[ Dejan Topalovic @ 23.08.2001. 18:41 ] @
Konachno sam preshao na PS 6.0 i vec pri prvom pokushaju rada sa dotichnim programom sam dobio glavobolje.
Naime, problem se javlja pri pokushaju izvodjenja neke predefinisane akcije na trenutni text layer.
- kreiram novi file
- dodam novi layer
- u taj layer upishem neki text
- odem na paletu Actions
- selektujem bilo koju akciju(probao sam i sa defaultnom)
- i kad predjem mishem preko Play da mi izvrshi akciju, pojavi mi se onaj prekrizheni krug koji oznachava zabranu izvodjenja te komande.

Kako? Zashto? *popizd* :)
Vjerujem da je to zato shto treba konvertirati text u bitmapu? Ili se varam? Ako treba, kako onda? Ili je nesto drugo u pitanju.
Hvala unaprijed
[ Aleksandar Marković @ 23.08.2001. 21:21 ] @
Pa meni se ;ini da je izašao update za PS... check it out
[ spreak @ 23.08.2001. 23:54 ] @
ma taj ps 6 je s***** .... jos na kompu imam 5.5
[ Gojko Vujovic @ 24.08.2001. 00:01 ] @
Nisam siguran, ali verovatno neka od tih akcija jednostavno nije za Text layer. Probaj nacrtaj krug i kvadrat pa na njima izvrši akciju. I probaj da renderuješ taj text layer pa onda akciju..
[ Trunks @ 24.08.2001. 05:06 ] @
Mislim da će običan render layera raditi radnju.
[ Trunks @ 24.08.2001. 05:07 ] @
Citat:
spreak je napisao:
ma taj ps 6 je s***** .... jos na kompu imam 5.5

Po čemu je s*****?
Baš je jak, pogotovo zbog vektorskih dodataka.
[ UroS @ 24.08.2001. 16:25 ] @
pa u ps 5.5 je bio fazon kad si hteo da izvrsis neki filter nad textom on te je automatski pitao dal da renderuje posto mora

sad ne znam u 6ici u cemu je stvar
[ Dejan Topalovic @ 28.08.2001. 01:10 ] @
Citat:
Gojko je napisao:
Nisam siguran, ali verovatno neka od tih akcija jednostavno nije za Text layer. Probaj nacrtaj krug i kvadrat pa na njima izvrši akciju. I probaj da renderuješ taj text layer pa onda akciju..

Jesam, ali nece opet.
Ne znam shta da radim. A chini mi se da ni ostali bash ne znaju.
Trazhio sam na netu, ali nisam uspio naci. Deinstalirao sam 6.0 i stavio 5.5 . Radi ko beba.
[ rassta @ 28.08.2001. 21:11 ] @
Citat:
StRiPy je napisao:
Citat:
Gojko je napisao:
Nisam siguran, ali verovatno neka od tih akcija jednostavno nije za Text layer. Probaj nacrtaj krug i kvadrat pa na njima izvrši akciju. I probaj da renderuješ taj text layer pa onda akciju..

Jesam, ali nece opet.
Ne znam shta da radim. A chini mi se da ni ostali bash ne znaju.
Trazhio sam na netu, ali nisam uspio naci. Deinstalirao sam 6.0 i stavio 5.5 . Radi ko beba.


E ljudi ja ne znam u cemu je problem ja sam upravo odradio jedno 4-6 actions-a na text lajeru i nije mi napravo ni jedna problem. Jedino me je pitao dali hocu da flatnije ili ne. A sto se tice 5.5 i ver. 6.0 ja se ipak zalazem za 6.0 iako je malo sporija sa velikim fajlovima (preko 100 mb). jaos nisam video ni jedan veci bag.
[ koska @ 24.09.2001. 23:41 ] @
Desni klik na layer i rasterize layer (ili tako nesto)

postoji mogucnost da layer nece da radi zato sto je paleta boja pogresna, a mozda i zato sto je background layer (onaj skroz dole) zakljucan (dupli klik na njega i OK)

reci o kakvoj akciji je konkretno rec kao i o kakvoj kombinaciji layera...
[ vdjordje @ 20.10.2001. 12:51 ] @
Citat:
StRiPy je napisao:
Konachno sam preshao na PS 6.0 i vec pri prvom pokushaju rada sa dotichnim programom sam dobio glavobolje.
Naime, problem se javlja pri pokushaju izvodjenja neke predefinisane akcije na trenutni text layer.
- kreiram novi file
- dodam novi layer
- u taj layer upishem neki text
- odem na paletu Actions
- selektujem bilo koju akciju(probao sam i sa defaultnom)
- i kad predjem mishem preko Play da mi izvrshi akciju, pojavi mi se onaj prekrizheni krug koji oznachava zabranu izvodjenja te komande.

Kako? Zashto? *popizd* :)
Vjerujem da je to zato shto treba konvertirati text u bitmapu? Ili se varam? Ako treba, kako onda? Ili je nesto drugo u pitanju.
Hvala unaprijed