[ BlueIce @ 09.05.2003. 21:13 ] @
Zdravo svima!
Imam jedan ne tako mali problem, sa slanjem e-maila.
Pre nego što prođe do moje send_mail_now funkcije body prođe kroz sledeće funkcije:
Code:

function encrypt_text($txt, $non_html=-1)
{
  $tmp = trim($txt, "\t\0\r ");
  if ($non_html == -1)
    $tmp = htmlspecialchars($tmp);
  return addslashes($tmp);
}

function decrypt_text($txt, $dont_nl2br=-1)
{
  $tmp = stripslashes($txt);
  if ($dont_nl2br == -1)
    $tmp = nl2br($tmp);
    
  return $tmp;


I to na ovaj način $body = wordwrap(decrypt_text(encrypt_text($body, 1), 1), 79);.
To bi trebalo da radi normalno međutim dobijem duplirane slashove u samom e-mailu. Kako da ovo rešim?

PS: Ovo je sastavni deo mog CMS-a, pa “igranje” sa php_runtime_opcijama ne dolazi u obzir, jer treba da radi na velikom broju servera (ne moraju da budu apache).
[ tOwk @ 10.05.2003. 04:57 ] @
Meni kod izgleda dobro, pa mislim da bi valjalo i da pošalješ tekst sa kojim imaš problema (tj. vrednost $body pre i posle takve obrade).

Zapravo, možda će biti dovoljno da i sam to pogledaš, pošto najverovatnije $body i pre toga sadrži višak kosih crta.

Usput, kada postuješ primer koda, pokušaj da izoluješ samo relevantni kod (npr. ovde se u if grane ne ulazi, i nema potrebe to nama da pokazuješ).
[ dinke @ 12.05.2003. 13:01 ] @
Nisam se bas preterano udubio u problem, ali na osnovu iskustva pretpostavljam da ti problem pravi magic_quote_gpc konfiguracija koja je verovatno On.

Dakle resenje je da u funkciji encrypt_text umesto return addslashes($tmp); stavis nesto ovako:

Code:

if(get_magic_quotes_gpc ( ) ==0)
   return addslashes($tmp);
else
   return $tmp;
        


Pozdrav
D
[ BlueIce @ 12.05.2003. 23:36 ] @
Hvala svima, problem sam resio koristeci KISS pravilo.
Drugim recima naredio sam lepo da se tekst po potrebi deslashuje.

PS: Da li bi neko bio ljubazan da ode na http://csl.tfc.kg.ac.yu/petarm
ucita sekciju "preporucite nas", proveri mail header-e i kaze mi da li su ok?