[ Galle PIM @ 05.10.2006. 15:13 ] @
Stigao mi je juce Ubuntu 6.06 instaliram radi sve lepo, samo modem nikako ni ne vidi, jel ima neko da ima drajver ili ideju? Modem je inace integrisan, laptop - FSC AmiloPro V 2045.
Nisam ranije koristio Linux tako da bih voleo i da cujem koju magiju da mu prebajem pa da pusti muziku u mp3 formatu. Iznacuje da instaliram codex on je valjda instaliran vec, logicno bi bilo, zvucna inace funkcionise(mogu da slusam Mendelu kako mi prica o "humanity to others" ,a sta je bre sa "mp3 to me").
Hvala unapred. Pozz

[Ovu poruku je menjao Galle PIM dana 06.10.2006. u 16:58 GMT+1]
[ Galle PIM @ 08.10.2006. 05:33 ] @
Nasao sam nekako ovu rdju od modema u dev mang. to sto pise da je high definition audio driver to je izgleda taj skot, to mi nista ne pomaze doduse da se povezem iz Linuxa na net. U Network podesavanjima, gde lepo vidi mrezne, lan i bezicnu kartu, stoji modem ali u propertis kad odem da ga kao nadjem na autodet. mrka kapa. Nema veze interesantno je to sve, hajde bar ovo sa kodeksima ako je imao neko iskustva bar da slusam muziku dok tupim mozak.
[ Galle PIM @ 10.12.2006. 21:57 ] @
Dali bas niko nema "Motorola SM56 Data Fax Modem" koji sljaka na Lunuxu ???
[ Zekica @ 11.12.2006. 09:30 ] @
Ja na mom laptop-u imam "takav modem", i uspelo mi je da ga namestim, drajvere je moguće naći na sajtu Linuxant. Odatle skini fajl: hsfmodem-7.47.00.05full.tar.gz na Desktop.

Otvori Terminal (Applications -> Accessories -> Terminal) i kucaj:
tar -xzf Desktop/hsfmodem-7.47.00.05full.tar.gz
cd hsfmodem-7.47.00.05full/
sudo make install (ovde će te pitati za tvoju lozinku)
sudo hsfconfig


Ako ti bude tražio Restart, uradi to i potom otvori Terminal ponovo i ukucaj ponovo:
sudo hsfconfig


Ovo je besplatna verzija drajvera koja ima ograničenje na 14.4k. Meni je ovaj drajver jedino pravi problem sa standby-om, ali samo jednom u 20 slucajeva.


Za muziku, pogledaj: https://help.ubuntu.com/community/RestrictedFormats
[ Galle PIM @ 14.12.2006. 23:29 ] @
sudo: make: "ne radi" command