[ djyova @ 01.10.2006. 03:39 ] @
Na primer napakujem listu spotova, i plejer ih pri zavrsetku jednog i pri pocetku drugog miksuje. Da ne idu odsecno, nego da na primer onog koji se zavrsava spusta u crni fejd, a onog koji pocinje dize iz crnog fejda. Takodje moze, ali ne mora, da ih u isto vreme i miksuje na primer za duzinu trajanja fejda. Postoji li nesto ovako?
[ Misa_exclusive @ 01.10.2006. 11:02 ] @
Teško da ćeš naći "običan" player koji to može. To se radi sa timeline-a nekog editing programa.
[ djyova @ 06.10.2006. 22:14 ] @
Pa dobro, i ne mora da bude bas "obican" :) Ne mogu da verujem da nikom nije palo na pamet da ubaci ovu opciju u svoj plejer.
[ Cileinteractiv @ 06.10.2006. 23:08 ] @
Može nam svašta padati na pamet ali ovde nije stvar samo u običnom play-u. Za sada to mogu samo editing alati!
[ djyova @ 07.10.2006. 01:31 ] @
Pazi sad ovo. U skoro svakom plejeru mozes u realnom vremenu da smanjujes ili pojacavas svetlo. El tako? Ne vidim smetnju da se ubaci opcija koja bi na primer 5 sekundi pre kraja videa polako zatamnjivala sliku, i koja bi je 5 sekundi na pocetku posvetljavala iz crnila do normale.
[ Cileinteractiv @ 07.10.2006. 15:37 ] @
Problem je u tome što bi tada plejer morao u realnom vremenu da zadnjih nekoliko sekundi prvog video klipa onoliko koliko traje fejd postepeno zatamnjuje svaki pojedinačni frejm a svaki taj frejm je kompresovan nekim kodekom pa ovaj i to mora da ima "na umu"... Kada se prvi klip završi već u sledećem frejmu mučeni plejer morao da fejduje i drugi klip koji počinje... Upravo zbog toga editing alati moraju da potroše vreme renderujući te prelaze medju klipovima da bi smo ih mogli gledati u realnom vremenu kada stisnemo play...
[ djyova @ 12.10.2006. 23:37 ] @
Ja neke ljude na forumu, a pogotovo moderatore, ne kapiram uopste. Ako neznate ili niste culi za neku stvar, to ne znaci da ne postoji. Ali ok. Ako pojedini video editori mogu cak i efekte da rade u realnom vremenu, ne vidim zasto plejer ne bi mogao jedan najobicniji fejd. A plejer sam cak i nasao, i to sa mogucnoscu potpisivanja, ubacivanja logoa i slicnim perverzijama, ali je sa njim problem takav da o njemu ne sme da se pise na forumu (cr*** ;).
[ Cileinteractiv @ 13.10.2006. 00:26 ] @
U redu ako nismo čuli to ne znači da ne postoji. Stvarno i meni bi takav plejer bio potreban i eto čekam i ja da se neko javi i prosvetli nas.
[ systemerror @ 13.10.2006. 17:23 ] @
I meni bi jako dobro dosao takav jedan playercic ako ikako postoji mogucnost da dobijem link ili da mi neko posalje na mail link gdje da ga skinem
[email protected]
[ djyova @ 14.10.2006. 06:45 ] @
Programe ovakvog tipa sam nasao tako sto sam u google pretragu ukucao "video automation". Pronasao sam nekoliko programa, ali za samo jedan sam uspeo da nahvatam download link. Ako neko pronadje ono sto je potrebno (c*a*k) da bi ovaj program radio normalno, molio bih ga da mi posalje na mail. Takodje ako pronadjete link za download jos nekog od slicnih programa, ajde postujte ovde.

http://www.tricerasoft.com/downloads/swe10setup.exe




Ovaj program mi deluje zanimljivo ali nisam nasao download link.




Ovaj program se koristi za automatsko potpisivanje i emitovanje video spotova, a izmedju ostalih ga koristi i MTV. Takodje nema download linka.




Ako pronadjete linkove za download ova poslednja dva programa, ili za neki slican, ajd postujte ih u ovoj temi.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao djyova dana 14.10.2006. u 07:55 GMT+1]
[ Misa_exclusive @ 14.10.2006. 09:03 ] @
Eto, i sam si naveo programe koji to mogu, a to su svakako složeniji programi od običnih player-a
[ djyova @ 14.10.2006. 09:30 ] @
Citat:
Misa_exclusive: To se radi sa timeline-a nekog editing programa.


Pa koliko ja vidim nisu ni editing programi.
[ yooyo @ 16.10.2006. 00:09 ] @
Takvog playera nema iz jednog vise razloga...
1. Izmedju 2 video klipa, gasi se overlay pa se ponovo otvara, sto kao efekat ima skakanje slike na TV-u (ako si povezao graficku na TV-out).
2. Ako su klipovi razlicitih rezolucija overlay-u se ne moze promeniti velicina bez gasenja istog.
3. Jedini player koji moze da pusti 2 ili vise MPEG2 fajla bez da gasi/pali overlay je PowerDVD. Ali ako ubacis AVi (ili nesto slicno sto ce ga naterati da koristi DirectShow) pocece da gasi/pali overlay
4. Ja sam napravio program/player koji radi to sto tebi treba + lepi grafiku preko, ali je komercijalan (TV Metropolis ide sa njega).

Citat:
Cileinteractiv: Problem je u tome što bi tada plejer morao u realnom vremenu da zadnjih nekoliko sekundi prvog video klipa onoliko koliko traje fejd postepeno zatamnjuje svaki pojedinačni frejm a svaki taj frejm je kompresovan nekim kodekom pa ovaj i to mora da ima "na umu"... Kada se prvi klip završi već u sledećem frejmu mučeni plejer morao da fejduje i drugi klip koji počinje... Upravo zbog toga editing alati moraju da potroše vreme renderujući te prelaze medju klipovima da bi smo ih mogli gledati u realnom vremenu kada stisnemo play...


Video mixer bi trebalo da radi sa dekompresovanim frejmovima, tako da codec nije bitan. Crossfade ili neki wipe je lagan posao za danasnje graficke kartice.
[ space85 @ 27.09.2009. 14:07 ] @
Posedujem Swift Elite 4 full program,medjutim postoji problem sa zvukom ne znam dali se to ikome desavalo,naime kada ubacim mp3 pesmu u njega sve radi savrseno ali kada ubacim divx spot bilo koji zvuka nema nigde,svaki drugi player radi normalno.Ako neko mozda zna sta bih mogao biti problem nek napise.......
[ Stranger2 @ 28.09.2009. 12:46 ] @
ne znam za taj Swift Elite ali ako jos nekog zanima miksanje videa i krosfejd izmedju klipova, to odlicno radi VirtualDJ http://www.virtualdj.com/
Pocev od verzije 4 moze miksati i video i muziku. starije verzije mogu samo muziku.
[ laserica @ 28.09.2009. 17:44 ] @
jednostavno stavi spotove u winamp i podesi na kolko hoces da ti se miksa zvuk izmedju 2 spota a slika se umiksa u sekundi i to je to