[ kalasnikov @ 08.10.2006. 15:13 ] @

In the button control (Button, LinkButton, and ImageButton controls), set the OnClientClick property to the client script to execute.

Ovako kaze Microsoft medjutim pretpostavljam da u VisualStudiu2003 sa .Net frameworkom 1.1 ovo nije moguce.
ili mozda gresim? OnClientClick property nisam uspeo nikako da postavim, cak ga nema ni u MSDN-u.


Code:

<%@ Page Language="C#" %>
<script runat="server">
    protected void Button1_Click(Object sender, EventArgs e)
    {
        Label1.Text = "Server click handler called.";
    }
</script>

<html  >
<body>
  <form id="form1" runat="server">
    <asp:Button ID="Button1" Runat="server" 
      OnClick="Button1_Click" 
        OnClientClick="return confirm('Ready to submit.')" 
        Text="Test Client Click" />
    <br />
    <asp:Label ID="Label1" Runat="server" text="" />
  </form>
</body>
</html>
[ jablan @ 08.10.2006. 21:55 ] @
U 1.1 klijentski event dodaš tako što iz codebehind-a dodaš Button1.Attributes.Add("onclick", "dosomething()");

Takođe možeš i iz javascripta na onload da nađeš taj button po ClientID-ju pa da mu postaviš onclick handler.
[ kalasnikov @ 08.10.2006. 23:52 ] @
Citat:
jablan: U 1.1 klijentski event dodaš tako što iz codebehind-a dodaš Button1.Attributes.Add("onclick", "dosomething()");

Takođe možeš i iz javascripta na onload da nađeš taj button po ClientID-ju pa da mu postaviš onclick handler.


Pa zar vec ne postoji za npr linkButton koje je serverska kontrola event onclick koji izvrsava kod na serveru...?
[ jablan @ 09.10.2006. 09:17 ] @
Citat:
kalasnikov: Pa zar vec ne postoji za npr linkButton koje je serverska kontrola event onclick koji izvrsava kod na serveru...?

Pa postoji, ali ti koliko sam razumeo, pitaš za klijentski event.
[ kalasnikov @ 09.10.2006. 09:32 ] @
Sta mi je u stvari potrebno:
da kada korisnik klikne na dugme se prvo odradi klijent skript a nakon toga i server event.
To bi trebao da radi ovaj kod:
Code:


<%@ Page Language="C#" %>
<script runat="server">
    protected void Button1_Click(Object sender, EventArgs e)
    {
        Label1.Text = "Server click handler called.";
    }
</script>

<html  >
<body>
  <form id="form1" runat="server">
    <asp:Button ID="Button1" Runat="server" 
      OnClick="Button1_Click" 
        OnClientClick="return confirm('Ready to submit.')" 
        Text="Test Client Click" />
    <br />
    <asp:Label ID="Label1" Runat="server" text="" />
  </form>
</body>
</html>


konkretno: link button se zove KreirajTest i potrebno je da kreira XML file na serveru.
Kada korisnik klikne na to dugme treba mi novi dialog prozor (klijent skript) u kome se unosi naziv tog XML file-a a nakon toga se XML file kreira na serveru (server event).
Je li to moguce u .Net frameworku 1.1?
[ jablan @ 09.10.2006. 11:20 ] @
Jeste, čoveče, pročitaj moj prvi odgovor! Znači, već ti je postavljen serverski OnClick event, plus na način koji sam ti objasnio dodaš klijentski event. Klijentski se izvršava (normalno) prvo, i iz njega možeš da nastaviš submit forme ili ne.