[ Duke Nukem @ 30.09.2006. 20:13 ] @
Pazario sam TFT LG L1919

i pri ukljucivanju sacekala me je crveno bela slika kao kod prastarih XGA monitora
nikakva podesavanja na monitoru, windowsu i biosu nisu dala rezultat.

ako neko zna molim da mi kaze u cemu je problem
[ Ivan Miladinović @ 30.09.2006. 21:12 ] @
Mozda da ubacis CD koji si dobio uz monitor i probas da instaliras driver?

To je jedino sto mi trenutno pada na pamet...
[ buljko @ 30.09.2006. 21:28 ] @
Sta znaci "crveno-bela" slika? Sta je crveno a sta belo? Da li je pre njega sve bilo OK sa drugim monitorom?
[ pctel @ 01.10.2006. 00:43 ] @
Citat:
Duke Nukem: i pri ukljucivanju sacekala me je crveno bela slika kao kod prastarih XGA monitora

Decko bi da pokaze kako se razume, a nema pojma o cemu govori:

The initial version of XGA expanded upon IBM's VGA, adding support for two resolutions:

* 800 × 600 pixels with high colour (16 bits per pixel, i.e. 65,536 colors).
* 1024 × 768 pixels with a palette of 256 colours (8 bits per pixel)


Znaci, TFT kad je ispravan radi kao XGA, a ovaj tvoj, boga pitaj kao sta on radi...
[ Duke Nukem @ 01.10.2006. 05:59 ] @







Citat:
buljko: Sta znaci "crveno-bela" slika? Sta je crveno a sta belo? Da li je pre njega sve bilo OK sa drugim monitorom?


e sad zamisite crno belu sliku a zamislite i crvenobelu (drecavija verzija) sliku kao kada
bi stara kolor fotografija od stajanja propala
Citat:
pctel: Decko bi da pokaze kako se razume, a nema pojma o cemu govori:


Hvala na odgovorima i komplimentu od pctel, nisam bas 'decko' zasao sam u godine,
al mi imponuje kada mi ciganke na pijaci kazu ' decko '.

U vreme kada sam ja pocinjao da se bavim informatikom nisu postojali monitori u boji
bili su crno beli, zatim su se pojavili crni sa zelenim ili crvenkastim slovima (IBM PDP 11)
Citat:
evil_angel_yu: Mozda da ubacis CD koji si dobio uz monitor i probas da instaliras driver?

To je jedino sto mi trenutno pada na pamet...

probao sam sva softverska podesavanja nema rezultata
[ Zoran Rodic @ 01.10.2006. 07:56 ] @
1. Proveri da nije otisao neki pin na kablu
2. Ako je nov, prodavnica pa garancija ...
[ deksi10 @ 01.10.2006. 12:15 ] @
Pa mislim, jer ti palo na pamet da ga probas na nekom drugom kompu i vidis kako se ponasa tamo!? Ili u krajnjem slucaju, monitor je
nov, pravac prodavnica, pa nek oni tamo lupaju glavom.
[ codeus @ 02.10.2006. 00:34 ] @
TFT s marakane ....
[ buljko @ 02.10.2006. 01:25 ] @
Raskaci ga sa kompa, trebao bi da da neku poruku i to najcesce u RGB kombinaciji boja . Ako i tada preovladjuje ista boja, vracaj ga u prodavnicu. Ako je tada sve OK, najverovatniji krivci su kabal, pinovi na konektoru ili (ne daj boze) graficka kartica.
[ pctel @ 02.10.2006. 17:18 ] @
Noviji monitori imaju OSD, tako da i bez racunara mozes proveriti kakve su boje. Ako i na OSD ne valja slika, onda nema nikakve dileme - monitor je neispravan. Ako je slika na OSD-u dobra a posle ne valja, onda jos uvek postoji dilema - graficka, kabl ili monitor.
[ Duke Nukem @ 02.10.2006. 22:05 ] @
elektronicar je resio problem
jedan pin je bio u prekidu, kabl je repariran, sad je sve ok
Hvala svima na savetima !