[ crni83bg @ 28.09.2006. 13:44 ] @
Tri kompa je potrebno umreziti preko Allied Telesyn AT-AR255E rutera koji smo dobili od Neobee-a uz kupljni ADSl paket sa dinamickom adresom. Dobili smo i skraceno uputstvo kako povezati jedan komp sa ruterom, ali ne i vise. Zelimo da podelimo na tri dela brzinu protoka, da se ne bismo gusili medjusobno kada smo istovremeno online. Nazalost niko od nas nema blage veze kako se to radi. Ono sto nam treba je neopisno, vec konkretno uputstvo [PrintScreen bi bio idealan:) ]. Ako postoji neki covek dobre volje sa vremenom da nam to pojasni, spasce nas od 6odnevnog pakla!
[ bane980 @ 28.09.2006. 14:31 ] @
Mislim da model AT-AR255E nema traffic shaping, mogucnost da vam ravnomjerno podjeli protok. Neka me neko ispravi ako grijesim.
Rijesenje za vas bi bilo neki ruter baziran na linuxu, MikroTik npr.
[ 3D-Elite @ 28.09.2006. 20:33 ] @
imas softver koji ogranicava upload i download sa kompjutera...lepo instaliras taj program na sva 3 kompa...izracunas brzinu, upises...i to je to!
Moji drugovi su tako podelili ADSL a ako te bas zanima koji program koriste kontaktiraj me na PP!!!
[ crni83bg @ 29.09.2006. 15:12 ] @
da cemo morati da instaliramo softver...
[ 3D-Elite @ 30.09.2006. 11:53 ] @
Pitao sam druga pa kome treba program se zove Net limiter.....guglajte malo i to je to!!!!
[ darko_zr @ 06.10.2006. 09:31 ] @
Citat:
3D-Elite: imas softver koji ogranicava upload i download sa kompjutera...lepo instaliras taj program na sva 3 kompa...izracunas brzinu, upises...i to je to!!!


a da li ce svi biti fer i upisati tacne podatke?

to ces vec videti...

poz