[ Salabajzer @ 07.10.2006. 21:24 ] @
Pozdrav svima.

Mozda cu postaviti glupo pitanje, ali da li je moguce napraviti NF skretnicu za niske tonove (bass), ali da ona propusta zvuk od npr 120Hz do 600Hz?

Znam da skretnica za bass ima samo secenje na gornjoj frekvenciji (600 Hz), pa da li se onda moze iskoristiti sema skretnice za srednje tonove?

Unapred hvala!
[ Aleksandar Đokić @ 08.10.2006. 23:05 ] @
moguce je, za gornju granicu izracunas koliki kond. treba, za donju koliki kalem i to je to

moze, ta skretnica za bass ima kalem, znaci on "ubija" (slabi) freq. iznad 600Hz, dodas joj kondenzator (bipolarni) da "ubije" freq. ispod 120Hz i eto ti

da ti napomenem samo da je 120Hz nisko za sredjetonac, oni idu uglavnom iznad 1kHz
[ apex @ 08.10.2006. 23:29 ] @
Citat:
da ti napomenem samo da je 120Hz nisko za sredjetonac, oni idu uglavnom iznad 1kHz


Pa sad zavisi u kakvoj konfiguraciji koristis zvucnike. Npr. sta ako ja pravim ozvucenje sa wooferom i satelitima, da li bi stavio da ti srednji rade iznad 1KHz? - sta onda pokriva opseg od npr 120Hz do1KHz?

@Salabajzer -
Code:
http://www.the12volt.com/caraudio/crosscalc2.asp#nbpc
znaci pravis Narrow Band Pass skretnicu za mid-bass :)
[ codeus @ 11.10.2006. 01:13 ] @
nemoj da se komplikujes ... ionako ces da pravis 6db pass pa idi odma na 600Hz ... pretpostavljam da ovo pravis jer imas subwoof. ..
ako budes pravio kalem za 100Hz ima da bude ko rezervni tocak :)...
[ Salabajzer @ 11.10.2006. 22:59 ] @
Situacija je sledeca:

Skretnica mi je potrebna za muziku u kolima posto imam razdvojene trosistemce i woofer pa da se bassovi nebi previse mucili, mislio sam da napravim skretnice.
Ove "Narrow Band Pass" su izgleda pravo resenje! Kalem je malih dimenzija (barem po proracunu).

Hvala!!!