[ vladabajic @ 01.10.2006. 17:59 ] @
da li neko ima semu jednostavnog usb programatora, sa sto vise podrzanih pic-eva.
napravio bih tako nesto i neke seme imam a ne znam za koji da se odlucim
u napred hvala
[ kontrolor @ 03.10.2006. 21:58 ] @
mozes okaciti te sheme koje imas
ili stavi linkove ka njima i koriscenom software-u za programiranje pa ces makar dobiti komentare za te sto imas
i mene zanima to jer sve manje laptop-ova ima serijski port
a sa usb-serial konvertorima ne radi allpic jer se koriste i handshakeink signali pri programiranju a konvertor radi samo prostu serijsku asinhronu komunikaciju
[ vladabajic @ 11.10.2006. 14:45 ] @
rado cu to da uradim, samo mi kazi kako da prikacim file??????
[ SASA M. @ 12.10.2006. 13:36 ] @
Posaljes odgovor(moze sa nekim tekstom u njemu , kada se pojavi, na donjoj liniji ces dobiti opciju upload. Sada ti preostaje samo sa pronadjes zeljeni fajl na svom disku.
[ Blejd @ 12.10.2006. 19:27 ] @
Prema informacijama sa EDAboard foruma i
http://www.elektronik.si/phpBB2/index.php
shema je proverena i radi.
[ codeus @ 13.10.2006. 12:22 ] @
a koji software ..ide uz ovo
[ 16f84 @ 14.10.2006. 16:01 ] @
Microchipov MPLAB
[ vladabajic @ 21.10.2006. 18:00 ] @
evo dva koja imam

sto se tice softvera, za gtp-usb se koristi winpic800 www.winpic800.com
a za brener8 us-burn (www.sprut.de)
tamo ima i firmware za prog.

da li neko ima hex za gtp-usb plus?
ja imam lite verziju

[Ovu poruku je menjao vladabajic dana 21.10.2006. u 19:19 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladabajic dana 21.10.2006. u 19:21 GMT+1]
[ vladabajic @ 05.11.2006. 12:59 ] @
zar niko nista nema?
cak ni komentar???
[ mstevica @ 13.07.2007. 15:47 ] @
Koja je razlika iznedju gtp-usb plus i gtp-usb lite?
Jel ko ima hex za gtp-usb plus?

Pozdrav svima
[ DALIBORSUHANJI @ 27.07.2007. 16:58 ] @
Mikroelektronika je razvila veoma mocani brz programator za svoj easy pic. Na zalost nemam semu ali ako ima neka je neko prikaci.
[ mstevica @ 09.08.2007. 14:23 ] @
Stiga mi je originalni GTP-USB [ plus ] pogramator.U roku ot pet dana iz spanije.
Da nije mozda neko naleteo na nacrt stampane ploce za podnozije za pic i za atmele?
[ introitus @ 13.08.2007. 16:58 ] @
>

@DALIBORSUHANJI
Cak i da nabavis semu za PicFLASH programator od MikroElektronike nista
ti ne znaci bez firmware-a koji tesko da igde mozes naci...
[ Seme @ 17.10.2007. 20:02 ] @
Napravio sam programator stim sto sam umesto 2550 stavio 4550 jer sam ga trenutno imao. Mislim da to nije neki problem jer je ralika u broju portova ostalo bi trebalo da bude isto. E sad windows XP ga detektuje winpic 800 takodje,ali je problem prilikom progrsmirsnjs. Kada brisem pic odradi sve ok ali kada upisujem program puca mi na 93%. Upisao sam hex za usb gtp lite idrajver je postojeci u ovoj temi. Ima li neko iskustva sa ovim programator. Svako misljenje je korisno.
[ vladabajic @ 20.10.2007. 16:08 ] @
koju verziju winpic800 koristis? gtp lite radi samo sa ver 3.55.
mogu ti poslati ako nemas, pa probaj sa tom verzijom...

[ Seme @ 23.10.2007. 14:42 ] @
Krositim winpic800 v3.55 kazem program vidi programator do prvog programiranja, zatim pukne na 93%. Jesi li pravio ovaj programator ?
[ vladabajic @ 23.10.2007. 20:28 ] @
na zalost, jos nisam stigao da zavrsim, al' uskoro cu.
problem je stvarno cudan... jedino ostaje mcu!?! ali kao sto si i sam rekao razlika je samo u broju portova.
tu nema sta da brlja, dva tranzistora i nekoliko pasivnih elemenata.
probacu da ga sklopim ovih dana (ako vreme dopvoli) da vidim kako ce se ponasati...
[ Seme @ 25.10.2007. 16:03 ] @
Ok ajde kad zavrsis javi se sa utiscima. Pozdrav
[ sander @ 16.11.2007. 18:56 ] @
Ja sam davno napravio K128 USB Programator:

http://kitsrus.com/pic.html

i sluzio me je dobro (sluzio, zato sada cesce koristim smd varijante kontrolera pa koristim ICD2) a dalje me sluzi za programiranje kontrolera u uredjajima koje sam radio na bazi kontrolera u DIP pakovanju. Inace me je par puta spasio bede kada sam trebao na terenu da promenim firmware u kontroleru.

Programirao sam 12F629, 12F675, 16F627, 16F628, 16F870, 16F872, 16F877 ali mislim da ni sa ostalim podrzanim ne bi trebalo da bude problema. Mozda novo izbaceni kontroleri jos ne moze da programira (zbog toga sto autor software-a ne saradjuje vise sa njima) ali po prici autora sprema se novi software koji ce podrzavati sve nove i one koje su u najavi.
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 09:43 ] @
Jel neko napravio onaj ICD2_USB_4550? Ako jeste da li je zadovoljan doticnim, koji softver koristi (winpic800,....) i koji sve mikrokontroleri mogu da se isprogramiraju sa njim? Hvala u napred.
[ Seme @ 02.12.2007. 09:58 ] @
Ja sam ga napravio medjutim imam jos uvek mi XP prijavljuje neku gresku i ne uspevam da instaliram drajvere. Greska je verovatno u konfiguracionoj reci za 4550 ali jos uvek nisam provalio sta je u pitanju. Za programiranje se koristi microchip - ov MPLAB.
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 10:29 ] @
Ej Seme sta mislis sta je bolje taj icd2_usb_4550 ili gtp_usb
[ sokrad @ 02.12.2007. 13:00 ] @
Ima li neko predlog kako mogu da napravim programator za PIC18 8520 80-pin.
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 13:27 ] @
Trebalo bi da moze neki od ovih ovde spomenutih. Ja samo cekam da mi Seme kaze svoje misljenje koji je bolji i taj cu praviti.
[ Seme @ 02.12.2007. 13:31 ] @
Ej iskreno da ti kazem pravio sam i jedan i drugi. GTP je vindows prepoznavao i uspeo sam da instaliram drajvere ali mi je prilikom programiranja pucao na 93%. Zasto pojma nemam. Rekh ajde da probam ICD 2 ali ni sa njim nemam srece. Mislim da ovaj ICD 2 mora da radi ali da ja imam problem sa programiranjem PIC18F4550. Jos uvek pokusavam da podesim winpic800. Pozdrav.
[ sokrad @ 02.12.2007. 13:52 ] @
Ja sam pocetnik, ali
mstevica rece:
Citat:
Stiga mi je originalni GTP-USB [ plus ] pogramator.U roku ot pet dana iz spanije.
Da nije mozda neko naleteo na nacrt stampane ploce za podnozije za pic i za atmele?


mozda covek ima neki Hex za GTP-USB [ plus ] jer na sajtu pise
http://www.winpic800.com//inde...tegory&id=19&Itemid=88
da su update-ovi firmware-a besplatni. Ako sam dobro razumeo, ako je bilo tih update-ova posle njegove kupovine on ima kompletan hex.
Ako ima da kontaktiramo coveka, ako ima zainteresovanih da podelimo trosak i da napravimo programator.

Drugo ima li neko nacrt plocice za za ovaj GTP-USB?
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 14:30 ] @
Nije ni to losa ideja. Sto se plocice tice mogu je nacrtati za par dana a mozda i Seme ima nacer plocice posto rece da je pravio.
[ Seme @ 02.12.2007. 16:31 ] @
Imam nacrt plocice. Medjutim coveka sam vec kontaktirao i nisam dobio odgovor od njega. Pozdrav
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 16:45 ] @
Aj posalji nacrt na [email protected]
[ sokrad @ 02.12.2007. 18:09 ] @
Seme, postavi semu na forum. Mozda ce trebati jos nekome.

Ima jedno malo pitanje:

Imam razvojnu plocu sa programatorom i podnozjem od 40pin, u specifikaciji pise da podrzava sve 40pin PIC-ove.
E sad, da li bih mogao da na njega improvizacijom povezem PIC16F84A koji je 18pin i da naravno prilagodim pinove (napajanje,portovi.. sta znam ionako sam pocetnik)

Moze li to da sljaka?



[Ovu poruku je menjao sokrad dana 02.12.2007. u 20:02 GMT+1]
[ Srdjan_Veternik @ 02.12.2007. 21:27 ] @
Za programiranje ti treba 5 nozica.
To su:
1 Vcc
2 Gnd
3 MCLR
4 Data
5 Clock

Uzmi jedno 40 pinsko podnozije i jedno 18 pinsko ili koje ti vec treba. Spoji pinove tog 40 pinskog i ovog drugog tako da ispostujes raspored onih 5 nozica. I eto ti redukcija za programiranje manjih kontrolera.
[ sokrad @ 02.12.2007. 22:25 ] @
Hvala druze, "sad sam dobro sad mogu da cekam"

Kupio sam razvojnu plocu, ali ona podrzava samo 40pin i 80pin i druge mC, a literatura je uglavnom za ove starije PIC-ove, pa rekoh da krenem od pocetka.
[ Seme @ 05.12.2007. 16:23 ] @
Nije problem poslacu nacrt plocice za koji dan nesto sam u guzvi ovih dana. Pozdrav
[ mstevica @ 30.01.2008. 01:28 ] @
Evo i da se ja javim posle odredjenog vremena.
HEX nemam dobio sam isprogramiran mikrokontoler.Neznam kako ce ici update firmware u mikrokontroleru.Bas me interesuje.Do sada nisam dobijao dodatni firmware za mikrokontroler.Ako sta budu poslali okacicu na forum nije problem.Do sada sam samo skinu novu nerziju winpic800 i to je to.Ako bude neko sazno da je izasao novi firmware za mikrokontroler neka javi pa cu traziti da posalju.Mada sumljam da ce mi poslati hex posto bi onda mogo da se klonira.Vise im se isplati da mi posalju isprogramirani mikrokontroler.Neznam kako su to resimi ali milim da to samo pise a da od toga nema nista.
Ako nesto bude javljam.
Aj ako ima neko nacrt stampane ploce za podnozije za pic i za atmele neka okaci na forum.
Pozdrav
[ mstevica @ 10.02.2008. 23:33 ] @
E nasao nesto zanimljivo na netu vezano za GTP-USB Plus.
Pogledajte na http://kcsoft.freehostia.com/ u rubrici Pic section skroz zadnje.
[ sidraa @ 23.07.2008. 13:51 ] @
Poslaji adresu (mail) pa cu ti poslati nacrt stampe u Corelu za Zif-Pic i Zif1 i 2 za atmel
Ivan
[ vladabajic @ 25.07.2008. 15:32 ] @
Citat:
mstevica: E nasao nesto zanimljivo na netu vezano za GTP-USB Plus.
Pogledajte na http://kcsoft.freehostia.com/ u rubrici Pic section skroz zadnje.

ako sam dobro razumeo, napravis gtp-usb+ programator i napunis ga datim firmware-om i on radi sa softverom pickit2 sa sajta micrichip-a???
prilicno zgodno, nema sta.
mada ni onaj microchipov usb programator nije skup. ako sam dobro video, ispod 40$. to mu dodje oko 26€
pa materijal bi dosao skoro isto
pozdrav
[ Struja01 @ 25.07.2008. 21:33 ] @
@vladabajic
ovde imas nesto http://www.elektronika.ba/forum/viewtopic.php?t=3665
[ vladabajic @ 26.07.2008. 12:21 ] @
pogledao sam i ovo. ne cini se lose. gtp_usb mi se svidja zato sto je upotrebljen minimalan broj elemenata za tako snezan programator. steta sto se ne moze naruciti samo hex, a mislim da je ranije moglo (cinimi se da je bilo na njihovom sajtu). ali i njegova cena je sasvim opravdana po meni (naravno, pre bih ga pravio nego kupio :-)). ali za one koji rade sa pic mcu je mozda ipak bolje uzeti pickit2 od microchipa. verovatno je proizvodjac najbolje uskladio svoj programator za svoje proizvode :-) naravno ako se radi o kupovini.
[ vladabajic @ 26.07.2008. 13:09 ] @
e evo i linka za pickit2 programator
http://www.microchipdirect.com...rammers&mid=1&treeid=6
cena mu je 35$ znaci oko 23€.
pa da li se za ove pare isplati praviti???
[ vladabajic @ 31.07.2008. 21:11 ] @
E da, jos nesto. ovde se javilo nekoliko ljudi koji imaju nacrte stampane plocice za pomenute programatore i zif podnozja.
Na primer:
Citat:
Seme: Nije problem poslacu nacrt plocice za koji dan nesto sam u guzvi ovih dana. Pozdrav

Citat:
sidraa: Poslaji adresu (mail) pa cu ti poslati nacrt stampe u Corelu za Zif-Pic i Zif1 i 2 za atmel
Ivan

itd...
pa zar ne bi bilo lakse ovde okaciti pa da svi imamo koristi od toga nego slati pojedinacno i trositi vreme (dial-up) ili ne daj boze kB ako si na pre-paid internetu.

evo i mog skromnog doprinosa

PS. u pdf fajlu: GtpUsbPlus ima sema programatora, zif podnozja, kao i nacrt stampe za oba.
za sada toliko i kacite to sto imate...

pozdrav
[ buljko @ 31.07.2008. 21:41 ] @
Od toga sto si postavio nema ama bas nikakve koristi bez Firmware-a! Sta je s njim?
[ vladabajic @ 31.07.2008. 22:21 ] @
Citat:
buljko: Od toga sto si postavio nema ama bas nikakve koristi bez Firmware-a! Sta je s njim?

pa ja nisam nikada spomenuo da imam firmware. cak sta vise i trazio sam ga bas ovde (na strani 1):

evo dva koja imam
sto se tice softvera, za gtp-usb se koristi winpic800 www.winpic800.com
a za brener8 us-burn (www.sprut.de)
tamo ima i firmware za prog.
da li neko ima hex za gtp-usb plus?
ja imam lite verziju


ja sam odgovorio na sledece:
Citat:
mstevica: Evo i da se ja javim posle odredjenog vremena.
HEX nemam dobio sam isprogramiran mikrokontoler.Neznam kako ce ici update firmware u mikrokontroleru.Bas me interesuje.Do sada nisam dobijao dodatni firmware za mikrokontroler.Ako sta budu poslali okacicu na forum nije problem.Do sada sam samo skinu novu nerziju winpic800 i to je to.Ako bude neko sazno da je izasao novi firmware za mikrokontroler neka javi pa cu traziti da posalju.Mada sumljam da ce mi poslati hex posto bi onda mogo da se klonira.Vise im se isplati da mi posalju isprogramirani mikrokontroler.Neznam kako su to resimi ali milim da to samo pise a da od toga nema nista.
Ako nesto bude javljam.
Aj ako ima neko nacrt stampane ploce za podnozije za pic i za atmele neka okaci na forum.
Pozdrav

i tome slicno...

pedpostavljam da hex nema niko, posto bi se do sada za skoro dve godine od postavljanja ovog posta valjda vec neko javio. na zalost ne mogu vise ni na njihovom sajtu da nadjem samo firmware. ranije su ga prodavali za tricavih 8 ili 12$ ne secam se tacno. ne znam zasto su prestali. verovatno im se ovo vise isplati. odma naplate i pic i plocicu i znanje. a onako- samo pamet... :-)
steta, mislim da je ovo najkompletniji usb programator koji se moze naci na trzistu, s'obzirom na listu podrzanih mcu.
[ buljko @ 31.07.2008. 22:50 ] @
Upravo o tome pricam. U odnosu na cenu PCB i delova + "tricavih" 8 ili 12$, ne isplati se cela zahebancija da bi opet dosao na to da moras da narucis isprogramirani PIC. Bolje je naruciti sve odjednom, zajedno sa PCB i, eventualno, ostalim delovima. Inace, PIC sigurno dolazi sa aktivnim CP tako da... nema mnogo fajde od ove sheme bez HEX coda.
[ vladabajic @ 31.07.2008. 23:14 ] @
Citat:
buljko: Upravo o tome pricam. U odnosu na cenu PCB i delova + "tricavih" 8 ili 12$, ne isplati se cela zahebancija da bi opet dosao na to da moras da narucis isprogramirani PIC. Bolje je naruciti sve odjednom, zajedno sa PCB i, eventualno, ostalim delovima. Inace, PIC sigurno dolazi sa aktivnim CP tako da... nema mnogo fajde od ove sheme bez HEX coda.

Bravo majstore. pa ja sam pre neki dan rekao:
Citat:
vladabajic: e evo i linka za pickit2 programator
http://www.microchipdirect.com...Microchip&Category=Getting Started Programmers&mid=1&treeid=6
cena mu je 35$ znaci oko 23€.
pa da li se za ove pare isplati praviti???

doduse sa ovim si ogranicen samo na PIC mcu. ali sta je tu je.
medjutim ako ste pretili ovu ovu temu,
@mstevica je naceo jedan zanimljiv link
Citat:
mstevica: E nasao nesto zanimljivo na netu vezano za GTP-USB Plus.
Pogledajte na http://kcsoft.freehostia.com/ u rubrici Pic section skroz zadnje.

ali i ovo nas ogranicava samo na PIC-eve i vraca na onu pricu o 23€ :-)
prava stvar bi bila HEX za gtp-usb-plus.
svojevremeno sam primetio kada ucitate hex fajl lite varijante u winpic 800, u delu eeproma je upisano winpic800 ver.3.55. mozda je ovo ogranicenje da hardver nece raditi sa novijom verzijom softvera. sta bi bilo kada bi se tu upisala veca vrednost. medjutim, verovatno je i prizvodjak shvatio da je ovo neka vrsta njegovog propusta pa je brze bolje sklonio lite varijantu sa usb portom, pa je sada gtp lite u stvari nesto sto me jako podseca na TAIT dizajn i kaci se na paralel port.
evo sad bas gledam jedan forum http://www.sonsivri.com/forum/index.php?topic=1031.120 gde neko rece:There are three years discussing about firmware for USB GTP Plus without any result.
stvarno momci, SVAKA VAM CAST NA ZASTITI!!!
[ vladabajic @ 31.07.2008. 23:23 ] @
kad smo vec kod usb programatora, ovo ne deluje kao lose resenje. bas naprotiv...
http://www.sprut.de/electronic/soft/usburn/usburn.htm#download
koliko sam na brzaka video i on radi samo sa picevima ali ih podrzava gomilu...

za sada toliko

pozdrav

PS. a sta uopste fali gtp-usb-lite verziji (osim sto ima dve godine)?
[ vladabajic @ 01.08.2008. 07:58 ] @
OVO NIJE REKLAMA!!!

upravo sam zvao:Comet Electronics, http://www.comet.co.yu
oni su zastupnici za prodaju Microchip proizvoda kod nas. cena PICKkit2 programatora je 2340,00 dinara sa PDV. (malo jace od mojih 23€). rok isporuke je 10-14 dana, posto imaju (kaze covek) gomilu narucenih... jedino sto za fizicka lica nesalju pouzecem nego se mora otici licno u beograd (diskriminacija) :-)
nadam se da ce nekom koristiti...

pozdrav
[ djordje596 @ 04.12.2012. 14:05 ] @
probaj da nadjes semu pic kit 2 klona ako nesto nadjem javicu ti i ja trazim neki pic programer (usb) pozdrav
[ rsinisa @ 04.12.2012. 15:40 ] @
PK2 klonova je pun internet, a možeš da pogledaš i ove

http://openprog.altervista.org/OP_eng.html
http://usbpicprog.org/

Pozdrav.
Sinisha

P.S. Poruka na koju si odgovorio je stara preko 4 godine, verovatno je pisac te poruke odavno nabavio programator.
[ zica49 @ 04.12.2012. 20:18 ] @
Rsinisa pogledaj ovo ako vec do sad nisi.
Vidi Kineza ma*icu im Japansku

http://www.ebay.com/itm/High-s...main_0&hash=item4abb216370

Jednostavno da se covjek zapita isplati li se vise uopste gubiti vrijeme u gradnju bilo kakvog programatora,vec to vrijeme iskoristiti u sta kreativnije.

[ rsinisa @ 04.12.2012. 21:32 ] @
Da, video sam u jednoj od tvojih poruka. Deluje zanimljivo i extra povoljno, ali vidim da od wellona ne odstupaš. :)

Pozdrav.
Sinisha