[ Ivek33 @ 12.10.2006. 17:17 ] @
tražio sam po forumu ali nisam našao a možda nisam potrefio fraze za pretragu.

Situacija je slijedeća:
U jednom folderu imam 500 wordovih datoteka.
U svakom dokumentu ( datoteci ) nalazi se u tekstu riječ "Marko Matić"

Zanima me , postoji li program ili način pomoću kojega mogu bez otvaranja svakog dokumenta posebno, navedeno ime i prezime promijeniti u "Pero Perić" ili ga obrisati.?
[ Jpeca @ 13.10.2006. 07:41 ] @
Može se napraviti program - u VB, C# ili VBA koji će iz odgovarajućeg foldera otvoriti (u pozadini, skriveno) svaki Word dokument i izvršiti zamenu. To može da potraje. Ako si koristio neki od programskih jezika pogledaj na netu i nadam se da ćeš se snaći.

Dakle ne postoji način da to uradiš bez otvaranja. To je jedna od velikih prednosti nove verzije Offica 2007, koja koristi XML format datoteke (ustvari ZIP kontejner više XMLova). Pa bez pokretanja Word aplikacije mogao bi da izvršiš takvu zamenu. Nažalost potrebno je da ti svi dokumenti budu u novom formatu.
[ Ivek33 @ 13.10.2006. 20:05 ] @
Citat:
Jpeca:  Ako si koristio neki od programskih jezika pogledaj na netu i nadam se da ćeš se snaći. .

..........uffff. nisam nikada programirao kao niti radio sa macroima u Wordu ( jednostavno nemam vremena da tu kemijam ).

BTW:
Ima li netko takav program gotov, da jednostavno u neko polje upišem riječ koju želim izbrisati i unesem riječ koju želim na to mjesto upisati i naravno dam mu path stazu do foldera u kojem se nalaze ti dokumenti.
Nešto slično kao Traži/Zamjeni ( Serach/Change) u Wordu. ( možda sanjam ali eto APP )
[ djalfirevic @ 14.10.2006. 07:30 ] @
Postoji Total Commander-ov plug-in koji radi to.

Kada mu se ukuca rec, on nadje u tekucem direktorijumu sve dokumente koji sadrze tu rec. Mislim da postoji opcija i Replace With.
[ Ivek33 @ 14.10.2006. 13:27 ] @
Citat:
djalfirevic: Kada mu se ukuca rec, on nadje u tekucem direktorijumu sve dokumente koji sadrze tu rec. Mislim da postoji opcija i Replace With.

probao sam sa TotalCommander ver. 60 ali ne funkcionira mi. ???

[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 27.10.2006. u 18:28 GMT+1]
[ Brz_na_tastaturi @ 26.10.2006. 22:54 ] @
Ovo radi to što ti treba.
[ Ivek33 @ 27.10.2006. 17:28 ] @
Fantastico, to je to što mi baš treba