[ Sarlack @ 06.10.2006. 10:10 ] @
Da li neko zna da li je moguce podici kredu i zapaliti preko na neki poslic, tj dali ambasi of USA tako nesto dozvoljava, jer sam cuo da gledaju dali si se negde zaduzio pa ako jesi nema napolje !!! Jel to istina ili sam slobodan da dignem kredu i da palim preko ???

Need help !
[ Stefano @ 06.10.2006. 10:28 ] @
Koliko ja shvatam ti bi da za*ebes neku banku?
[ Sarlack @ 06.10.2006. 10:44 ] @
Bas naprotiv, iz USA bih mesecno placao ratu ( jer ipak nameravam da se vratim ovde u Srbiju ), a drugarica mi radi u banci i to sam sve vec dogovorio, ali je problem sad ovo oko ambasade ali nije sigurno pa pokusavam da saznam, jer nebih da uzmem kredu pa da me odbiju...... onda bi bilo gadno :(
[ smeshko @ 06.10.2006. 11:29 ] @
99% nema veze da li imas kredit ili ne, ali postavlja se pitanje zasto bi podizao kredit ako vec ides u US. Ako slucajno nemas para za kartu i nesto sl. nemoj da se zezas sa tim jer je mala verovatnoca da ti bas krene kako si zamislio, da prvi dan nadjes posao i sl. A i koji je razlog tvog odlaska uopste???
[ ventura @ 06.10.2006. 11:34 ] @
Citat:
Sarlack: Da li neko zna da li je moguce podici kredu i zapaliti preko na neki poslic, tj dali ambasi of USA tako nesto dozvoljava, jer sam cuo da gledaju dali si se negde zaduzio pa ako jesi nema napolje !!! Jel to istina ili sam slobodan da dignem kredu i da palim preko ???



Ambasade čak i blagonaklono gledaju na kredite, jer je to svojevrsna garancija da ćeš da se vratiš u zemlju, pogotovo što domaće banke umeju veoma dobro da obezbede kredite kroz raznorazne hipoteke, žirante itd.

[ Sarlack @ 06.10.2006. 11:47 ] @
@ smeshko
Pa mislim da je odgovor logican : ovde radis dva posla istovremeno ( gledamo prosecnu zaradu ) godinu dana i zaradis nekako bez trosenja uopste oko 2000€ ( znaci za godinu dana ) dok tamo sa nekim obicnim poslom to zaradis za mesec, dva i to radeci samo jedan posao !!! A para sigurno nemam gde da pozajmim tako da mi negine banka, a idem na sigurno.... prvo nadjem posao pa tek onda !!!

@ ventura

Pa to bi bilo odlicno, samo ako je 100% tacno !!!

[Ovu poruku je menjao Sarlack dana 06.10.2006. u 13:17 GMT+1]
[ smeshko @ 06.10.2006. 12:27 ] @
Sve najbolje:):):):):):)
[ Sarlack @ 06.10.2006. 20:58 ] @
"Fala brate, malo je taki ljudi !!! "
[ hecky @ 06.10.2006. 21:18 ] @
Ideja je zanimljiva & sasvim izvodljiva, samo nisam siguran kako ce u USA ambasadi da gledaju na kredit.

Malo lici da ces da ides preko da radis na crno, a oni to ne jako volu :D.

Mozda da precutis kredit u ambasadi?
[ Sarlack @ 06.10.2006. 22:23 ] @
Citat:
hecky: Ideja je zanimljiva & sasvim izvodljiva, samo nisam siguran kako ce u USA ambasadi da gledaju na kredit.

Malo lici da ces da ides preko da radis na crno, a oni to ne jako volu :D.

Mozda da precutis kredit u ambasadi?



Paz ovako, ja se sad i raspitujem da li ce USA ambasy da mi pravi probleme oko kredita, a sigurno je da oni imaju uvida u sve kreditno sposobne i nesposobne ljude u Serbiji :(

Dakle hocu li proci ili ne kod USA Ambasade sa uzetim kreditom pitanje mi je glavno ????
[ P1ksi @ 06.10.2006. 22:34 ] @
Citat:
Sarlack: Da li neko zna da li je moguce podici kredu i zapaliti preko na neki poslic, tj dali ambasi of USA tako nesto dozvoljava, jer sam cuo da gledaju dali si se negde zaduzio pa ako jesi nema napolje !!! Jel to istina ili sam slobodan da dignem kredu i da palim preko ???

Need help !


Ako imas sigurnu varijantu za dobijanje kredita, onda probaj obrnuto - prvo se prijavi za USA vizu, pa kad je dobijes, digni kredit. Siguran sam da u banci ne gledaju pasos i vize kod odobravanja kredita :)
[ Sarlack @ 06.10.2006. 23:07 ] @
Ma razmisljao sam o tome, ali je situacija takva da moram skoro sve u isto vreme, jer cekam preko agencije posao, a sa druge strane kredit, a kredit mi treba da platim agenciji koja mi trazi taj posao u USA, znaci imam posao sigurno, kreda je tu sigurno, samo nije ambasada sigurna ( a nemam od koga da pozajmim pare to je problem ). Sta ako sve prodje i agencija i kredit i dodjem do ambasade i oni kazu.... sta vec kazu i odbiju me :(
Neradi mi se ovde 8 godina zbog vracanja bednog kredita......
[ neca @ 07.10.2006. 01:54 ] @
Pa neces valjda ceo taj kredit dati toj agenciji za posao? Ostace ti nesto para sigurno?
Ako te odbiju za kredit, sve pare u banku, pa prebij dobar deo kredita, a ostalo vracaj na rate...jebiga ;) to ti je rizik poslovanja..dok ne zaglibis ne znas da li ces profitirati ili ne ;)
[ Sarlack @ 07.10.2006. 17:36 ] @
To si upravi ko rizikuje taj i dobija, ali narod zna da kaze ko rizikuje taj budala, samo opet bih da budem spreman na skoro sve, pa ako ima neko podatke o ambasadi sto se tice kredita i odlaska preko..... neka se javi ili neka zauvek cuti!
[ smeshko @ 07.10.2006. 18:31 ] @
Pa valjda agencija koja ti nadje posao moze da ti sredi za vizu, ako ne u cemu je poenta agencije kad sam preko net-a mozez da nadjes posao u celom svetu.
[ hecky @ 07.10.2006. 19:46 ] @
Ti mislis da ce USA ambasada da ti radi kreditnu proveru?!

Sanse za to su prilicno male. Pa nisu oni banka!!
[ Sarlack @ 07.10.2006. 22:11 ] @
Citat:
smeshko: Pa valjda agencija koja ti nadje posao moze da ti sredi za vizu, ako ne u cemu je poenta agencije kad sam preko net-a mozez da nadjes posao u celom svetu.


Ma ona( agencija ) ce da mi obezbedi sve sto treba, ali da bih ja njoj platio trebaju pare, posto nemam gde da pozajmim, idem preko banke, tu dolazi kredit, a moje pitanje je USA ambasada i kredit jel idu zajedno ???????????

Citat:
hecky: Ti mislis da ce USA ambasada da ti radi kreditnu proveru?!

Sanse za to su prilicno male. Pa nisu oni banka!!



Pa to i pitam ali ja sam cuo da bas imaju uvid u sve vrste poslova pa i bankine racune ??? Ako neko ima 100 % informaciju... znacilo bi !!!
[ Ivan Dimkovic @ 07.10.2006. 22:16 ] @
Ne moze USA ambasada da ima uvid u tvoj racun - osim ako im ga ti ne pokazes (sto mogu da ti traze isto).

Doduse, nisam siguran oko kreditne informacije - za to im ne treba uvid u tvoj racun, vec upit kreditnoj agenciji (ili kako se to vec zove u Srbiji) koja ima centralnu bazu podataka o zaduzenjima/kreditima gradjana. Obicno i druga lica poput banaka i sl... imaju pravo pristupa toj bazi.. - ne znam da li to vazi za USA ambasadu.

Mozes da pitas nekog pravnika da ti kaze kojom papirologijom bi to bilo regulisano, pa onda pitaj drzavu tj. onu agenciju za dostupnost informacija da ti to dostave.
[ Sarlack @ 07.10.2006. 22:23 ] @
Aha.... to nije losha ideja, hvala puno !!! Pa sta saznam javljam.
[ strba @ 07.10.2006. 22:40 ] @
Citat:
vec upit kreditnoj agenciji (ili kako se to vec zove u Srbiji)

Zove se Kreditni biro :) (Zvuci komunisticki)
http://www.kreditnibiro.com/



Pozz



[Ovu poruku je menjao strba dana 07.10.2006. u 23:55 GMT+1]
[ Sarlack @ 07.10.2006. 22:53 ] @
Znate sta ............. ???




Ako mi ovo uspe............. vodim Vas sve na vopi ( ko ne pije.... j.bga ) cemu dam caj :)

............ a ako ne.................. rmbacenje, rmbacenje, rmbacenje............ mislim da ste me skontali :(
[ smeshko @ 08.10.2006. 17:07 ] @
Nema pare dok ne dovatis budak, ili dok ne oslepish ispred monitora
[ Trikki @ 08.10.2006. 18:55 ] @
Ne, Amerikance nece sigurno zanimati tvoje zaduzenje. Njih ce zanimati recimo potvrda od policije da nisi krivicno gonjen itd... a kredit ne. To je tvoja stvar i stvar banke koja ti veruje.

NA tvom mestu ja bih uzeo kredit. Otvorio konto u drugoj banci stavio pare. Potom deviznu potvrdu predao Amerima u ambasadi a onda platio agenciji troskove.

Ja sam uzeo kredit kad sam kretao u Italiju, ali na mamino ime i vratio sam ga bez problema a ti ces iz Amerike jos lakse. Da li ces uspeti ne znam, pa i sam si rekao da je to jednacina sa tri nepoznate: banka, ambasada, agencija.

[ Sarlack @ 08.10.2006. 19:33 ] @
Citat:
Trikki: Ne, Amerikance nece sigurno zanimati tvoje zaduzenje. Njih ce zanimati recimo potvrda od policije da nisi krivicno gonjen itd... a kredit ne. To je tvoja stvar i stvar banke koja ti veruje.

NA tvom mestu ja bih uzeo kredit. Otvorio konto u drugoj banci stavio pare. Potom deviznu potvrdu predao Amerima u ambasadi a onda platio agenciji troskove.

Ja sam uzeo kredit kad sam kretao u Italiju, ali na mamino ime i vratio sam ga bez problema a ti ces iz Amerike jos lakse. Da li ces uspeti ne znam, pa i sam si rekao da je to jednacina sa tri nepoznate: banka, ambasada, agencija.


Nerazumem sta je to konto u drugoj banci ??? Mislis kao siguracija kod ambasade da imam neki evro kod sebe ???
[ Trikki @ 08.10.2006. 21:45 ] @
sorry, konto, mislio sam racun. Otvori obican racun, ali iu drugoj banci da bi dezavuisao odnos sa prethodnom gde si uzeo kredit.
[ Sarlack @ 08.10.2006. 22:17 ] @
Aha !!! Pa ok, imam vec tri racuna u razlicitim bankama tako da to nece da bude problem :)