[ svetlanalane @ 09.10.2006. 18:32 ] @
Video snimak je napravlen digitalnim aparatom RICOH i otvara ga samo media player classic. Ostali playeri prikazuju samo ton ali ne i sliku (crni ekran) Koliko sam uspela da vidim jedina razlika sa drugim video zapisima koje otvaraju svi ostali plejeri, a imam ih dosta, je u bitrati (na tom snimku je to 64kbps dok je na ostalima 128)
Molim za pomoć
Pozdrav
[ antihistamine @ 09.10.2006. 20:09 ] @
vidi koju ekstenziju ima fajl,pa javi...vjerovatno ti treba odgovarajuci kodek(quicktime vjerovatno,ako je ekstenzija *.mov)
[ svetlanalane @ 10.10.2006. 15:03 ] @
Problem je što ne znam gde se može videti ekstenzija. Samo da je BSPlayer tip fajla jer ga po defaultu on otvara
Na jednom mestu u properties piše da je video kompresija AngelPotion. Snimk traje svega nešto više od 2 minuta a ima 70MB!!!! Htela sam da ga smanjim pomoću VirtualDub-a, koji ga je bez problema otvorio, ali nešto se nisam snašla u tom programu. Kada sam ga sačuvala kao .avi ispade oko 900MB !!!!!!!
Ništa mi nije jasno, molim dalju pomoć i hvala za dosadašnju.
Pozdrav
[ Cileinteractiv @ 10.10.2006. 20:55 ] @
Svetlana, moraš se malo potruditi Virtual Dub je jednostavan za upotrebu i dosta se pisalo o radu u njemu na ES forumu. Malo pretraži forum za detaljnije informacije. 900MB je bilo zato što nisi odabrala kompresor za sliku i ona je bila nekompresovana, uradi video-compresion pa sa liste izaberi Xvid ili neki DivX koji prethodno moraš imati instaliran na sistemu, što se zvuka tiče i njega treba kompresovati, takođe pre svega instaliraj i Radium mp3 kodek pa kompresuj i zvuk audio-compresion-izaberi mp3 128Kb/sec...
[ plavi10 @ 27.10.2006. 19:25 ] @
Zelio bi da snimak koji sam snimio na foto aparatu a na pc mogu ga gledati pomocu QuickTime konvertujem da bi ga mogao gledati preko dvd player-a.Posto sam pocetni u ovim stvarima molio bi nekog sa iskustvom da mi preporuci kako mogu konvertovati ovaj fajl.
hvala.
[ Cileinteractiv @ 27.10.2006. 21:39 ] @
Quick Time Pro ne znam koja je verzija trenutno aktuelna.
[ plavi10 @ 28.10.2006. 18:07 ] @
kod mene je QuickTime 7 sa filterom H.264 video kodek
[ Cileinteractiv @ 28.10.2006. 19:49 ] @
Pored toga treba ti i QuickTime Pro encoder.
[ Pike79 @ 09.11.2006. 23:14 ] @
Imam slican problem!
Komsija mi je danas doneo neke fajlove koji su snimljeni uz pomoc digitalnog aparata sa ekstenzijom MOV.
Da li moze nekako da se konvertuje u AVI fajl i uz pomoc kog programu.

Hvala!

Pozdrav svima!