[ victorb @ 02.10.2006. 23:22 ] @


Kako da ogranicim loga 3 antenu samo za VHF pojas (5-12 kanala). Ona mi sluzi samo za vhf tako da ako postoji mogucnost, vadio bi joj i rebarca :).


Poz!
[ buljko @ 02.10.2006. 23:29 ] @
Tesko! a i ne znam svrhu toga, zasto prijem UHF podrucja pravi smetnju? Ako je bas problem, onda uzmi filtersku skretnicu.
[ victorb @ 03.10.2006. 00:09 ] @

ona sluzi za prijem rtl klub-a (madjarski), okrenuta je vertikalno (rebra su okrenuta prema nebu i zemlji, u redovnom polozaju ne prima signal doticnog kanala). E sad, kroz tu antenu dobijam smetnje od strane digitalnog resivera, bio on na stand by ili on rezimu i to samo na vhf kanalima a drugo, kada vezem drugu loga 3 za uhf, primetno oslabi prijem vhf-a. Ako je jedino resenje filterska skretnica, dali imas neku semu za moj problem.

Poz!
[ terzic @ 03.10.2006. 00:33 ] @
Uzmes i napravis dve zavojnice fi 4mm, debljina zice 0.3mm, 10-tak navoja, zalemis krajeve na ulaz i izlaz,a sa njihovog spoja spustis 8pF na masu?
________________________________
[ Majstor Duja @ 03.10.2006. 16:07 ] @
Imas da kupis loga1 antenu, prima samo Vhf...a i nije mi jasno to DVB receiver i smetnje na Vhf-u? vrtikalnu Logu1 i neku drugu
mozes da spojis i preko obicne sabirnice/splitera sa F konektorima ...
[ victorb @ 03.10.2006. 20:29 ] @

rekao bi da mozda chopper napajanje u resiveru pravi smetnje. Prvo sam pomislio da mozda ih antensko pojacalo ubacuje, medjutim direkt spojena isto se ponasa.

Poz!
[ Majstor Duja @ 04.10.2006. 09:28 ] @
Citat:
victorb: rekao bi da mozda chopper napajanje u resiveru pravi smetnje. Prvo sam pomislio da mozda ih antensko pojacalo ubacuje, medjutim direkt spojena isto se ponasa.

Poz!


bice da je pre to...Poz