[ Pesekan @ 03.10.2006. 13:51 ] @
Imam sljedeći problem. Imam brdo *.avi fileova koji koriste "packed bitstream" i takve fileove ne mogu gledati na svom LG DVX 172 linijskom playeru bez trzanja. Zbog toga koristim MPEG4 modifier koji ima opciju da se taj packed bitstream izbaci iz filea, i onda je slika uredu ali više nije sinkronizirana sa zvukom, tj nesinkroniziranost slike i zvuka se povećava kako se film bliži kraju. Postoji li način da se to ispravi, i da li možda postoji neki drugi način da se makne packed bitstream a da se ne dogodi ovo?

Hvala na eventualnom odgovoru.
[ Shon3i @ 03.10.2006. 17:02 ] @
Da li koristis zadnju verziju MPEG 4 modifajera tj 1.3.4?
[ Pesekan @ 03.10.2006. 17:34 ] @
Zadnja verzija je 1.4.2., ali to mislim da nema veze jer sam probao i sa jednom i sa drugom.
[ Shon3i @ 03.10.2006. 19:23 ] @
Citat:
Pesekan: Zadnja verzija je 1.4.2., ali to mislim da nema veze jer sam probao i sa jednom i sa drugom.
da da moja greska. Inace problem se predpostavljam javlja zato sto kad se otpakuju frejmovi snimak postaje duzi. Mozes da proveris to, tj da li fajl sa packed bitstrimom ima drugaciju duzinu pa cak i u milisekundama. To mozes proveriti u VirtualDubu na File->Informations
[ Pesekan @ 03.10.2006. 23:07 ] @
Da, file sa packed bitstreamom je duži, dok audio u oba slučaja ostaje isti.

Konkretno za ovaj primjer, video sa pb traje 42:36,76 a bez pb 42:35,84, ili u frameovima sa pb 61301, a bez pb 61279.

E sad, da li se kako taj zvuk može naštimat da odgovara uz sliku a da mi se veličina cijelog filea ne poveća?
[ Shon3i @ 04.10.2006. 08:02 ] @
U principu nece biti mnogo veci fajl, ali audio mora da se rekompresuje. Mora sa nekim programom (adobe audiotion, sound forge da stretcujes audio na odredjenu duzinu)
[ Aleksacar @ 05.10.2006. 15:28 ] @
Ja sam odradio puno filmova sa packed bitstream pomocu mpeg4 modifier-a da mi ne bi seckali na xvawe 9200 i nisam primetio da je kasnio ton ni u jednom. Probaj filmove na nekom drugom dvd plejeru. Mozda je do tvog LG-a.
[ Pesekan @ 05.10.2006. 16:49 ] @
Nije do mog LG-a, jer mi to radi i na kompu. Imam i ja brdo filmova i uvijek sam to radio bez problema, ali eto naletio sam na neke filmove u kojima mi se to desilo.

Nevermind, riješio sam problem. Sve što je bilo potrebno je ovaj programčić. http://www.stokebloke.com/video/synch.php Doslovce u dva-tri klika zvuk je ponovo podešen u milisekundu. Ako netko ima sličan problem samo neka postupi ko ja i to je to.to.