[ blilic2 @ 02.10.2006. 22:04 ] @
Jedno pitanje gospodo ja sam s kamerom snimao nesto gdje sam bio kod zvucnika i nisam vidio da kamera radi na manualnom radu i desilo se je kad sam kod kuce prebacio na racunalo slika ok. ali ton je toliko jak da je poceo krcat jer je kamera bila podesena na skoro naj veci nivo snimanja zvuka.

Sad pitanje kako da taj zvuk smanjim ili ga filtriram da izgubi krcanje ali da se puno ne promjeni sto se tice zvuka ja ne znam puno pa bih Vas zamolio da ako netko zna da mi kaze sto trebam da uradim i kako ako je to opce moguce da napravim?
Sto jednostavnije to bolje jer se ne znam sluzit s programima za obradu zvuka.( ja mogu rastavit zvuk i sliku ) .

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.
[ acaradio @ 03.10.2006. 08:00 ] @
Postoje pluginovi za odredjene audio-programe koji se bave uklanjanjem krckanja iz snimaka, npr. Crackle Removal iz paketa Sony Noise Reduction 2.0 (koristi se sa programima Sound Forge i Vegas), ali sumnjam da ce ikakav software ukloniti taj tip krckanja i praskanja jer to sto si ti opisao je verovatno veoma intenzivno i izoblicenja su suvise jaka za bilo kakvu restauraciju.

[ Shon3i @ 03.10.2006. 16:52 ] @
Jerm ozes da okacis parce audio snimka da probam da ga isfilterisem?
[ acaradio @ 03.10.2006. 18:46 ] @
Ovo ne moze NIKAKO da se sredi, to garantujem. To nije krckanje, to je predrajviran signal...ovo je otislo bar 10 ako ne i vise dB preko dozvoljene granice.


[Ovu poruku je menjao acaradio dana 03.10.2006. u 20:23 GMT+1]
[ Shon3i @ 03.10.2006. 19:03 ] @
Nazalost ne moze se nista jer je ceo fajl pun distorzije i clippinga.
[ blilic2 @ 03.10.2006. 20:56 ] @
Onda nista od tog hvala Vam na Vasem trudu drugi put cu bolje da pazim kako sam podesio kameru da radi.

Jos jednom zahvaljujem.