[ AleksandarT @ 06.10.2006. 10:01 ] @
Interesuje me da li moze neko da me posavetuje ili kaze iz svog nekog iskustva o sledecem:

Kada prikacim Flash drive na komp, i odem na opciju properties na ovom istom drive-u, imam ponudjenu opciju da izvrsim kompresiju istog i da na taj nacin dobije primera radi(ako je 1BG a realna velicina je 983MB, dobijem velicinu od 1.2BG). E sad mene interesuje da li ovim kompresovanjem mogu da ostetim u nekom smislu flash ili da obrisem neke sistemske podatke ili mu nece nista biti, cak naprotiv da cu dobiti vise na prostoru.
Zbunjen sam, pomozite.
[ Backy @ 06.10.2006. 15:22 ] @
ništa se neće oštetiti, kompresija je 100% bezbedna... jednija negativna pojava je usporenje u radu, jer se podaci dekopmresuju prilikom korišćenja
[ AleksandarT @ 06.10.2006. 21:58 ] @
hvala na odgovoru;-) ako bi mogao samo jos da mi kazes otprilike za koliko bi usporio taj proces rada? Jel to nesto extremno ili nije toliko primetno?
[ Backy @ 07.10.2006. 00:46 ] @
to zavisi od brzine računara... na nekim novijim (računaj od p4 na 2.8) ne bi trebalo da smeta, ali na sporijim se itekako primeti. sad sam se setio da kad uključiš kompresiju postoji šansa da win98 neće moći da pristupi podacima osim uz specijalni drajver (ili uopšte, u najgorem slučaju)...

sve u svemu, uključi samo ako ti je BAŠ BAŠ neophodno... ako ti treba da preneseš fajl koji "viri" 10ak MB, bolje koristi klasični arhiver
[ AleksandarT @ 07.10.2006. 14:43 ] @
ok;-) Hvala puno.
Pozdrav
[ AleksandarT @ 10.10.2006. 12:22 ] @
zaboravih da postavim jos jedno pitanjce...

Koristim win98, pa me interesuje kako da iskljucim flash sa kompa kada zavrsim sa presnimavanjem podataka. Primetio sam da je to u xp-u mnogo jednostavnije pa me interesuje kako da iskljucim drive a da ga ne ostetim.
pozdrav