[ 3D-Elite @ 03.10.2006. 23:13 ] @
Sigurno ste vec videli... obicno u centru terena puste logoe timova i rezultat na terenu..a uz to ide i camera match (tj kako se kamera pomera levo ili desno..tako se i reklame ili logoi pomeraju)...pa sve to jos LIVE....!!!

Koji program se koristi za to...i kako to da te slike deluju kao da su ispod igraca tj.kao da su stvarno na travi (da li koriste travu kao Greenscreen)???
[ Cileinteractiv @ 04.10.2006. 11:51 ] @
Ma jok To se radi specijalnim generatorima teksta i grafike koji je mešaju sa živom slikom u realnom vremenu... Ne znam baš mnogo o tome ali to su vrlo profesinalni uređaji i čitavi sistemi čija cena se meri i milionima €.
[ Mister_rap @ 04.10.2006. 12:04 ] @
Postoji i softver specijalno za te stvari. Tacno ime ne znam ali saznacu
[ Misa_exclusive @ 06.10.2006. 18:41 ] @
Kao što su Cile i Mister rekli, u pitanju su posebni spoftveri, a takodje i adekvatan hatdver za to. Ja ne znam detalje oko toga, ali znam da se za pomeranje kamere (a da ta grafika ostane recimo na centru terena) koriste markeri koji pomažu tom softveru koji u RT renderuje tu grafiku, da se detektuje pokret kamere. Nešto slično kao kad se radi u virtuelnom studiju sa kamerom u pokretu.
[ 3D-Elite @ 06.10.2006. 19:49 ] @
Pa markeri su najverovatnije same linije...i koji se to softver koristi...zna li neko???
I kako to da su reklame kao ispod nogu fudbalera...a i malo se providi trava???
[ Mister_rap @ 07.10.2006. 18:40 ] @
Pa koriste se recimo CyberSport, ili malo jeftinija varijanta 3Designer.
[ autarh @ 26.11.2006. 21:13 ] @
radi se o kompbinaciji hardwera i softwera...
hardwer je prikacen na svaku kameru i nadzire X , Y i Z osu ujedno nadzire i ZOOM kao posebnu osu ..
e sad posto hardware zna poziciju svake kamere onda je jako jednostavno da distortira logo tako da izgleda da je bas lego na teren ... jedini mali problem je HROMA KEY ali bas zato su slike providne da ne bi doslo do odsecanja nogu ruku i slicno ,,, tako da trava jeste GREEN Hroma


pogledajte na internetu bilo koji sajt koji se bavi virtualnim studijima i videcete da je to ista tehnologija..
[ Igy81 @ 12.01.2007. 16:45 ] @
Iako je ovaj dodatak malo kasno, ali pogledajte kako ovaj program radi, sto je zanimljivo ne koristi ni chroma key niti color key...

http://www.seriousmagic.com/products/ultra/index.cfm
[ Igy81 @ 15.01.2007. 19:20 ] @
Pogledajte i ovaj, ovo je 100% program za sportske prenose.

http://www.vizrt.com/db/106/7/23/document11.ehtml
[ autarh @ 16.01.2007. 08:47 ] @
ja bih komentarisao ULTRA key , al mi admini redovno brisu postove u ovoj temi ....