[ Sladjan2S @ 08.10.2006. 15:55 ] @
Kupujem sledecu konfiguraciju: ploca ASUS M2N-E, procesor AMD AM2 Athlon 64 3200+, memorija 512 mb ili 1 GB u dva modula brzine 800 Mhz sa CL5. Ostalo nije ni bitno. E sad to nije neka masina ali glavno pitanje je ocu li ja nju moci overklokovati i na koliko i hoce li to biti primjetno. Najvise mi treba za video montazu... Citao sam da ova ploca ima slabu podrsku za overklokovanje ali da se moze skinuti novi BIOS koji otvara te opcije, ali ja ne znam odakle da ga skinem, pa ako neko zna stranicu neka javi...
[ daywalkerzr @ 08.10.2006. 18:08 ] @
mozes,ja to nebi ovreklokovao,za video montazu ti je dobra masina,a i za ostalo.
[ Sladjan2S @ 08.10.2006. 20:19 ] @
Hvala na odgovoru. Za tu plocu sam nasao samo pohvale ali je ona 100€, a imam ponudjenu i ASRock plocu naziva ALIVE SATA2-GLAN koja kosta nekih 60€ a ima sve sto i ova M2N-E. A i ASRock je ustvari ASUS samo su te ploce kao losije ali se ja licno nisam sretao sa njima i ne znam nista o njimapa ako neko zna nek javi. Uzeo bih nju jer bih tada ustedio nekih 40€ za koje bi kupio jos memorije il nesto drugo? Pozzz
[ slacker @ 15.10.2006. 18:59 ] @
Asrock je poznat po prihvatljivoj cijeni i stabilnosti, po OC-u baš nije. Izbor voltaža i visina FSB-a je obično ograničavajuća.
Naj ploča za OC na AM2 .... DFI Infinity Ultra-M2 na dobrom starom nforce4.
[ zm.zeljko @ 23.09.2007. 22:00 ] @
Pitanje za iskusne
Kupio sam maticnu ASUS M2N-E nforce 570 ultra i sve radi ok. Medjutim na mestu (na maticnoj) gde treba da pise model maticne
pise M2N SLI DELUXE. Proverio sam na netu i uporedjivao slike ove dve maticne i zaista dobio sam maticnu koju sam
i trebao da dobijem jer M2N SLI DELUXE ima jos dodataka koje moja nema a i skuplja je. Pa me zanima sta mi je ciniti jer ako odem
u servis rece mi "ajde da porverimo na netu" i utvrdice da je samo greska u natpisu i odbacice reklamaciju.
Probao sam da skeniram sismem u raznim programima (sisoft sandra,everest(novije verzije)) i ne prepoznaje ni
model maticne ni chipset pa mi je malo bez veze da za maticnu koju sam platio skoro 100e sumnjam u ispravnost.
[ Kolins Balaban @ 22.10.2007. 20:19 ] @
procitaj moj potpis :)
[ rankulja @ 24.10.2007. 19:27 ] @
Jer moze neko da mi pomogne kako da krenem sa clockovanjem jer u biosu racunar ide po defaultu do 1800 MHz,pa me interesuje kako da pridjem toj opciji?Masina je MBD Asus M2N-MX SE
CPU AMD SEMPRON 3200.
[ Krupljanin2006 @ 24.10.2007. 19:34 ] @
Skini s neta everest,instal ga i pokreni,na opciji comp klikni motherboard i dobit ces naziv ploče naziv čipseta...sve....veličina šerafića kojom je zavrnuta


ajd nadam se da sam pomogao probaj pa ako ne ide javi
[ rankulja @ 24.10.2007. 21:04 ] @
Skinuo sam everest i on mi je dao sledece podatke za plocu:
Naziv matiène ploèe Asus M2N-MX SE

Informacije o FSB sabirnici:
Tip sabirnice AMD Hammer
Osnovna frekvencija 200 MHz
Efektivna frekvencija 200 MHz
Hiper transportna frekvencija 800 MHz

Informacije o memorijskoj sabirnici:
Tip sabirnice DDR2 SDRAM
Širina sabirnice 64 bit
DRAM:FSB odnos CPU/7
Osnovna frekvencija 258 MHz (DDR)
Efektivna frekvencija 517 MHz
Propusnost 4133 MB/s

Fizièke informacije:
Broj podnožja / utora za nadogradnju procesora 1 Socket AM2
Broj utora za nadogradnju 2 PCI, 1 PCI-E x16
Broj memorijskih utora 2 DDR2 DIMM
Integrirani ureðaji Audio, Video, LAN
Faktor oblika Micro ATX
Dimenzije 190 mm x 240 mm
Chipset na matiènoj ploèi nForce6100-430
Dodatne funkcije Q-Fan
E sad ako mozete da mi objasnite odakle da pocnem u biosu jer su mi opcije za clock zakljucane tj. kako se otkljucavaju?