[ ivan.a @ 04.10.2006. 21:31 ] @
1. Interesuje me koji je najbolji nacin (program) za deljenje internet konekcije (WIFI) preko LANA. Znaci ne radi se o obicnom sharingu vec balansiranju paketa preuzetih preko neta. Naime, radi se o 4 racunara koji su u LANU i koji dele internet konekciju. Ja hocu da ako su trenutno 2 racunara aktivna da se deli 50% jednom i 50% drugom internet. Ako su npr. 4 da se deli svakom po 25% itd... Da li je moguce ovakvo konfigurisanje saobracaja i koji je najbolji program za to (ako postoji freeware bilo bi extra)?

2. Primetio sam da kod wireless konekcije ima dosta oscilacija. Da li je to do providera ili je u pitanju usmerenje antene. Inace, "signal strength" mi je "low" ali je download fileova OK. Medjutim ping u igricama varira cesto (ping je u principu dobar ali dosta osciluje).
[ mizob @ 05.10.2006. 11:06 ] @
1. Imas takav program, zove se bandwith controller, koristio sam ga ja za isti takav slucaj kao kod tebe pre vise od godinu dana. Program nije free, ali mislim da je 1 mesec free, uglavnom imas crack za njega po netu.

2. Pa verovatno su ti smetnje u signalu, pokusaj da pingujes ap od provajdera, ukoliko je to u redu, pokusaj da pingujes neki sajt, e ako pingovanje sajta nije u redu, onda je to do veze provajdera s internetom.
[ ivan.a @ 05.10.2006. 13:54 ] @
Milose hvala na odgovoru. E pa imam taj program. Probacu.
2. Upravo sam pingovao AP i uvek je 1ms. Posle sam pingovao neke CS servere i ping je non-stop 8-12ms, a google 28ms. Signal mi je -75 db. Preko network stumblera sam pratio oscilacije i na svake 2-3 sekunde ima po jedno prazno mesto (vidi se tek kad zumiram) . Inace imam gigabyte karticu i grid antenu od 16 db i 11m kabla (mada moze i 5m, ali tako su "majstori" procenili) . Download mi je uvek skoro FULL (npr. ako uzmem 128Kbs dl je 15.2 kb/s fixno. Isto vazi i za jace pakete.), ali zato igrice tipa CS mnogo osciluju (8-400 ms ping) .
Znam da je ovo drugo pitanje za wireless forum ali nisam hteo bezveze da otvaram 2 teme.
[ mizob @ 05.10.2006. 14:31 ] @
Pingovi su ti dobri, ne vidim zasto bi ti onda cs lagovao.. ;-\
Probaj gateway da pingujes dok igras kanter jedno 10ak minuta pa ako je tu sve OK, onda je do provajdera ili cs servera.
[ ivan.a @ 05.10.2006. 19:37 ] @
U tome i jeste problem. Znam da su pingovi dobri, mada evo sad sam ponovo pingovao uz pomoc jednog programcica (PINGER) koji sam sam napravio i ping je dosta varirao (google...cs serveri...). Jedino je kod AP-a pokazivao 1-3 ms. Probao sam i iz CMD i isti je rezultat. Stvarno mnogo oscilira i ide mi na nerve.
[ mizob @ 05.10.2006. 21:15 ] @
Ako do ap-a ide OK onda je problem negde do provajdera ili servera(pre ce biti ovo prvo) i eto,nema potrebe tu ista da radis,jer ne mozes da uradis,eventualno da nazoves provajdera da ga pitas zbog cega, da ucini nesto.
[ ivan.a @ 06.10.2006. 00:51 ] @
Probao sam sve zivo. Sigurno je provider u pitanju. Nista... menjam providera. Hvala na odgovoru u svakom slucaju.
U vezi prvog pitanja nasao sam neki program koji moze da rasporedjuje transfer. Nema neki algoritam za balansiranje saobracaja ali moze da posluzi. Program je BW meter. I sad me interesuje kada hocu da raspodelim protok koji vucem preko ineterneta umereznom racunaru da li kod filtriranja kao source stavljam IP adresu kojom se kacim na internet a destination IP adresu umrezenog-ih racunara... ili kao source stavljam moju IP adresu (192.168...), a destination IP drugih racunara u mrezi? Jer meni je program nasao kao "IP address of local network" IP koji mi je dodeljen kod providera. :)

Probao sam i Winroute ali ga nisam nesto testirao. Interesuju me licna iskustva. Da li ovaj program moze da lepo isfiltrira ili balansira protok koji se ostvaruje preko interneta a potom salje drugim korisnicima preko lana. Milsim da kada jedan igra neku igru preko neta a drugi surfuje ovom prvom laguje, jer ovaj koji surfuje ima prioritet. Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao ivan.a dana 06.10.2006. u 02:38 GMT+1]