[ str8yu @ 27.09.2006. 23:48 ] @
Prilicno je glupo da raspravljamo o kvalitetu resenja, ona su takva kakva nego vec kad smo u to prici da se pozabavimo problema koji su tekuci i koje ne mozemo niako zaobici i preovladat, a cuti neki koristan savet bilo bi vrlo zgodno....
Jedan post je glasio:

Stoga, sobzirom da se ozbiljno bavis ovim poslom, a i ostali koji citaju IS i ERP, sigurno imate da kazete nesto i o drugoj strani ovog posla, onoj koju cesto imate na terenu kod klijenta, problema oko novih verzija/upgrade, problema oko ugovaranja, problema o tumacenjima ugovora, u citanju ili ne citanju ugovora, o problemima promjene scopa projekta, o problemima u fazi odrzavanja softvera, o neopisivim zahtjevima/zeljama klijenata, .... znaci nesto konkretno, da cujemo iskustva...

Ja vrlo cesto imam probleme kod klijenata koji ocekuju neku veliku egzotiku kad kupe resenje
konkretno SAP koji radi moja firama i postavjaju velike zahteve zeleci jednim potezom gotovu implementacu a ne mogu da shvate da je to ogroman posao.
Drugi problem je ne saradnja od strane klijeta koji imaju los kadar koji tesko prihvata obuku i sporo se prilagodjava SAPu.....npr :" Mi to radimo ovako rucno , knjizimo tako i tako a to vase nista ne valja..."
Stoga bih zamolio jos nekog da mi kaze svoja iskustva u implementaciji SAP/a
[ totovic @ 28.09.2006. 07:00 ] @
Samo nešto da zamolim, kada pričamo o ovim temama, sve jedno je dali govorimo o SAP-u, BAAN-u, Oraclu, Navisionu, Axapti...
Svi ovi programi imaju skoro potpuno iste probleme pri implementaciji. Rizici su potpuno isti, tako da je bolje koristiti termin ERP.
[ slavko6 @ 10.12.2006. 21:43 ] @
Ima i ljudi koji su ukapirali koji su problemi implementacije "velikih" sistema i uvode manja koja su efikasnija :)
[ totovic @ 11.12.2006. 07:47 ] @
Ne postoje problemi implementacije velikih sistema, već problemi u glavama ljudi.
Ne može se dobiti hiljade novih funkcionalnosti i podataka, a da se ništa ne promeni u radu.
Dalje ne bih komentarisao ... suvišno je. Umorio sam se od suludih rasprava.
[ mirko.mirko @ 11.12.2006. 09:31 ] @
Nije mi skroz jasno kakva je direktna veza efikasnosti i problema uvođenja ...
[ totovic @ 11.12.2006. 14:23 ] @
Da li je efikasnost da nešto uradiš brzo ili da uradiš kvalitetno???