[ NoMan @ 07.05.2003. 16:54 ] @
Ok.
Problem.
+pitanje

Znam da odradim sajt koji ce izvlaciti sadrzaj iz MySQL baze u odnosu na datum, sto znaci ako je danas 07.05.2003. on ce izvuci sve iz te baze i prikazati rezultate koji imaju datum taj.

Ali mene interesuje sledece
Video sam da neki sajtovi su radjeni u phpu (to jest znam da su tako radjeni), ali njihova stranica je u html u. Znaci oni generisu tu stranu kao sto bi bila i moja i sacuva se ta stranica na serveru. Po meni ovo je jako dobro posto ja konkretno nisam u stanju da napravim sajt koji vuce iz baze podatke , a te podatke da pretrazivaci unesu i da mogu da ih pronadju.

Mozda gresim.

Interesuje me znaci , kako se to radi (da li to ide preko klasa...), da li se to isplati raditi, da li server moze sam da generise te html fajlove svaki dan ili moram ja da se nakacim na neki kao admin deo i kazem mu generisi...

Da li neko ima skriptu za to , video sam da na hotscripts sajtu ima takvih stvari.

Nadam se da ste me razumeli sta hocu...
Pozdrav i hvala na pomoci


[ bluesman @ 08.05.2003. 03:56 ] @
Mislim da je jedini nacin za tako nesto generisanje statickih strana iz dinamickih i onda redirekcija, ali ne znam koliko se to isplati ako ima previse podataka. To je ok kada imas vesti koje se dodaju jednom dnevno pa onda php sacuva staticku stranu i ako nema novih vesti samo prosledi na html, a ako ima onda generise novu html stranu.