[ sasa80 @ 04.10.2006. 20:01 ] @
Moj problem je protok varira paket je 128k najveci sto moze da se kupi kod provajdera signal je 50posto ili -70db daljina 12km opticka cista do ap antena 24db made in Sabac lol kartica Msi PC54G3 kabal coaxial 10metara.Neki su mi na forumu rekli da uzmem neki ap klijent u kutiji i sto blize anteni ali ja ne znam sta je to i kako radi koliko kosta itd. download je nekad 11/12kbs ali surfovanje je max 6kbs obicno je 2.3kbs ja sam planiro sa wirelesom da igram online games npr. Counter Strike koji vec odavno igram sa dial up i nije lose samo laguje nekad malo vise ali sa wirelesom nemogu uopste da se nakacim na server nijedan na koji se uvek kacam sa dial up bez problema dali je neko imo slican problem i sta moze da bude dali da menjam nesto od opreme ili ima neko podesavanje ili pak da je provajder los a to vec mnogi u Loznici kazu odakle sam ja a provajder je inffo.net i drzi monopol u ovom malom gradu da je srece da dodje neki drugi mnogi bi se okrenuli njemu hvala unapred na odgovorima.
[ djricky @ 04.10.2006. 22:29 ] @
ajde pusti jedan tracert www.google.com da vidimo na sta lici...
[ reinkjet @ 06.10.2006. 16:59 ] @
12km vazdusno do antene provajdera ili sam te pogresno shvatio?!?
nevezano za signal kod tebe, pitanje je koji je signal od tebe kod njih, po pravilu je manji a -75 do -80 je vec problem u gradskim uslovima a njihov ap je predpostavljam u gradu
nevezano za sve to ako je u pitanju 12km, veliki problem ti je ack timeout
moras uzeti neki radio koji moze da povecava ack
opcije su ti atheros ili nesto slicno
mozes probati i sa ovislinkom (novim)
[ sasa80 @ 07.10.2006. 18:07 ] @
Citat:
djricky: ajde pusti jedan tracert www.google.com da vidimo na sta lici...


Pa iso sam na to izbaci neke cifre ali meni to nista neznaci kad ne znam lol sta tracer pokazuje u sustini latency ili?
[ sasa80 @ 07.10.2006. 18:20 ] @
Citat:
reinkjet: 12km vazdusno do antene provajdera ili sam te pogresno shvatio?!?
nevezano za signal kod tebe, pitanje je koji je signal od tebe kod njih, po pravilu je manji a -75 do -80 je vec problem u gradskim uslovima a njihov ap je predpostavljam u gradu
nevezano za sve to ako je u pitanju 12km, veliki problem ti je ack timeout
moras uzeti neki radio koji moze da povecava ack
opcije su ti atheros ili nesto slicno
mozes probati i sa ovislinkom (novim)







Brate ap je na jednom brdu odvojeno od grada to je gucevo 780metara visine znaci od mene do ap ima 12km ciste vazdusne linije a kako ja da znam koliki je moj signal kod njih jel oni to mogu meni da kazu,i sta je radio, i ack timeout ne znam nisam profi hvala/.