[ impaque @ 23.08.2001. 19:54 ] @
Imam instaliran Mandrake8.0 (mada mislim da ovo pitanje nije distribution-specific, ali...) i instaliran X sa ISO8859-2 podrshkom.

Konkretno u Konqueroru (nisam imao prilike da vidim na drugim mestima) kada enkoduje stranicu u ISO8859-2, fontovi su 'brljavi' (npr elitesecurity mi poprilichno usrano izgleda...).

Dodao sam i odgovarajucje linije u XF86Config-4, ali ne pomazhe... U chemu bi mogao da bude problem?

I josh jedno pitanje: da li (i kakve) ima razlike u redosledu FontPath redova u XF86Configu??
[ random @ 23.08.2001. 20:13 ] @
Citat:
I josh jedno pitanje: da li (i kakve) ima razlike u redosledu FontPath redova u XF86Configu??


Nikakve, možeš da ih ispremeštaš kako hoćeš, sve će ti isto raditi.
[ impaque @ 24.08.2001. 04:28 ] @
..ali secjam se da je neko nekad :) pominjao neshto kao ako zhelite vecje fontove u mozilli, stavite 100dpi PRE 75dpi.. pa sam se onda upitao na shta se to josh odnosi i kako..?
[ random @ 24.08.2001. 06:09 ] @
Vidiš, to mi nije palo na pamet... Ima nekog smisla...
[ impaque @ 24.08.2001. 15:46 ] @
a shto se tiche 'brljavih' fontova: ima li neko neku ideju??
[ kajla @ 24.08.2001. 15:52 ] @
ZApravo imao sam isti problem kad sam instalirao te fontove (i 75dpi a li 100dpi)...moja preporuka ti je da ih deinstaliras (onda ces u konkueror-u videti lepo nasa slova)...ali ako ti trebaju nasi fontovi kad nesto pises mozes da instaliras win TrueType fontove (ako neznas kako reci pa cu ti objasnim).

poz.
[ impaque @ 25.08.2001. 02:53 ] @
Citat:
kajla je napisao:
ZApravo imao sam isti problem kad sam instalirao te fontove (i 75dpi a li 100dpi)...moja preporuka ti je da ih deinstaliras (onda ces u konkueror-u videti lepo nasa slova)...ali ako ti trebaju nasi fontovi kad nesto pises mozes da instaliras win TrueType fontove (ako neznas kako reci pa cu ti objasnim).

poz.


pa ako ih deinstaliram, na svim stranicama sa nashim fontovima videcju neke chudne karaktere umesto sh, cj, ch... :( a i ne verujem da su tek tako pravili te pakete iso-fontova, mora da mozhe neshto da se uradi da prorade!!
a ovo za win truetype fontove mislim da sam video vecj negde (javicju ako ne budem uspeo sam da instaliram).
[ kajla @ 25.08.2001. 19:01 ] @
Citat:
impaque je napisao:
pa ako ih deinstaliram, na svim stranicama sa nashim fontovima videcju neke chudne karaktere umesto sh, cj, ch... :( a i ne verujem da su tek tako pravili te pakete iso-fontova, mora da mozhe neshto da se uradi da prorade!!
a ovo za win truetype fontove mislim da sam video vecj negde (javicju ako ne budem uspeo sam da instaliram).

Pa evo ja sam deinstalirao te fontove i lepo vidim sh,cj,ch (a dok su bili instalirani ti fontovi nisam video ova slova). Probaj ako mi neverujes.

poz.
[ impaque @ 29.08.2001. 00:43 ] @
Citat:
kajla je napisao:
Citat:
impaque je napisao:
pa ako ih deinstaliram, na svim stranicama sa nashim fontovima videcju neke chudne karaktere umesto sh, cj, ch... :( a i ne verujem da su tek tako pravili te pakete iso-fontova, mora da mozhe neshto da se uradi da prorade!!
a ovo za win truetype fontove mislim da sam video vecj negde (javicju ako ne budem uspeo sam da instaliram).

Pa evo ja sam deinstalirao te fontove i lepo vidim sh,cj,ch (a dok su bili instalirani ti fontovi nisam video ova slova). Probaj ako mi neverujes.

poz.


ne pali... (i ne znam kako bi samo moglo.)
[ kajla @ 29.08.2001. 14:22 ] @
Citat:
impaque je napisao:
ne pali... (i ne znam kako bi samo moglo.)

Ja samo znam jedno da ja na svom RH7.1 nemam ISO8859-2, a koristim Konqueror i sasvim lepo vidim nasa slova. Pogledaj da li ti je View->Set Encoding cekirano Auto. Da li si siguram da si deinstalirao te fontove (sve i 75 i 100 dpi kao i Type1). proveri sa:
Code:

$ rpm -qa|grep ISO8859-2


poz.
[ impaque @ 29.08.2001. 23:02 ] @
malo sam chachkao po sistemu i evo do chega sam doshao.

od pathova u XF86Configu su mi ostali samo ovi fontpathovi (i to bash ovim redosledom, ko zna zashto je to dobro :))) :
Code:

    FontPath   "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/ISO8859-2/misc/"
    FontPath   "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/ISO8859-2/75dpi/"
    FontPath   "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc/"
    FontPath   "/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi/"


i sad sve radi kako treba.

kajla, koji font koristish za surfovanje?
misc (/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc) fontovi izgleda da po defaultu imaju u sebi 'podrshku' za ISO8859-2 kodni raspored, tako da i bez instaliranih 8859-2 paketa mozhesh da vidish dobro nashe fontove (tj, ako bash njih koristish pri surfovanju).
ali, fontovi kao courier i helvetica se ne nalaze medju misc-fontovima, vecj u 75/100dpi grupama, tako da je vishe nego korisno imati ih u fontpathu.
[ kajla @ 30.08.2001. 10:06 ] @
Standard Font: helvetica
Fixed Font: lucidatypewriter
Serif Font: times
Sans Serif Font: helvetica
Cursive Font: helvetica
Fantasy Font: helvetica

poz.