[ DRAGON No1 @ 12.10.2006. 14:43 ] @
Dakle, sve sam nabavio - i firewire kabal i Premiere 6.5, ali imam problem! Naime, sve ide OK, prebacivanje materijala na komp, i onda kada reprodukujem avi javlja se "razdvajanje slike" prilikom pokreta i svenkova. Probao sam da vrsim capturing raznim programima, ali uvek ista "reckava" slika.
Malo sam proucavao postove, trazio savete od ljudi. Podesavao sam upper i lower filed-ove u Premieru, ukljucivao i neki mikser u BS plejeru, ali bez promene. Sta da radim?

PS. Imam laptop Fujitsu Siemens 1650 i kameru Panasonic NV GS 300
[ Stefano @ 12.10.2006. 19:54 ] @
kad dv snimak gledas na kompu uvek je losija slika nego na tv-u.
[ Cileinteractiv @ 12.10.2006. 21:42 ] @
Da, na TV-u se proverava kvalitet slike u DV formatu. Možeš koristiti TV zlaz na grafičkoj karti ako to ima tvoj laptop.
[ deks007 @ 12.10.2006. 22:27 ] @
Mislim da nebude bas toliko losa kao sto opisuje . Sa kojim chipom ti je Firewire kartica (na kutiji ti pise dali je Via ili Nec) . Negde sam procitao ili su mi u servisu rekli da sa Via chipom nesto zezaju zbog kompaktibilnosti sa nekim plocama tako da sam ja uzeo sa Nec-ovim i nemam problema . Pozdrav !
[ DRAGON No1 @ 13.10.2006. 20:11 ] @
Konačno sam provalio čemu je fazon. Naime, posle capturinga ja Premier samo "spustim" i otvorim avi u BS plejeru da bih proverio kvalitet snimka. Tada je slika problematična jer se javljaju horizontalne linije, razdvjanje slike. Međutim, čim ugasim Premier ili čak samo aktuelni projekat, nema nikakvih problema sa slikom. Ne znam u čemu je fora, ali je tako... neverovatno...
[ zorg @ 15.10.2006. 12:27 ] @
To je valjda zato sto isti plugin ne moze koristiti dva programa u isto vreme!
A za foru u BS-u sam pisao skoro, mnogo jak plejer, radi deinterlace u realtime-u, snimak izgleda ko da ima 60fps, neverovatno... I Nero showtime ima pristojan deinterlace filter, ali ne moze da se poredi sa BS-om.
[ Cileinteractiv @ 15.10.2006. 15:44 ] @
Overli ne mogu da koriste dva porgrama u istom trenutku.
[ DRAGON No1 @ 15.10.2006. 21:11 ] @
Sad mi je to jasno, ali trebalo je mnogo nerava da ukapiram...

Zorg, procitao sam tvoj post za BS, pomoglo mi je.