[ misomor @ 27.09.2006. 17:47 ] @
Hteo bi da pocnem da radim u UNIX operativnom sistemu ali nemam softver

pa me inersuje njegova cena!
[ HOKUM @ 27.09.2006. 19:16 ] @
ehm...a da prelistas malo stare teme na forumu?ili google mozda?pa ako se ne snadjes,a ti naidji ponovo...
[ nkrgovic @ 27.09.2006. 21:05 ] @
Citat:
misomor: Hteo bi da pocnem da radim u UNIX operativnom sistemu ali nemam softver

pa me inersuje njegova cena!

Ajmo 3274-ti put...

Posto pises sa Windows-a pretpostavljam da imas PC. Takodje, cinjenica da pocinjes i trazis govori o tome da ga trenutno nemas ;) - sto iskljucuje mogucnost da imas RS/6000 / IBM Power ili kompatiblnu radnu stanicu. Znaci, treba ti Unix za PC.

Jedini Unix koji radi na PC racunarima je Solaris. Mozes ga besplatno licencirati, a zatim i skinuti instalacione diskove, ako kliknes ovde. Podrska se placa, ali to mozes da platis i preko neta. Same diskove, tj. media kit mislim da mozes da nabavis u Beogradu (znam da bar jedna firma u BG-u prodaje Sun-ove proizvode, ali necu krsiti pravila foruma reklamom), ali Sun nazalost jos uvek nema predstavnistvo u Srbiji.

Puno ljudi ce ti, kao alternativu preporuciti neki BSD, ili mozda neku distribuciju Linux-a. To je cesto jednostavnije resenje, kao i resenje za koje ces lakse doci do pomoci, ali - to nije Unix (TM). Ako te zanima razlika, predlazem da pocnes ovde.