[ del-boy @ 09.05.2003. 20:57 ] @
Imam sledeci problem:

Korisio sam $PHP_SELF uz jos neku vrednost (npr. $PHP_SELF?a=$b) da bih napravio u jednom PHP fajlu stranicu koja ce klikom na svaki link biti dugacija u zavistosti od promenjive ( uvom slucaju a). I to je sve lepo radi dok ne stavim $PHP_SELF u funkciju koja generise meny. Npr:

Code:

function meny() {
   ?>
      <TABLE BORDER=1 WIDTH=90%><TR><TD>
           <A HREF='$PHP+SELF?a=1'>Prva strana</A>
           <A HREF='$PHP+SELF?a=2'>Druga strana</A>
   <?php
}


Onda definisem funkcije html_header, html_footer, prva, druga i glavna i upisem sledeci kod:
Code:

swithc ($a) {
    case 1:
          html_header();
          meny();
          prva();
          html_footer();
          break;
    case 2:
          html_header();
          meny();
          druga();
          html_footer();
          break;
    default:
          html_header();
          meny();
          glavna();
          html_footer();
          break;
}



Mozda je ovo glupost od problema posto sam jos relativno zutokljunac u PHPu ali sta da radim :).

[Ovu poruku je menjao del-boy dana 09.05.2003. u 23:47 GMT]
[ RRadovan @ 09.05.2003. 23:13 ] @
trebas staviti global $PHP_SELF; u funkciju
ili koristi $_SERVER["PHP_SELF"] ako imas noviji PHP, ne znam tacno otkad to ide
[ del-boy @ 09.05.2003. 23:26 ] @
Nisam znao da treba $PHP staviti u global, ali ni sada kad znam mi ne pomaze jer opet ne radi. Imam PHP 4.3, ali ne znam za cega sluzi $_SERVER["PHP_SELF"] i gde se ubacuje...

Ponovo molim za pomoc
[ x kepa x @ 10.05.2003. 01:27 ] @
Pod jedan, nisam bash siguran zashto si napisao $PHP+SELF umesto $PHP_SELF...a druga stvar, to si upisao usred html koda, shto mislim da ne moze tek tako... trebao bi da zamenish da ti je <A HREF='<?php echo $PHP_SELF ?>?a=1'> i tako dalje.... ja bi barem to prvo proverio...
[ del-boy @ 10.05.2003. 12:32 ] @
Da u pravu si, treba da otvorim <?php onda ovde ubacim $PHP_SELF i onda ?>. Nisam se setio.

A sto se tice onoga $PHP+SELF pogresno sam ukucao na postu, u scriptu je dobro uradjeno.

Hvala..
[ Vuk Nikolić @ 10.05.2003. 18:12 ] @
e jel ima neki drugi nacin umesto da se ukljuci sa <?php echo" " ?> ?

cini mi se da sam vidjao u nekim skriptama dastoji <?=" "?> ili tako nesto...
[ CONFIQ @ 10.05.2003. 18:56 ] @
Da!
Mogao si bar da pročitaš http://www.php.net/echo i videćeš da radi ako je u php.ini namešteno short_open_tag=1