablovsku.Pozdrav
[ RolandG-1000 @ 13.10.2006. 01:06 ] @
Posto i danas ne zavrsih posao sa famoznim kablicem, evo pijem Lexilium i spremam se sutra opet u pohode!!!
Ima da ga uzmem, a posle cu da Vam javim sta cu da radim sa doticnom, vec duboko legendarnom kartom!!!

A za sada ni za zivu glavu ne vadim ONO sto sam naveo da sam stavio u prethodnim postovima, posto celo komplet - i daljinsko i programi i ono samo - rade bolje nego Sonyjev trinitron!!!