[ fangorn @ 09.10.2006. 20:53 ] @
Zna li ko gde moze da se nabavi kabal vga/chinch (s-video)? Ima na e-bey-u i kosta oko 1$ (plus shipping) ali da li je neko video kod nas gde ima da se kupi? Prosto ne mogu da verujem da me svi gledaju belo u prodavnicama u kojima sam pitao. Hteo bih da povezem kucni dvd player direktno na monitor.
[ buljko @ 09.10.2006. 22:33 ] @
VGA monitori nemaju kompozitni vec RGB+Sync ulaz tako da je to tesko izvodljivo!

PS. To sto ti hoces je RCA/VGA (chinch to vga) a to nije isto sto i VGA to chinch!
[ Ubleha @ 09.10.2006. 23:21 ] @
slazem se sa buljko
[ lancia88 @ 10.10.2006. 00:31 ] @
Pozdrav,

za slucaj da neko pomisli da ima resenje, info o mestima za kupovinu iskljucivo na mail ili u PP korisniku.
[ codeus @ 10.10.2006. 01:04 ] @
vi bi ste da vam radi i komp i DVD na istom monitoru ... odma sada odma... ili da povezete DVD sa monitorom (bez komp-a) - za to ima VGA izlaz na DVD samo oprezno jer neke monitore zna da sprzi ...
za ono prvo najjedn. solucija je da uzmes TV tuner karticu i spojis chinceve sa DVD-a i Tunera.
[ fangorn @ 11.10.2006. 11:47 ] @
Ja samo hocu kabal da mogu da prikljucim neki spoljni video signal na monitor bez kompjutera. Da li se to zove vga to chinch ili chinch to vga stvarno ne znam. Samo hocu da prikljucim kucni dvd player ili kameru na monitor koji nije privezan na kompjuter. Da li je to moguce ostvariti nekim kablom ili bih za tu potrebu morao da nabavim dvd player sa vga izlazom pa da preko njega prikljucujem ostale uredjaje (sto je naravno neprakticnije od samog kabla)?