[ tdjokic @ 12.10.2006. 14:47 ] @
Izvinjavam se sto otvaram novu temu, pa ako se smatra da je nepotrebna ili kakogod, nemam nista protiv ni da se obrise.

Kao sto sam detaljno objasnio u postu http://www.elitesecurity.org/p1315255 i http://www.elitesecurity.org/p1316524 ne mogu da se konektujem na ADSL uobicajeim putem, koji radi bez problema sa vecinom Linuxa, pa cak i sa starijim Ubuntuom, ubuntu-5.10-live-i386.iso, koga sam skinuo nakon neuspeha sa ovim najnovijim.

Znaci, molim ljude koji koriste najnoviji (K)Ubuntu a prikljuceni su na ADSL pomocu Ethenret modema / rutera, da mi pomognu u resenju ove misterije .
[ tdjokic @ 14.10.2006. 13:20 ] @
Skinuo sam i ubuntu-6.10-beta-desktop-i386.iso i konekcija na ADSL radi bez problema, kao sto radi i sa ubuntu-5.10-live-i386.iso. Znaci, jedino zafrkava sada vazeca 6.06.
[ Marko_R @ 22.10.2006. 16:14 ] @
Pročitao sam ove tvoje postove i na osnovu toga pretpostavljam da je u pitanju drajver za mrežnu karticu. Ali nisam siguran, jer možda je nešto do ifconfig-a, npr da podigne interfejs ali mu ne dodeli ip adresu. To bi smo mogli da proverimo na osnovu toga da li u izlazu komande ifconfig postoji linija koja počinje sa "inet addr:". A sledeća treba da počinje sa UP što znači da je interfejs podignut. Ne znam o kojoj se proceduri za postavljanje ADSL-a radi, ja imam kablovski internet, pa ne mogu da procenim da li bi ona komanda /etc/init.d/networking restart trebalo da prođe normalno, tj. da dobije adresu preko dhcp-a. Ali statičko bi moralo da radi. Npr. staviš ovo u "/etc/network/interfaces".

Code:

iface eth0 inet static
    address 192.168.1.2
    netmask 255.255.255.0
    broadcast 192.168.1.255


Naravno prvo izbrišeš "iface eth0 inet dhcp".

Pa onda networking restart i probaš da pinguješ ruter

Code:
sudo /etc/init.d/networking restart
ping -c 10 192.168.1.1


Ako to ne radi, nema razloga da se mlatiš sa tom verzijom, menjaj disto ili stavi taj 6.10 beta

EDIT: ispravljena greška.
[ Marko_R @ 22.10.2006. 16:40 ] @
Meni ovo ne govori mnogo. Vidim da je mrežna kartica prepoznata, da je link up, ali da je neka čudna ip adresa, 212.nešto. Baš mi nije jasno otkud to pošto po sudo /etc/init.d/networking restart ispada da dhcp ne radi.