[ optix @ 05.05.2003. 11:26 ] @
Postoji li neki e-mail klijent ili neki poseban progam koji omogucuje pracenje pojedinacnog email-a kroz sve servere kroz koje prolazi pre nego sto ga neko procita ??? Za bilo koji OS.
[ stinger @ 05.05.2003. 12:12 ] @
u principu svaki e-mail header sadrzi mail servere kroz koje je prosao dok nije dosao do svog odredista (ukoliko se radi o nekom mail rutiranju pogotovu).
[ optix @ 07.05.2003. 12:13 ] @
To je tacno, ali sad mene interesuje kako da mi se taj header kao posiljaocu vrati?
[ stinger @ 07.05.2003. 13:12 ] @
hmmm taj header nikako, u pitanju je one-way log
[ optix @ 08.05.2003. 11:23 ] @
Naravno da taj header ne moze tek tako sam od sebe da se vrati (ja sam to rekao metaforicno), on ide uz tu poruku primaocu. Mene interesuje da li je moguce napraviti neki program (ili samo skriptu) koja ce mene zasebno da obavesti o serverima na kojima je ta poruka bila.
[ optix @ 06.06.2003. 14:15 ] @
Mozda me nisi najbolje shvatio, nemam ja problema sa spam-om (pa da eventualno utvrdujem odakle je dosao). Hocu da pratim svoju poruku, ali sve vise mislim da je to tehnicki nemoguce. :(
[ optix @ 06.06.2003. 14:33 ] @
P.S.
Inace, mnogo je vaznije znati server sa koga je spam poruka stigla, jer tako, kao sto si i sam rekao, lako mozes da pises nekom adminu zaduzenom za to.
U headeru ti inace pise i sama IP adresa posiljaoca, pa mozes pomocu nekog servisa npr. http://www.ripe.net/db/whois/whois.html da saznas o kom se provajderu radi. To moze da ti uspe ukoliko je taj spamer dovoljno glup da salje poruke sa svog naloga, provajdera i slicno :)
Ako oces opsirnije objasnjenje javi. :)
[ reggie022 @ 18.05.2007. 13:54 ] @
Postoji servis na lokaciji www.readnotify.com
Registrujes se na email sa kojeg ces slati email na email koji zelis da pratis.
Zatim se logujes sa accountom koji si napravio na njihovom sajti i radis pracenje te poruke.
Informacije koje dobijas kad primaoc otvori postu su sledece:
1st Open
Opened
Location
Language
Browser
Referrer
Accepts

Sa besplatnim nalogom ogranicen si na 25 pokusaja!

[ alexandar_cajic @ 09.10.2007. 04:31 ] @
Ako ti je to i danas bitno....
Imas neke fine mogucnosti na www.bigstring.com